Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky
Giro d'Italia: 16. etapa | Sledujte naživo
Zabojuje Sagan o víťazstvo? Na Démara stráca 37 bodov

Čiernik rozhodol o výhre Washingtonu

NEW YORK 1. januára (SITA) - Slovák Ivan Čiernik sa víťazným gólom zaslúžil o víťazstvo Washingtonu 4:3 nad Buffalom v pondelkovom stretnutí NHL. Slovenský útočník zvýšil svojím tretím presným zásahom v sezóne osem minút pred koncom na 4:2. Buffalo ešte v

tej istej minúte českým krídelníkom Václavom Varaďom znížilo, Capitals však jednogólový náskok udržali a neprehrali už v siedmom zápase po sebe. V drese porazených sa gólom a asistenciou presadil Miroslav Šatan. Rovnakú bilanciu ako Šatan zaznamenal Ladislav Nagy a pomohol Phoenixu k výhre 4:3 nad Edmontonom. O zisku dvoch bodov pre Coyotes rozhodol v predĺžení druhým gólom v zápase center Daymond Langkow, ktorý tak vo svojom 500. dueli v základnej časti dosiahol stý gól kariéry. Tvrdým zákrokom na Steva Staiosa sa prezentoval Nagyov spoluhráč Branko Radivojevič. Po náraze od nováčika Phoenixu opustil obranca Oilers ľad s otrasom mozgu. Dva presné zásahy Romana Hamrlíka znamenali triumf New Yorku Islanders 2:1 po predĺžení nad Floridou. Český obranca odohral po zranení druhý zápas. V tom prvom zaznamenal tri prihrávky. Netradičný strelec, defenzívny obranca Bill Houlder strelil prvý gól po 145 stretnutiach a zaslúžil sa o víťazstvo Nashvillu 3:2 nad Ottawou. Pre Senators to bola len druhá prehra v posledných dvanástich súbojoch. Ani raz neinkasoval brankár Martin Brodeur z New Jersey. V zápase jeho tímu s Bostonom padol len jeden gól, o ktorý sa postaral v prvej tretine Jay Pandolfo. Pre Brodeura to bol štvrtý shutout v sezóne. Ešte o jeden viac má na svojom konte Jocelyn Thibault z Chicaga, ktorý vychytal strelcov Los Angeles. Blackhawks zdolali po góloch Nathana Dempseyho a Steva Sullivana Kings 2:0. Množstvo tvrdých súbojov domáceho obrancu Bryana Marchmenta s útočníkom hostí Donaldom Brashearom mohli vidieť diváci v zápase medzi San Jose a Philadelphiou. K bitke však napokon nedošlo a Sharks zdolali Flyers tesne 2:1. Štrnásť duelov po sebe nedokázali vyhrať hráči Atlanty nad Pittsburghom. Sériu zlomili až v pondelok po góle Iľju Kovaľčuka v predĺžení si z Pittsburghu odnášajú výhru 3:2.
Úspešne zakončila svoje účinkovanie v roku Minnesota. Divosi zdolali Anaheim presvedčivo 4:1. Premiérové zásahy sezóny si v tomto zápase pripísali Jeremy Stevenson, Matt Johnson a Nick Schultz. Svoju radosť po zápase neskrýval najmä Stevenson, ktorý prirovnal svoje šťastie, že hrá v útoku spolu s Cliffom Ronningom a Mariánom Gáboríkom, k rekordnej výhre v lotérii. Bod za asistenciu, celkovo 1040., si pripísal 40-ročný veterán Adam Oates. História súťaže pozná iba siedmich ďalších hráćov, ktorí dosiahli túto métu. Najproduktívnejší hráč Wild Marián Gáborík zaznamenal dve asistencie a v tabuľke produktivity poskočil so ziskom 39 bodov už na ôsmu priečku.
Svoj 25. gól sezóny vsietil švédsky krídelník Markus Näslund. Vancouver Canucks aj jeho zásluhou viedol nad Torontom po úvodnej tretine už 3:1, napokon však triumfovali javorové listy, ktoré boli výrazne oslabené pre maródku v tíme. Toronto nastúpilo bez kapitána Matsa Sundina (rameno), bez najproduktívnejšieho hráča Alexandra Mogiľného (chrbát) a švédskeho útočníka Mikaela Renberga (infekcia). Výhru pre hostí napokon zariadil v záverečnej tretine švédsky obranca Jyrki Lumme a tím podržal výbornými zákrokmi i brankár Ed Belfour.
Po nie príliš vydarenom úvode sezóny je úradujúci šampión súťaže Detroit opäť na čele ligovej tabuľky. Red Wings v decembri nebodovali iba v jedinom stretnutí. Skóre zápasu síce otváral hosťujúci Keith Tkachuk po spolupráci s Pavlom Demitrom, potom sa však strelecky presadili už iba domáci hokejisti. Dva góly vsietil Brendan Shanahan. V závere zápasu sa na ľade odohralo niekoľko šarvátok a pästných súbojov, hosťujúci Reed Low si na svoje konto pripísal až 49 trestných minút.

