Brazília zdolala Francúzsko, vyhrala siedmy zápas za sebou

V hlavičkovom súboji bojujú o loptu Francúz Karim Benzema (najvyššie vo vzduchu) a Brazílčan Miranda. (Autor: TASR/AP)

Brazílčanom sa od príchodu trénera Dungu tesne po MS 2014 darí. "Tieto výsledky sú plodom náročnej každodennej práce a odhodlania," hovorí Dunga.

Medzištátny priateľský zápas:

Francúzsko - Brazília 1:3 (1:1)

Góly: 21. Varane - 40. Oscar, 57. Neymar, 69. Luiz Gustavo

PARÍŽ. Futbalisti Brazílie zmazali jednogólové manko a vo štvrtkovom medzištátnom prípravnom stretnutí v Paríži na Stade de France vyhrali nad domácim Francúzskom 3:1.

Na rovnakom štadióne podľahli svojmu súperovi vo finále MS 1998.

Zostrih z finále MS 1998 medzi Francúzskom a Brazíliou.

Skóre duelu otvoril v 21. minúte domáci stopér Realu Madrid Raphael Varane. Ešte do prestávky odpovedal stredopoliar FC Chelsea Oscar.

Takmer po hodine hry dostala Brazíliu do vedenia hviezda FC Barcelona Neymar. Gólový účet stretnutia uzavrel v 69. minúte Luiz Gustavo.

Ich cieľ je ešte ďaleko

Kouč Francúzov Didier Deschamps je presvedčený, že prehra s päťnásobnými majstrami sveta sa na jeho mužstve prejaví pozitívne.

"Boli sme potrestaní za naše chyby. Zápas sa veľmi rýchlo otočil na stranu súpera," priznal pre portál goal.com Deschamps.

Práve on bol kapitánom krajiny na zlatých majstrovstvách sveta. A v rozhodujúcom súboji o zlato nastúpil proti súčasnému trénerovi Brazílie Dungovi.

"Z tohto zápasu sa musíme poučiť. Môže byť pre nás lekciou, aby sme v budúcnosti hrali efektívnejšie. Brazília vstupuje do záverečnej fázy prípravy na Copa América, náš cieľ ME 2016 je ešte ďaleko."

Sedem víťazstiev za sebou

Pre obe krajiny to bol od finále MS 1998 šiesty vzájomný zápas. V troch sa z víťazstva tešilo Francúzsko, Brazília uspela v dvoch. V jednom sa zrodil nerozhodný výsledok.

Brazílčania ťahajú od príchodu trénera Dungu tesne po MS 2014 šnúru siedmich víťazných duelov.

Brazílčania zdolali aj Francúzsko.

"Tieto výsledky sú plodom náročnej každodennej práce a odhodlania. Musíme v tom pokračovať, aby sme do nasledujúcich MS našli v mužstve tú správnu rovnováhu," povedal Dunga.

Ako kapitán dvíhal nad hlavu pohár pre svetových šampiónov v roku 1994 v USA.

Domov»Futbal»Reprezentácie»Brazília zdolala Francúzsko, vyhrala siedmy zápas za sebou