Tréner preukázal Halákovi rešpekt a dôveru, tvrdí Višňovský

Jaroslav Halák by mal byť jednotkou NY Islanders v blížiacom sa play-off.
Jaroslav Halák by mal byť jednotkou NY Islanders v blížiacom sa play-off. (Autor: TASR/AP)
SITA|2. apr 2015 o 11:01

Slovenský brankár v nedeľu v zápase proti Detroitu dostal v prvej tretine tri góly. Napriek tomu zostal v bránke. A jeho mužstvo výsledok otočilo. Vyhralo 5:4.

NEW YORK. Nedeľňajšie víťazstvo hokejistov New Yorku Islanders nad Detroitom 5:4 malo aj rukopis slovenského brankára Jaroslava Haláka. V konečnom dôsledku pozitívny.

V prvej tretine pustil za svoj chrbát tri puky z hokejok hostí - dva dokonca v prvých dvoch minútach zápasu. Napriek tomu zostal v bránke domácich. A tí napokon aj jeho zásluhou otočili na konečných 5:4.

Zostrih zápasu medzi NY Islanders a Detroitom.

Skúsený obranca Ľubomír Višňovský v tom videl dôležitý moment pred blížiacim sa play-off NHL. Práve Halák v ňom bude jednotkou tímu. Islanders majú už takmer istú účasť.

"Tréner Capuano preukázal Halákovi rešpekt a dôveru. A to je pred play-off mimoriadne dôležité," cituje Višňovského internetové vydanie Newsday.

Prvý domáci triumf od 27. februára

"Aj v predchádzajúcich zápasoch chytal Jaro veľmi dobre, ale nedokázali sme v nich zvíťaziť. Teraz však náš tréner ukázal, že keď mu veríme a podporujeme ho, vieme otočiť nepriaznivo sa vyvíjajúci duel," doplnil.

Islanders dosiahli v domácom Nassau Coliseum s Halákom v bránke prvé víťazstvo od 27. februára. Pritom mali jeden z najhorších vstupov do zápasu.

Po lacných góloch zo začiatku sa napokon Halák rozchytal k dobrému výkonu. A v tretej tretine najmä jeho zásluhou už domáci neinkasovali.

"Päť zákrokov v posledných desiatich minútach bolo kľúčových pre jeho 36. triumf v sezóne a opätovné vylepšenie klubového rekordu Islanders," napísal Newsweek.

"Musíme pokračovať v štýle hokeja z tretej tretiny. Všetci sme sa snažili odvádzať čo najlepšiu prácu," komentoval Halák.

V štyroch z piatich zápasov

Momentálne najlepší slovenský gólman by mal stáť v bránke Islanders nielen vo štvrtkovom súboji v Columbuse, ale pravdepodobne až v štyroch z piatich zostávajúcich duelov základnej časti NHL.

"Mohol by byť v tejto situácii aj v budúcnosti. Mať na začiatku pár zlých odskokov puku, potom sa skoncentrovať a byť úspešný,“ povedal o Halákovi tréner Jack Capuano.

Aj takéto zákroky predvádzal Jaroslav Halák v marci.

Jeho zverencom patrí v tabuľke Východnej konferencie NHL 4. miesto s 95 bodmi. A vo svojej Metropolitnej divízii sú druhí za už istými postupujúcimi New York Rangers.

Päť zápasov pred koncom základnej časti sú Islanders na najlepšej ceste nielen postúpiť do play-off, ale aj prekonať stobodovú hranicu.