Oklahoma zdolala LA Lakers, Milwaukee fantasticky otočilo

K triumfu Oklahomy opäť najvýraznejšie prispel najlepší strelec súťaže Russell Westbrook. Nastrieľal dvadsaťsedem bodov a pridal jedenásť asistencií.

Vo vzduchu sa snaží zakončiť hviezdny hráč Oklahomy Russell Westbrook (vpravo), jeho pokus sa pokúša zblokovať basketbalista LA Lakers Robert Sacre.(Zdroj: SITA/AP)

NEW YORK. Basketbalisti Golden State potvrdili pozíciu najlepšieho tímu zámorskej NBA. V noci z utorka na stredu vyhrali na palubovke Portlandu 122:108.

Pod triumf sa najvýraznajšou mierou podpísala najväčšia hviezda Warriors Stephen Curry. Zaznamenala tridsaťtri bodov a desať asistencií.

Dallas v domácom prostredí zdolal obhajcov titulu zo San Antonia 101:94. Monta Ellis dosiahol 38 bodov, pričom premenil 16 z 28 pokusov z hry. Dirk Nowitzki si pripísal ďalší zaujímavý zápis - v poradí už 10 000. doskok v kariére.

10 000. doskok Dirka Nowitzkého v kariére.

Najlepší strelec súťaže Russell Westbrook nastrieľal dvadsaťsedem bodov a pridal jedenásť asistencií pri výhre Oklahomy nad Los Angeles Lakers 127:117.

Jeho spoluhráč Turek Enes Kanter prispel ďalšími 25 bodmi a šestnástimi doskokmi. Oklahoma si pripísala štvrté víťazstvo za sebou.

Hosťujúcemu mužstvu nepomohlo ani tridsať bodov Jordana Clarksona.

Russell Westbrook pri víťazstve Oklahomy opäť potvrdil svoje kvality.

Miami viedlo v Milwaukee v záverečnej štvrtine ešte 85:71. Na víťazstvo mu však nestačil ani štrnásťbodový náskok šesť a pol minúty pred koncom.

O triumfe domácich 89:88 rozhodol trojkou s klaksónom Khris Middleton. "Ukázal sa charakter týchto chlapcov. Bojovali do úplného konca. Hrali celých 48 minút, až kým časomer neukazoval 0:00," chválil tréner Jason Kidd.

"Zaslúžia si uznanie, že sa nerozsypali, našli východisko z nepriaznivej situácie a vypracovali a premenili rozhodujúcu strelu."

O víťazstve Milwaukee rozhodol trojkou v poslednej sekunde zápasu Khris Middleton.