Španieli nedali Holanďanom ani gól, prehrali 0:2

Holanďan Davy Klaasen strieľa gól do siete Španielska.
Holanďan Davy Klaasen strieľa gól do siete Španielska. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|31. mar 2015 o 22:48

Holandskí priaznivci vypískali Andrésa Iniestu. "Je to hanba. Iniesta je prvotriedny hráč a človek. Nechápem to," vravel tréner Guus Hiddink.

BRATISLAVA. Futbalisti Španielska prehrali v utorňajšom prípravnom stretnutí v Holandsku 0:2. Súper slovenských futbalistov v kvalifikácii EURO 2016 nastúpil v silnej zostave, bol štatisticky lepší, ale ani raz neprekonal brankára Feyenoordu Rotterdam Kennetha Vermeera.

Dali dva bleskové góly

Holanďania rozhodli o víťazstve v prvom polčase dvoma bleskovými gólmi. V 13. minúte otvoril skóre hlavou Stefan de Vrij a o tri minúty neskôr zvýšil na konečných 2:0 Davy Klaassen.

"Keď sa pozriete na to, ako sme začali zápas, niet divu, že sme zvíťazili. Takto sme chceli hrať aj proti Turecku. Dnes sme zažili skvelý večer," povedal Wesley Sneijder. Spokojný bol holandský tréner Guus Hiddink.

Iniestu vypískali

Mrzelo ho akurát správanie fanúšikov voči španielskemu stredopoliarovi Andresovi Iniestovi, ktorého priaznivci vypískali. Iniesta strelil vo finále MS 2010 rozhodujúci gól znamenajúci zlato pre Španielov.

"Je to hanba. Iniesta je prvotriedny hráč a človek. Nechápem to. Bolo to preto, že nám strelil gól pred piatimi rokmi? Každopádne, dnes sme sa prezentovali veľmi dobre, hoci sme sa nevyhli niekoľkým chybám. Zopárkrát nás zachránil brankár Vermeer, veľmi dobre hrali Blind a Klaassen," vyhlásil Hiddink pre portál goal.com.

"Prvých dvadsať minút bolo náročných. Neskôr sme mali hru pod kontrolou, ale chýbali góly. Zdá sa nemožné, že sme dnes nedokázali skórovať," akoby po zápase nechcel uveriť španielsky tréner Vicente Del Bosque.

Rusi nedali gól Kazachom

V ďalších zápasoch zvíťazilo Japonsko nad Uzbekistanom vysoko 5:1. Švajčiari remizovali s USA 1:1, keď desať minút pred koncom zachránil proti oslabenému súperovi aspoň nerozhodný výsledok Valentin Stocker.

Rusi doma nedokázali skórovať proti Kazachstanu, duel sa skončil 0:0. Nerozhodný výsledok sa zrodil aj vo Viedni, kde domáce Rakúsko hralo s Bosnou a Hercegovinou 1:1. V africkej konfrontácii sa Ghana rozišla s Mali tiež 1:1. V jednom zo šlágrov večera remizovali Taliani s Anglickom takisto 1:1.

Prípravné medzištátne zápasy:

Japonsko - Uzbekistan 5:1 (1:0)

Góly: 6. Aojama, 54. Okazaki, 80. Šibasaki, 83. Usami, 90. Kawamata - 82. Tuhtahujajev

Kórejská republika - Nový Zéland 1:0 (0:0)

Gól: 86. Lee Sung-Jae

Čína - Tunisko 1:1 (0:1)

Fóly: 90.+4 Jü Ta-pao - 39. Manser

Lichtenštajnsko - San Maríno 1:0 (1:0)

Gól: 29. Kaufmann

Švajčiarsko USA 1:1 (0:1)

Góly: 80. Stocker 45. Shea, ČK: 68. Altidore (USA)