Hossa zaznamenal 60. bod v sezóne, Price vyrovnal klubový rekord

Marián Hossa zaznamenal v tejto sezóne už 60 bodov.
Marián Hossa zaznamenal v tejto sezóne už 60 bodov. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|6. apr 2015 o 06:50

V nedeľných zápasoch NHL bodoval zo Slovákov len Marián Hossa. Washington si zaistil miestenku v play-off.

BRATISLAVA. V piatich nedeľných zápasoch kanadsko-americkej NHL nastúpili štyria Slováci. Z výhry sa tešil Richard Pánik, do bodovania sa zapísal Marián Hossa.

Tridsaťšesťročný útočník zaznamenal asistenciu pri jedinom góle Chicaga Blackhawks, ktoré prehralo doma so St. Louis Blues 1:2. V dueli odohral rovných 20 minút a nazbieral aj plusový bod.

Odchovanec trenčianskeho hokeja bodoval piaty raz za sebou. V aktuálnej sezóne získal už 60 bodov, túto hranicu pokoril jedenástykrát v kariére.

Gól Krisa Versteega, pri ktorom asistoval Marián Hossa.

Washigton postúpil do play-off

Peter Holland strelil gól v siedmej sérii nájazdov a Toronto Maple Leafs vyhralo v kanadskom derby nad Ottawou Senators 3:2. V stretnutí nastúpil aj Richard Pánik, ktorý nebodoval, no nazbieral šesť trestných minút.

Ďalším tímom, ktorý si zaistil postup do play-off, je Washington Capitals. Ten vyhral na ľade Detroitu Red Wings 2:1. V domácom drese sa predstavil útočník Tomáš Tatar, ktorý odohral 19 a pol minúty a vyslal štyri strely na bránu. Tomáš Jurčo vynechal tretí duel v rade pre zranenie.

"Som skutočne rád za našu hru v prvej tretine. V tej druhej sme sa postarali o niekoľko vydarených blokov, dobrých zákrokov a toto sú presne tie veci, ktoré potrebujete. V tretej sme to už zvládli," povedal webu NHL tréner Capitals Barry Trotz.

Price vyrovnal klubový rekord

Montreal Canadiens mal skvelú druhú tretinu, v ktorej strelil tri góly a napokon vyhral nad Floridou Panthers 4:1. Darilo sa Tomášovi Plekancovi, ktorý strelil gól a pridal dve asistencie.

Brankár Carey Price dosiahol 42. víťazstvo v prebiehajúcej sezóne, čím vyrovnal klubový rekord. "Táto sezóna je pre náš tím naozaj vydarená. Sme skvelý kolektív, čo sa prejavuje aj na výsledkoch," povedal pre nhl.com Price.

Slovák Tomáš Kopecký odohral za Floridu viac než 13 minút a nazbieral mínusový bod.

Devorski skončil po 26 rokoch

Ani návrat Jevgenija Malkina nepomohol hokejistom Pittsburghu Penguins, ktorí prehrali na ľade Philadelphie Flyers 1:4. Hrdinom domácich sa stal brankár Steve Mason. Kryl 46 striel súpera a dosiahol takmer 98-percentnú úspešnosť zásahov. Penguins nevyužili šancu priblížiť sa k postupu do play-off.

Duel bol zároveň posledným v kariére rozhodcu Paula Devorskiho. Päťdesiatšesťročný arbiter začal rozhodovať začiatkom osemdesiatych rokov 20. storočia, nedeľný zápas bol jeho 1594. v kariére.

"Nadišiel čas na odchod," uviedol Devorski, ktorý má na konte aj 197 zápasov o Stanleyho pohár i účasť na zimných olympijských hrách 2006 a 2010. V NHL zrejme zostane pracovať, zatiaľ však nie je známa jeho ďalšia pozícia.

NHL - nedeľa:

Philadelphia - Pittsburgh 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)

Góly: 20. Voráček (Streit, B. Schenn), 33. B. Schenn (Voráček, Streit), 56. White (Couturier, Raffl), 60. Del Zotto (B. Schenn, Giroux) - 17. Sutter (Perron, Cole). Brankári: Mason - Greiss, strely na bránku: 20:47, 18.435 divákov

Detroit - Washington 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)

Góly: 33. Helm (Dacjuk, Pulkkinen) - 4. Kuznecov (Niskanen, Green), 25. Green (Gleason, Ovečkin). Brankári: Mrázek - Holtby, strely na bránku: 36:28, 20.027 divákov

Florida - Montreal 1:4 (0:1, 1:3, 0:0)

Góly: 27. Ekblad (Huberdeau, Barkov) - 7. Plekanec (Markov, Galchenyuk), 28. Gallagher (Subban, Plekanec), 32. Parenteau (Petry, Plekanec), 38. Smith-Pelly (Parenteau). Brankári: Ellis - Price, strely na bránku: 25:28, 14.112 divákov

Toronto - Ottawa 3:2 SN (1:0, 1:1, 0:1, 0:0, 1:0)

Góly: 4. Lupul (Brewer, Komarov), 33. Van Riemsdyk (Holland, Brewer), roz. nájazd Holland - 28. Karlsson (Turris, Stone), 42. Stone (Turris, MacArthur). Brankári: Bernier - Hammond, strely na bránku: 38:45, 18.919 divákov

Chicago - St. Louis 1:2 (1:0, 0:2, 0:0)

Góly: 15. Versteeg (HOSSA) - 27. Backes (Schwartz, Shattenkirk), 36. Jokinen (Rattle, Pietranglo). Brankári: Crawford - Allen, strely na bránku: 39:33, 22.017 divákov

Domov»Hokej»NHL»Hossa zaznamenal 60. bod v sezóne, Price vyrovnal klubový rekord