Halák mal v nájazdoch veľkú smolu, Gáborík strelil gól

Marián Gáborík (vpravo) prekonáva Cama Talbota v bráne New York Rangers. Strieľa svoj 23. gól v sezóne. (Autor: SITA/AP)
Sportnet|25. mar 2015 o 06:44

Slovenský útočník v drese Los Angeles bodoval v treťom zápase za sebou. Aj vďaka nemu sa Kings bodovo dotiahli na ôsmy tím tabuľky Západnej konferencie Calgary.

BRATISLAVA. Kanadsko-americká NHL mala v noci z utorka na stredu na programe osem zápasov. Predstavilo sa v nich dokopy sedem Slovákov.

Jaroslav Halák v drese New Yorku Islanders inkasoval od Minnesoty počas 65 minút iba jeden gól. Kryl 35 z 36 striel súpera. Jeho tím však napokon prehral po samostatných nájazdoch.

Slovenského brankára prekonal len Zach Parise. Najskôr v 52. minúte vyrovnal na 1:1, v nájazdovom rozstrele bol jediným úspešným exekútorom spomedzi hráčov oboch mužstiev. S veľkým šťastím.

Jaroslav Halák mal v nájazdoch smolu.

Výbornú formu v posledných zápasoch má útočník Los Angeles Kings Marián Gáborík. Na ľade New Yorku Rangers bodoval v treťom stretnutí za sebou.

Zaznamenal svoj 23. gól v sezóne. Aktuálne má na konte 42 bodov (23+19). A v štatistike produktivity je tretím najlepším Slovákom - za vedúcim Mariánom Hossom z Chicaga a Tomášom Tatarom z Detroitu.

Andrej Sekera vyšiel bodovo naprázdno. Kings sa však vďaka víťazstvu bodovo dotiahli na ôsmy tím Západnej konferencie Calgary Flames.

Gól Mariána Gáboríka.

V dramatickej prestrelke medzi Detroitom a Arizonou sa z triumfu napokon tešili hostia. Výhru 5:4 po predĺžení zariadil v 64. minúte Mark Arcobello.

Zhodne jednu prihrávku si pripísali obaja útočníci Red Wings Tomáš Tatar a Tomáš Jurčo. Asistovali pri vyrovnávajúcom góle českého obrancu Jakuba Kindla na 3:3.

Tatar dosiahol doteraz v 72 zápasoch 51 bodov (26+25). Jurčo získal v 58 súbojoch 16 bodov (2+16). Veľmi dlho však čaká na svoj ďalší gól - už od 26. novembra minulého roka.

Gól Jakuba Kindla na 3:3, na ktorý asistovali Tomáš Jurčo a Tomáš Tatar.

V drese Floridy dostal príležitosť Tomáš Kopecký. Odohral niečo viac ako dvanásť minút. Opäť sa nijakým spôsobom nepresadil - nevystrelil na bránu a ani nebodoval. Naposledy si pripísal bod do štatistík 11. januára.

Marko Daňo už vo svojich dvadsiatich rokoch predvádza v NHL pomerne solídne výkony. K víťazstvu Columbusu nad Anaheimom 5:3 prispel jednou asistenciou.

Vo svojej premiérovej sezóne v profilige zaznamenal v 27 zápasoch pätnásty bod (7+8).

Gól Scotta Hartnella na 3:3, pri ktorom pripísali asistenciu aj Markovi Daňovi.

NHL - streda:

NY Islanders - Minnesota 1:2 sn (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 40. Tavares (Okposo, Lee) 52. Parise (Pominville, Koivu), rozh. náj. Parise. Brankári: HALÁK - Dubnyk, strely na bránku: 38:32, 16.170 divákov.

Jaroslav Halák (Islanders) kryl 31 z 32 striel, mal 96,9-percentnú úspešnosť zásahov a vyhlásili ho za tretiu hviezdu zápasu, Ľubomír Višňovský (Islanders) nenastúpil

Pittsburgh - St. Louis 2:3 pp (0:0, 2:2, 0:0 - 0:1)

Góly: 29. Comeau (Winnik, Spaling), 29. Downie (Spaling) 35. Bortuzzo (Oshie, Jackman), 38. Goc (Reaves, Ott), 61. Steen (Michálek, Backes). Brankári: Fleury - Allen, strely na bránku: 26:35, 18.631 divákov.

