Tatar skóroval po 39 sekundách zápasu, Halák dostal štyri góly

Okrem Tatara v nočných zápasoch NHL bodovali aj Tomáš Jurčo, Ľubomír Višňovský a Marián Hossa.

Slovenskému brankárovi Jaroslavovi Halákovi zápas proti Detroitu príliš nevyšiel. Z 25 striel dostal až štyri góly. Jeho tím napriek tomu zvíťazil 5:4.(Zdroj: SITA/AP)
Zájazd na AC MILAN - AS RÍM za skvelú cenu 125€ >>

BRATISLAVA. Kanadsko-americká NHL mala v noci z nedele na pondelok na programe osem zápasov. A predstavilo sa v nich dokopy sedem slovenských hokejistov.

Tomáš Kopecký odohral pri víťazstve Floridy na ľade Ottawy (4:2) viac ako jedenásť minút, ale opäť vyšiel bodovo naprázdno. Rovnako ako v predchádzajúcich 22 stretnutiach. Naposledy bodoval 11. januára v súboji proti Edmontonu.

Ľubomír Višňovský nastúpil druhýkrát po zranení a znovu bodoval. Po včerajšom góle do siete Anaheimu si tentoraz pripísal jednu asistenciu. V doterajších 48 zápasoch zaznamenal sedemnásť bodov (5+12).

Gól Brocka Nelsona, na ktorý prihrával Ľubomír Višňovský.

Duel proti Detroitu príliš nevyšiel jeho spoluhráčovi - brankárovi Jaroslavovi Halákovi. Z 25 striel súpera inkasoval až štyri góly. Domáci napriek tomu vyhrali 5:4.

V tíme Red Wings potvrdzuje zlepšenú formu Tomáš Jurčo. Bodoval už v treťom z posledných štyroch stretnutí. V druhej minúte prihrával na gól Drewa Millera.

V 61 súbojoch tejto sezóny zaznamenal dokopy osemnásť bodov (3+15).

Gól Drewa Millera, na ktorý prihrával Tomáš Jurčo.

Ešte lepšie si počínal Tomáš Tatar. Už v 39. sekunde duelu otváral skóre stretnutia. A v prostrednej časti hry si pripísal asistenciu pri góle Pavla Daciuka.

V rámci tímových štatistík si s 54 bodmi (28+26) upevnil tretie miesto za hviezdnou dvojicou Henrik Zetterberg (61 bodov) a Pavel Daciuk (60 bodov).

Spomedzi slovenských hokejistov zaostáva už iba o jeden bod za Mariánom Hossom.

Gól Tomáša Tatara v 39. sekunde duelu.

Gól Pavla Daciuka, na ktorý prihrával Tomáš Tatar.

Skúsený slovenský krídelník sa bodovo presadil pri tesnom víťazstve Chicaga na ľade Winnipegu 4:3. Odohral viac ako osemnásť minút a pripísal si jednu asistenciu.

V poslednej minúte stretnutia sa zapojil do akcie, po ktorej tridsaťjeden sekúnd pred koncom strelil Jonathan Toews víťazný gól.

V doterajšom priebehu profiligy dal Hossa dvadsaťjeden gólov a pridal tridsaťštyri asistencií.

Víťazný gól Jonathana Toewsa, pri ktorom asistoval aj Marián Hossa.

NHL - nedeľa:

NY Rangers - Washington 2:5 (2:1, 0:1, 0:3)

Góly: 19. Hayes, 20. Brassard (Zuccarello, McDonagh) - 5. Ovečkin (Ward, Carlson), 32. Ovečkin (Bäckström, Niskanen), 45. Chimera (Fehr, Laich), 48. Chimera (Laich, Fehr), 58. Johansson (Brouwer, Orpik). Brankári: Talbot - Holtby, strely na bránku: 25:31, 18.006 divákov.