pondelok:
N.Y. Islanders - Florida 2:1 po predĺžení (0:1, 1:0, 0:0 - 1:0)
Góly: 22. Hamrlík (Peca, Parrish), 65. Hamrlík (Jašin, Parrish) - 13. Novoselcev (Viktor Kozlov, Huselius). Vylúčení: 3:4 na 2 min, navyše Godard - Worrell na 5 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 35:25. Brankári: Osgood - Luongo. Diváci: 15 238.

Pittsburgh - Atlanta 2:3 po predĺžení (0:2, 1:0, 1:0 - 0:1)
Góly: 30. Kraft (Hrdina, Ference), 50. Kraft (Straka, Sivek) - 5. Sutton (Svartvadet), 18. Heatley (Kovaľčuk, Štefan), 65. Kovaľčuk (Tjärnqvist). Vylúčení: 3:7 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:1. Strely na bránku: 37:26. Brankári: Aubin - Nurminen. Diváci: 16 989.

Boston - New Jersey 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
Gól: 17. Pandolfo (Madden, Langenbrunner). Vylúčení: 2:2 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 33:27. Brankári: Grahame - Brodeur. Diváci: 17 565.

Washington - Buffalo 4:3 (1:1, 1:1, 2:1)
Góly: 4. Zubrus (Klee), 35. Grier (Gončar, Zubrus), 45. Jágr (Nylander, K. Miller), 52. ČIERNIK (C. Johansson) - 15. Kalinin (Barnes, ŠATAN), 38. ŠATAN (Žitnik, Barnes), 52. Varaďa (Žitnik). Vylúčení: 3:2 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 28:21. Brankári: Kölzig - Biron. Diváci: 14 840.

Nashville - Ottawa 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)
Góly: 19. Archipov (Timonen), 40. Delmore (R. Murray, Jačmenev), 48. Houlder (Walker, Pederson) - 17. Schaefer (Leschyshyn, Fisher), 41. Alfredsson (Hnidy, Redden). Vylúčení: 6:5 na 2 min, navyše Hulse - Fisher na 5 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 30:32. Brankári: Vokoun - Lalime. Diváci: 11 584.

Los Angeles - Chicago 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Góly: 23. Dempsey (Calder), 41. Sullivan (Daze, Karpovcev). Vylúčení: 1:5 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 33:14. Brankári: Potvin (43. Storr) - Thibault. Diváci: 18 118.

Phoenix - Edmonton 4:3 po predĺžení (1:1, 1:1, 1:1 - 1:0)
Góly: 20. Doan (Briere, Quint), 39. NAGY (Väänanen, Langkow), 55. Langkow (Mike Johnson, NAGY), 65. Langkow (Doan, Mara) - 11. Carter (R. Smyth, Comrie), 40. Comrie (R. Smyth, Carter), 52. Moreau (M. York, Comrie). Vylúčení: 4:3 na 2 min, Hordichuk, Abid - Laraque, Ferguson na 5 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 39:34. Brankári: Burke - T. Salo. Diváci: 15 589.