NY Rangers - Los Angeles 2:4 (1:1, 0:1, 1:2)

Góly: 1. Zuccarello (Miller), 57. Hayes (Boyle) 11. Regehr (Clifford), 25. GÁBORÍK (Kopitar, Williams), 42. Carter (King), 47. Muzzin (Kopitar, Lewis). Brankári: Talbot - Quick, strely na bránku: 36:35, 18.006 divákov.

Marián Gáborík (Los Angeles) odohral 16:07 min, vyslal tri strely na bránu, dal jeden gól a pripísal si jeden plusový bod, Andrej Sekera (Los Angeles) odohral 26:31 min, vyslal jednu strelu na bránu, pripísal si jeden plusový bod

Vancouver - Winnipeg 5:2 (0:1, 3:1, 2:0)

Góly: 31. Higgins (Vrbata, Bonino), 37. Weber (H. Sedin, Edler), 39. Vrbata (H. Sedin, D. Sedin), 60. H. Sedin (D. Sedin), 60. Vrbata (Higgins, Hamhuis) 3. Tlustý (O'Dell), 26. Wheeler (Stafford, Stuart). Brankári: Läck - Hutchinson, strely na bránku: 30:28, 18.870 divákov.

Nashville - Montreal 3:2 pp (1:0, 0:2, 1:0 - 1:0)

Góly: 10. Ekholm, 48. Ellis (Ribeiro, Wilson), 62. Forsberg (Ribeiro, Josi) 23. Gallagher, 33. Desharnais (Parenteau, Pacioretty). Brankári: Rinne - Price, strely na bránku: 31:29, 17.113 divákov.

Víťazný gól Nashvillu strelil v predĺžení Filip Forsberg.

Tampa Bay - Florida 4:3 (2:0, 0:3, 2:0)

Góly: 6. Morrow (Brown), 8. Johnson (Callahan), 42. Kučerov (Šustr, Palát), 58. Callahan (Killorn, Stamkos) 27. Jokinen (Boyes, Gudbranson), 27. Pirri (Trocheck), 29. Huberdeau (Barkov, Jágr). Brankári: Vasilevskij - Luongo, strely na bránku: 25:36, 18.729 divákov.

Tomáš Kopecký (Florida) odohral 12:08 min, nevystrelil na bránu a ani nebodoval

Detroit - Arizona 4:5 pp (0:1, 2:2, 2:1 - 0:1)

Góly: 23. Glendening (Quincey), 32. Abdelkader (Kindl, Zettererg), 42. Kindl (JURČO, TATAR), 54. Nyquist (Abdelkader, Zettererg) 12. Moore (Cunningham, Vitale), 31. Arcobello (Korpikoski, Moore), 36. Moss (Dahlbeck, Gagner), 50. Moss (Ekman-Larsson, Arcobello), 64. Arcobello (Ekman-Larsson, Stone). Brankári: Howard - Smith, strely na bránku: 37:22, 20.027 divákov.

Tomáš Tatar (Detroit) odohral 19:11 min, vyslal jednu strelu na bránu, pripísal si jednu asistenciu, Tomáš Jurčo (Detroit) odohral 14:54 min, vyslal tri strely na bránu, pripísal si jednu asistenciu a dva plusové body

Columbus - Anaheim 5:3 (1:2, 3:1, 1:0)

Góly: 16. Hartnell (Johansen, Johnson), 28. Johansen (Atkinson), 31. Hartnell (Karlsson, DAŇO), 32. Foligno (Morin, Anisimov), 60. Hartnell (Atkinson, Savard) 7. Kesler (Rakell, Palmieri), 15. Cogliano (Thompson), 31. Beleskey (Perry, Wisniewski). Brankári: Bobrovskij - Gibson, strely na bránku: 27:40, 14.044 divákov.

Marko Daňo (Columbus) odohral 13:50 min, vyslal dve strely na bránu, pripísal si jednu asistenciu