Prešov prehral boj o semifinále Final Four SEHA ligy so Záhrebom

Hádzanári Tatrana Prešov sa nepredstavia v semifinále záverečného turnaja Final Four.

Na snímke vľavo tréner Tatranu Prešov Peter David.(Zdroj: TASR)

Hádzanári Tatrana Prešov sa nepredstavia v semifinále záverečného turnaja Final Four nadnárodnej SEHA ligy. V stredajšom zápase o postup podľahli v maďarskom Veszpréme chorvátskemu šampiónovi PPD Záhreb 26:33 a prišli o možnosť účasti na hlavnom turnaji, ktorý štartuje semifinálovými zápasmi v piatok. Meškov Brest nastúpi proti Vardaru Skopje a víťaz základnej časti MKB-MVM Veszprém práve proti Záhrebu.

Tatran už od začiatku stredajšieho duelu ťahal za kratší koniec. Po odchode kľúčovej spojky Dainisa Krištopansa mu chýbali aj zranení Tomáš Urban a Svetislav Verkič. Zverenci trénera Petra Dávida sa len márne pokúšali stiahnuť náskok súpera, ktorý s pribúdajúcimi minútami duelu postupne narastal. V konečnom dôsledku mu na postup nestačilo ani dvanásť gólov krídelníka Radoslava Antla.

Slovenský majster obsadil v základnej časti SEHA ligy 5. priečku a v dueli o postup do semifinále sa stretol so štvrtým. Z oboch vzájomných konfrontácií s PPD Záhreb v prebiehajúcej sezóne vyšiel úspešne po výsledkoch 25:21 vonku a 24:23 doma. Stredajšia prehra však naklonila na stranu Chorvátov celkovú bilanciu. V desiatom vzájomnom dueli zvíťazili piatykrát, Tatran má na konte štyri triumfy, jedno stretnutie sa skončilo remízou.

Final Four SEHA ligy - o postup do semifinále:

PPD Záhreb - Tatran Prešov 33:26 (16:10)

Najviac gólov: Stepanovič 6, Brozovič a Vuglač po 4 - Antl 12/2, Petro 4, Furlan 3. Rozhodovali: Nikolič - Stojkovič, vylúčení: 8 - 4, 7 m hody: 2/2 - 2/2

Prešovčania inkasovali už v úvode dva góly, no zásluhou presných zásahov Antla vyrovnali na 2:2. To bolo však prvý a poslednýkrát v zápase, keď so súperom držali nerozhodný výsledok. Jeho ofenzívna sila sa naplno prejavila v nasledujúcich minútach, v 22. viedol po góle Vuglača už 11:6. Päťgólový náskok bol pre slovenského šampióna už priveľkým sústom. Manko do prestávky nezmazal a po góle Pavloviča ho prehral napokon 10:16.

V druhom polčase to bol na hosťujúcej strane gólový koncert Radoslava Antla, ale ani presné zásahy reprezentačného krídelníka Tatranu nepomohli. Záhreb výrazne zvýšil svoje ofenzívne ťaženie. Na prešovskú bránku sa valil jeden útok za druhým a končila v nej jedna lopta za druhou. V 44. minúte zvýšil Brozovič už na rozdiel desiatich gólov (24:14) a šance Prešova na zvrat začali strácať reálne kontúry. Náskok súpera Tatran skresal napokon na finálny rozdiel siedmich gólov.

Peter Dávid, tréner Prešova: "Chcel by som pogratulovať Záhrebu nielen za tento zápas, ale za celú sezónu. Hrali skutočne veľmi dobre. Nás v tomto zápase sužovali problémy s nedostatkom ľavákov. Záhreb sa oproti uplynulým vzájomným duelom proti nám zlepšil a bolo to vidno."

Vasja Furlan, stredná spojka Prešova: "Sezóna bola náročná, odohrali sme veľa kvalitných zápasov. Toto bola moja prvá skúsenosť v SEHA lige a vyzeralo to dobre. Máme teraz v tíme nejaké problémy, nehrali sme tak, ako napríklad pred niekoľkými mesiacmi."

Veselin Vujovič, tréner Záhrebu: "Tatran odohral dobrý zápas. Pred začiatkom sme sa trošku obávali, pretože v základnej časti sme s ním prehrali oba duely. Ukázali sme ale, že sme v dobrej forme. Najmä v prvom polčase bol medzi oboma mužstvami veľký rozdiel, ktorý sme udržali až do konca."