Nemci vyhrali v Gruzínsku 2:0, Portugalsko - Srbsko 2:1

Nemecký futbalista Bastian Schweinsteiger (v strede) v súboji o loptu v zápase D - skupiny kvalifikácie EURO 2016 Gruzínsko - Nemecko v Tbilisi. (Autor: TASR/AP)
TASR|29. mar 2015 o 20:14

Futbalisti Nemecka potvrdili v nedeľu úlohu favorita v kvalifikácii EURO 2016.

BRATISLAVA. Futbalisti Nemecka potvrdili v nedeľu úlohu favorita v kvalifikácii EURO 2016, keď v Tbilisi vyhrali nad domácim Gruzínskom 2:0. V D-skupine tak majú po piatich zápasoch na konte 10 bodov rovnako ako Poľsko, ktoré ale večer čakal duel v Írsku.

Nemci o svojom triumfe rozhodli v závere prvého polčasu. Najskôr v 39. minúte skóroval Marco Reus po prihrávke Maria Götzeho, o päť minút neskôr pridal poistku Thomas Müller. Rovnaký počet bodov ako úradujúci majstri sveta má v D-skupine na konte aj Škótsko po očakávanom domácom víťazstve nad outsiderom z Gibraltáru 6:1. Hetrikom sa na tom podieľal Steven Fletcher, dva góly z pokutových kopov pridal Shaun Maloney.

Rumunsko potvrdilo pozíciu lídra F-skupiny - doma nad Faerskými ostrovmi vyhralo iba tesne 1:0, autorom víťazného zásahu bol Claudiu Keserü v 21. minúte. V tesnom závese za 13-bodovými Rumunmi je Severné Írsko, ktoré si poradilo s Fínskom 2:1. Hrdinom domácich bol dvojgólový Kyle Lafferty.

Na čelo I-skupiny sa vyšvihlo Portugalsko vďaka víťazstvu 2:1 v šlágri so Srbskom. Na štadióne Benficy v Lisabone poslal domácich do vedenia po desiatich minútach presnou hlavičkou z ôsmich metrov Ricardo Carvalho a hoci Nemanja Matič po zmene strán vyrovnal, Portugalsko okamžite odpovedalo zásluhou Fabia Coentraa.

Výrazne v hre o postup sú aj naďalej Albánci, keď v Elsabane otočili v závere skóre stretnutia s oslabeným Arménskom a triumfovali 2:1.

D-skupina:

Tbilisi:

Gruzínsko Nemecko 0:2 (0:2)

Góly: 39. Reus, 44. Müller

Glasgow:

Škótsko Gibraltár 6:1 (4:1)

Góly: 28., 77. a 90. Fletcher, 18. a 25. Maloney (oba z 11m), 39. Naismith 20. L. Casciaro

Albánsko Arménsko 2:1 (0:1)

Góly: 77. Mavraj, 81. Gashi 4. Movsisjan, ČK: 70. Hambardžumjan (Arm.)

/Srbsku odrátali tri body/

Domov»Futbal»Reprezentácie»Nemci vyhrali v Gruzínsku 2:0, Portugalsko - Srbsko 2:1