Hossa prispel asistenciou k výhre Chicaga v Buffale

Marián Hossa.
Marián Hossa. (Autor: TASR/AP)
TASR|4. apr 2015 o 07:25

Víťazný padol 56 sekúnd pred koncom po akcii Hossu s Brandonom Saadom.

NEW YORK. Slovenský hokejista Marián Hossa prispel v noci na sobotu v zámorskej NHL asistenciou k výhre Chicaga v Buffale 4:3. Blackhawks rozhodli o svojom triumfe dvomi gólmi Jonathana Toewsa v záverečných dvoch minútach.

V drese Buffala sa obranca Andrej Meszároš tentokrát bodovo nepresadil, na brankára Scotta Darlinga vyslal jednu strelu.

Nečal rýchle góly

Toews podľa vlastných slov už veľmi nedúfal, že "jastrabi" dotiahnu zápas do úspešného konca v riadnom hracom čase. "Nečakal som, že strelíme dva rýchle góly, všetci sme už mysleli na predĺženie.

V závere sme však vyvinuli veľký tlak a dočkali sme sa odmeny v podobe dvoch bodov," povedal pre oficiálnu stránku profiligy kapitán Chicaga, ktorý v tejto sezóne strelil 28 gólov, uplynulú nedeľu rozhodol 31 sekúnd pred koncom zápas proti Winnipegu.

St. Louis Blues aj vďaka hetriku Jadena Schwartza vyhrali na ľade Dallasu 7:5 a dotiahli sa na čelo tabuľky Centrálnej divízie. Rovnako ako Nashville Predators majú 103 bodov. "Bluesmani" prehrávali v 36. minúte 3:5, no gól Schwartza tesne pred koncom druhej tretiny ich nakopol a záverečné dejstvo vyhrali 3:0.

"Bol to bláznivý zápas. V úvodnej minúte druhej tretiny videli diváci tri góly, čo sa nestáva často. Aj za nepriaznivého stavu sme verili, že to môžeme otočiť. Opäť sa ukázalo, že toto mužstvo má charakter," uviedol Schwartz, ktorý gólom do prázdnej bránky 22 sekúnd pred koncom uzavrel skóre stretnutia.

798883

Ukončili sériu

Hráči New Jersey ukončili šesťzápasovú sériu bez víťazstva, keď zdolali Montreal 3:2 po nájazdovom rozstrele. Brankár Keith Kinkaid si pripísal na konto 31 úspešných zákrokov, v nájazdoch sa presadili Jacob Josefson a Patrik Eliáš. Pre Canadiens to bola už štvrtá prehra z posledných piatich zápasov.

San Jose si poradilo s najslabším tímom Západnej konferencie Arizonou 3:1, keď základ víťazstva položilo v úvodnej päťminútovke, v ktorej sa presadili Logan Couture a Joe Pavelski.

BUFFALO - CHICAGO 3:4 (0:2, 1:0, 2:2)

Góly: 34. Foligno (Ristolainen), 46. Larsson (Ristolainen, Ennis), 53. Foligno (Gionta, Ristolainen) - 3. Keith (Saad, Shaw), 9. Sharp (Rundblad, Richards), 59. Toews (Shaw), 60. Toews (Saad, HOSSA). Brankári: Lindback - Darling, strely na bránku: 38:36, 19.070 divákov

NEW JERSEY - MONTREAL 3:2 pp a sn (1:2, 1:0, 0:0 - 0:0, 1:0)

Góly: 10. Malleau (Larsson, Greene), 45. Boucher (Merrill, Bernier), rozh. nájazd premenil Josefson - 15. Plekanec (Gončar, Gallagher), 17. Petry. Brankári: Kinkaid - Tokarski, strely na bránku: 18:33, 16.592 divákov

DALLAS - ST. LOUIS 5:7 (1:1, 4:3, 0:3)

Góly: 20. Moen, 21. Benn (Seguin), 31. Seguin (Benn), 35. Benn (Seguin, Nikuškin), 36. Rousett (Garbutt, Eakin) - 18. Berglund (Michálek, Backes), 21. Berglund (Shattenkirk, Jaškin), 21. Schwartz (Oshie, Bouwmeester), 40. Schwartz (Pietrangelo, Shattenkirk), 45. Michálek (Oshie, Bouwmeester), 50. Pietrangelo, 60. Schwartz. Brankári: Lehtonen (60. Enroth) - Elliott, strely na bránku: 32:20, 18.532 divákov

ANAHEIM - COLORADO 2:4 (2:1, 0:1, 0:2)

Góly: 8. Sekáč, 18. Rakell - 7. Mitchell (Iginla, Duchene), 37. Landeskog (Tanguay, Batne), 50. Duchene (Evenberg, Barne), 59. Everberg (Stuart). Brankári: Gibson - Berta, strely na bránku: 37:22, 17.201 divákov

SAN JOSE - ARIZONA 3:1 (2:0, 0:1, 1:0)

Góly: 1. Couture (Hertl, Marleau), 5. Pavelski (Marleau, Couture), 55. Nieto (Tierney, Irwin) - 23. Arcobello. Brankári: Niemi - Domingue, strely na bránku: 37:21, 17.562 divákov

Slováci v akcii:

Marián Hossa (Chicago) 19:25 0 1 1 1 2 0

Andrej Meszároš (Buffalo) 17:13 0 0 0 0 1 0

/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, (+/-), strely na bránku, trestné minúty, brankári: minutáž, počet inkasovaných gólov/počet striel, percentuálna úspešnosť zásahov/