Opäť mám z lyžovania obrovskú radosť, hovorí Velez-Zuzulová

Veronika Velez-Zuzulová sa teší z tretieho miesta vo finále SP v Méribeli.
Veronika Velez-Zuzulová sa teší z tretieho miesta vo finále SP v Méribeli. (Autor: TASR/AP)
SITA|22. mar 2015 o 08:07

Slovenská lyžiarka obsadila konečné šieste miesto v hodnotení slalomu vo Svetovom pohári aj v nasadzovacej listine disciplíny. V druhej polovici sezóny neskončila horšie ako piata.

MÉRIBEL. "Lepší záver sezóny ako byť znova na pódiu som si nemohla želať," zneli slová slovenskej slalomárky Veroniky Velez-Zuzulovej po treťom mieste vo finále Svetového pohára v alpskom lyžovaní v Méribeli.

Pred ňou skončili iba mladá fenoménka disciplíny Američanka Mikaela Shiffrinová a dlhodobo výkonnostne stabilná Švédka Frida Hansdotterová - dve najlepšie slalomárky sezóny.

Shiffrinová vyhrala päť z deviatich slalomov, obhájila titul majsterky sveta. O takmer jedenásť rokov staršiu Slovenku však považuje za vážnu súperku.

"Po pretekoch sme boli spolu na dopingovej kontrole. Mikaela mi povedala, že sa už teší na budúci ročník. Že to bude so mnou pekný súboj,“ prezradila Velez-Zuzulová.

Skvelá druhá polovica sezóny

Ešte začiatkom januára to pritom pre Slovenku z pohľadu celkového umiestnenia vo Svetovom pohári nevyzeralo vôbec dobre.

Skvelé druhé kolo Velez-Zuzulovej na MS, vďaka ktorému sa posunula na 4. miesto.

Po problémoch s kolenom a vynechaných pretekoch v Aspene a nevydarenom predstavení v Záhrebe jej patrila v slalomovom poradí SP až 25. priečka s 38 bodmi za 14. miesto z Levi a 13. z Aare.

Potom zmenila servismana, tvrdo trénovala. A vrátila sa do svetovej špičky. V druhej polovici sezóny skončila vždy v najlepšej päťke.

Dosiahla piate miesto vo Flachau, štvrté na MS v Beaver Creeku, druhé v Maribore a Aare a tretie v Méribeli. Všetko s číslom 8 až 14 na štarte - v nevýhode rozbitejšej trate oproti lyžiarkam z elitnej slalomovej skupiny 1 až 7.

Tri pódiá za sebou nikdy nedosiahla

Celkový počet 303 bodov zaradil Velez-Zuzulovú na šieste miesto v hodnotení slalomu vo Svetovom pohári aj v nasadzovacej listine disciplíny.

"Konečne som späť v najlepšej skupine. Odteraz bude o čosi jednoduchšie súperiť aj so Shiffrinovou. Na začiatku budúcej sezóny to už budem môcť využiť,“ povedala ešte po pretekoch v Aare Slovenka.

"Opäť mám z lyžovania obrovskú radosť. Tri pódiové umiestnenia za sebou som nikdy predtým nevybojovala. Navyše v konkurencii, ktorá je momentálne dosť silná. Najlepšie dievčatá jazdia výborne a ja s nimi stíham. Je to veľké pozitívum.“

Sezóna sa pre najlepšiu slovenskú slalomárku skončí až začiatkom apríla. Vtedy bude vo Francúzsku testovať lyže a zúčastní sa aj na pretekoch FIS.

Fantastické druhé kolo Velez-Zuzulovej v Maribore, vďaka ktorému vybojovala 2. miesto.

Iba najvyššie ciele

Velez-Zuzulová chce i vzhľadom na nútenú absenciu v uplynulej sezóne po operácii kolena zostať v kolotoči Svetového pohára slalomárok minimálne do majstrovstiev sveta v roku 2017.

"Ciele budem mať opäť len tie najvyššie," odhodlane prezradila Slovenka.

"Samozrejme, závisí to aj od toho, ako budem fungovať v príprave. Ak to bude naďalej s francúzskym ženským tímom, malo by to byť dobré,“ uzavrela.