Slováci nastúpia proti Česku aj bez zraneného Šventa

Dušan Švento (vpravo) bojuje o loptu s Eyalom Meshumarom počas vlaňajšieho priateľského zápasu medzi Izraelom a Slovenskom. (Autor: TASR)
TASR|31. mar 2015 o 13:05

Hráč bundesligového 1. FC Kolín bol uvoľnený zo zrazu pre problémy s kolenom.

ŽILINA. Dušan Švento z bundesligového 1. FC Kolín nebude slovenskej futbalovej reprezentácii k dispozícii v utorňajšom prípravnom stretnutí proti Česku v Žiline.

Informovalo o tom v utorok pred zápasom oficiálne konto SFZ na facebooku.

"Dušan Švento bol pre problémy s kolenom uvoľnený zo zrazu, nebude k dispozícii na večerný zápas a vracia sa do svojho klubu," uvádza sa v krátkej správe.

Švento v prebiehajúcej kvalifikácii o postup na ME 2016 dostal šancu iba v novembrovom zápase v Macedónsku. Pri víťazstve 2:0 nad domácim výberom nahradil v polčasovej prestávke Petra Pekaríka.

Trénerovi Jánovi Kozákovi nebude k dispozícii ani stredopoliar Miroslav Stoch. Po piatkovej kvalifikačnej výhre 3:0 nad Luxemburskom sa vrátil do jeho klubu Al-Ain FC.

Zdravotné problémy trápia ďalšieho záložníka Juraja Kucku - má vykĺbený palec na ruke.

Česká reprezentácia príde do Žiliny bez kapitána Tomáša Rosického, brankára Petra Čecha, obrancu Davida Limberského a útočníka Davida Lafatu. Rosický je prechladnutý, Čech má svalové problémy.