Ottawa - Florida 2:4 (0:0, 0:2, 2:2)

Góly: 45. Karlsson (Stone, Turris), 58. Pageau (Hoffman, Ceci) - 8. Jágr (Huberdeau, Kulikov), 16. Jokinen (Bolland, Campbell), 54. Jágr (Huberdeau), 60. Bolland (Mitchell). Brankári: Anderson - Ellis, strely na bránku: 27:37, 19.045 divákov.

Tomáš Kopecký (Florida) odohral 11:36 min, vyslal dve strely na bránu, nebodoval, pripísal si dve trestné minúty

New Jersey - Anaheim 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)

Góly: 57. Zubrus (Greene, Eliáš) - 18. Kesler (Wisniewski), 42. Beauchemin (Palmieri, Fleischmann). Brankári: Schneider - Gibson, strely na bránku: 27:25, 15.987 divákov.

NY Islanders - Detroit 5:4 (3:3, 2:1, 0:0)

Góly: 5. Nelson (VIŠŇOVSKÝ, Hamonic), 6. Strome (Tavares), 10. Okposo (Tavares, Leddy), 21. Nielsen (Tavares, Leddy), 24. Clutterbuck - 1. TATAR (DeKeyser), 2. Miller (JURČO, Glendening), 20. Kronwall (Dacjuk), 31. Dacjuk (TATAR, Židlický). Brankári: HALÁK - Mrázek (21. Howard), strely na bránku: 27:25, 16.170 divákov.

Jaroslav Halák (Islanders) kryl 21 z 25 striel, mal 84-percentnú úspešnosť zásahov, Ľubomír Višňovský (Islanders) odohral 16:15 min, nevystrelil na bránu, pripísal si jednu asistenciu - Tomáš Tatar (Detroit) odohral 18:00 min, vyslal päť striel na bránu, zaznamenal gól, asistenciu a jeden mínusový bod, Tomáš Jurčo (Detroit) odohral 10:17 min, nevystrelil na bránu, ale pripísal si jednu asistenciu

Pittsburgh - San Jose 3:2 sn (2:0, 0:2, 0:0 - 0:0, 1:0)

Góly: 8. Hörnqvist (Winnik, Cole), 9. Kunitz (Crosby, Pouliot), rozhodujúci sam. nájazd Perron - 27. Smith (Braun, Goodrow), 36. Couture (Marleau, Burns). Brankári: Fleury - Stalock, strely na bránku: 33:32, 18.620 divákov.

Carolina - Boston 1:2 pp (0:1, 1:0, 0:0 - 0:1)

Góly: 40. Gerbe (Terry, Biega) - 3. Spooner (Pastrňák, McQuaid), 65. Pastrňák (Söderberg, Krug). Brankári: Chudobin - Rask, strely na bránku: 31:30, 14.275 divákov.

Zdeno Chára (Boston) odohral 25:49 min, vyslal tri strely na bránu, nebodoval

Víťazný gól Davida Pastrňáka v predĺžení.

Nashville - Calgary 2:5 (1:2, 0:2, 1:1)

Góly: 7. Josi (Santorelli, Järnkrok), 50. Jones (Ribeiro, Josi) - 10. Bouma (Backlund), 18. Russell (Monahan, Hudler), 27. Ferland (Shore, Stajan), 32. Hudler (Engelland), 60. Bouma (Hudler, Engelland). Brankári: Hutton - Hiller, strely na bránku: 29:30, 17.113 divákov.

Winnipeg - Chicago 3:4 (0:1, 3:1, 0:2)

Góly: 25. Byfuglien, 28. Wheeler (Myers, Ladd), 40. Byfuglien (Ladd, Stafford) - 19. Shaw (Saad, Keith), 37. Richards (Oduya, Vermette), 47. Sharp, 60. Toews (Hjalmarsson, HOSSA). Brankári: Pavelec - Crawford, strely na bránku: 34:24, 15.016 divákov.

Marián Hossa (Chicago) odohral 18:31 min, vyslal dve strely na bránu, pripísal si jednu asistenciu, jeden plusový bod a dve trestné minúty