San Jose - Philadelphia 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)
Góly: 27. Selänne (Sturm, Marchment), 43. Cheechoo (Hannan) - 10. M. Murray (Recchi, K. Primeau). Vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 23:25. Brankári: Nabokov - Čechmánek. Diváci: 17 496.

utorok:
Buffalo - NY Islanders 0:1 po predĺžení (0:0, 0:0, 0:0 - 0:1)
Gól: 62. J. Blake (K. Jonsson). Vylúčení: 8:8 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 38:26. Brankári: R. Miller - Osgood. Diváci: 15 129

Columbus - Pittsburgh 5:2 (0:1, 3:1, 2:0)
Góly: 31. Sillinger (R. Whitney), 35. Výborný (R. Nash, Pirjetä), 36. Cassels (Sillinger, Špaček), 45. Sanderson (R. Whitney, Cassels), 60. Cassels (R. Whitney, Sillinger). Vylúčení: 6:8 na 2 min, presilovky: 3:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 34:32. Brankári: Denis - Hedberg. Diváci: 18 136

Minnesota - Anaheim 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
Góly: 18. J. Stevenson (Ronning, GÁBORÍK), 36. Schultz (Ronning, GÁBORÍK), 37. Matt Johnson (Bombardir, Brunette), 53. Laaksonen (Dupuis, Bombadir) - 39. McDonald (Sýkora, Oates). Vylúčení: 1:1 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 23:21. Brankári: Roloson - Giguerre. Diváci: 18 568

Carolina - NY Rangers 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)
Góly: 1. Bouchard (Barnaby, Holík), 22. Holík (Malachov, Poti). Vylúčení: 7:10 na 2 min, navyše Dwyer (NYR) 5+10, Boulerice (CAR) na 5 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 30:22. Brankári: Irbe - Dunham. Diváci: 18 730

Tampa Bay - Ottawa 3:6 (0:1, 1:4, 2:1)
Góly: 31. Lecavalier (Prospal), 48. Richards (St Louis, Pratt), 56. Fedotenko (Lecavalier, Kubina) - 9. Fisher (Havlát, Redden), 21. T. White (Leschyshyn), 22. Havlát (Rachůnek, Fisher), 29. Bonk (Fisher, Leschyshyn), 33. Redden (Alfredsson, Arvedson), 49. Neil. Vylúčení: 6:5 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 26:30. Brankári: Chabibulin (od 22. min Hodson) - Lalime. Diváci: 14 452

Detroit - St Louis 5:1 (1:1, 2:é, 2:0)
Góly: 14. Avery (Devereaux, Dandenault), 25. McCarty (Woolley, Chelios), 35. Maltby (Bykov, S. Fiodorov), 42. Shanahan (S. Fiodorov, Woolley), 47. Shanahan (Lidström, S. Fiodorov) - 5. Tkachuk (Weight, DEMITRA). Vylúčení: 7:13 na 2 min, navyše Kuznecov (DET), Salvador (STL) 5 min, Holström (DET), T. Nash (STL) 10 min, McCarthy (DET) 5+DKZ, LOw (STL) 5+10+DKZ, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 22:30. Brankári: Joseph - B. Johnson (od 42. min Brathwaite). Diváci: 20 058

Dallas - Edmonton 4:1 (0:1, 2:0, 2:0)
Góly: 31. Ott (Guerin, Zubov), 35. Morrow (Arnott, Sydor), 60. Modano (Morrow), 60. Guerin (N. Kapanen) - 5. Horcoff (Laraque, Chimera). Vylúčení: 2:5 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 29:25. Brankári: Turco - Markkanen. Diváci: 18 532

Calgary - Montreal 1:1 po predĺžení (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0)
Góly: 23. Clark (Gauthier, Gelinas) - 33. ZEDNÍK (Brisebois, Koivu). Vylúčení: 3:1 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 31:24. Brankári: Turek - Theodore. Diváci: 18159

Vancouver - Toronto 3:5 (3:1, 0:2, 0:2)
Góly: 4. Bertuzzi (Morrison, Sopel), 16. Näslund (Sopel, S. Salo), 17. Sopel (Näslund, Öhlund) - 5. Antropov (T. Green, Tucker), 31. Tucker (McCabe), 34. Healey (Fitzgerald, McCauley), 47. Lumme (Reichel, McCabe), 60. Reichel (T. Kaberle). Vylúčení: 5:5 na 2 min, navyše Langdon (VAN), Domi (TOR) DKZ, presilovky: 3:1, oslabenia: 0:1. Strely na bránku: 25:19. Brankári: Cloutier - Belfour. Diváci: 18 422