V prvom zápase pohárového semifinále triumfoval domáci DAC

Domáci futbalisti (žlto-modrí) pôjdu do semifinálovej odvety s tesným náskokom.
TASR|7. apr 2015 o 20:23

Futbalisti FK DAC 1904 Dunajská Streda vyhrali v prvom zápase semifinále Slovenského pohára.

DUNAJSKÁ STREDA. Žlto-modrí vyhrali doma nad FK Senica tesne 1:0 a do semifinálovej odvety tak pôjdu s minimálnym náskokom.

V stredu AS Trenčín v druhom semifinále Slovnaft Cupu privíta Duklu Banská Bystrica, posledný tím fortunaligovej tabuľky. Semifinále sa hrá na dva zápasy, pričom odvety sú na programe 21. apríla. Finále sa uskutoční 1. mája v Poprade.

Semifinále Slovenského pohára - Slovnaft Cupu (1. zápas):

FK DAC 1904 Dunajská Streda - FK Senica 1:0 (1:0)

Gól: 13. Štepanovský. Rozhodovali: Vlk Benko, Petríček, ŽK: Pape Sarr, Ljubičič - Pavlík, Hušek, 2153 divákov.

FK DAC: Polaček- Turňa, Michalík, Majerník (56. Tóth), Szabó, Ljubičič, Horváth, Brašeň, Pape Sarr, Štepanovský (72. Černák), Szarka (87. Jurčo)

FK Senica: Šulla- Pittner, Pavlík (90. Kosorín), Pillár, Privrel, Hušek, Kosorín (74. Dolný), Kóňa, Opiela, Hlohovský, Majtán

Hlasy trénerov

Tomislav Marič, tréner DAC: "S výsledkom sme spokojní. V prvom polčase sme mali veľa šancí, ale sme ich nepremenili. Teraz sme v polčase, vedieme 1:0 a vieme, že nás čaká ťažký zápas v Senici."

Jaroslav Kostelník, tréner FK Senica: "Bol to dobrý pohárový zápas, vo výbornej atmosfére a s veľkým nasadením. Pre nás je to prijateľný výsledok, keďže pred zápasom nám viacerí hráči vypadli zo zostavy. Mali sme o jeden deň menej na regeneráciu, ale doma už budeme silní."

Priebeh zápasu

Už v druhej minúte pohrozili domáci, Szarka predĺžil centrovanú loptu na Pape Sarra, ktorý z pravej strany tesne minul bránku. V ôsmej minúte prišla ďalšia šanca Dunajskej Stredy, keď Brašeň vysunul Szarku, ktorý sa snažil prelobovať vybiehajúceho Šullu, ale jeho lopta išla nad.

Domáci od úvodu hrali aktívne, výsledkom čoho bol úvodný gól. V 13. minúte Pape Sarr výborne vysunul Štepanovského, ktorý z hranice šestnástky nedal Šullovi šancu. O dve minúty neskôr mohlo byť už 2:0, keď sa po rýchlej rozohrávke z pravej strany dostal do šance opäť Štepanovský, jeho prihrávku však Szarka nestihol.

V 20. minúte dostal loptu z pravej strany Kóňa, jeho strelu však Polaček chytil. O tri minúty neskôr hrozil Hlohovský, dunajskostredský brankár však opäť vynikol. Po polhodine hry centroval z ľavej strany Szabó, Štepanovský ale hlavičkoval vedľa.

V 35. minúte predviedli domáci opäť peknú akciu, z pravej strany centroval Turňa, loptu predĺžil Štepanovský a strelu nabiehajúceho Brašeňa Šulla famóznym zákrokom vyrazil na roh. O dve minúty prišla ďalšia zahodená šanca DAC-u, tentokrát netrafil o centimetre bránku Horváth.

DAC pokračoval v útočnom ťažení aj po prestávke, ale prvá vážna šanca prišla až v 57. minúte. Horváth zahrával rohový kop, predĺženú loptu poslal vedľa Sarr. V 65. minúte po krásnej akcií unikal na pravej strane Turňa, nebezpečný prízemný center však Pillás stihol odvrátiť.

V druhom polčase hra trochu upadla, avšak naďalej útočila Dunajská Streda v snahe získať väčší náskok pred odvetou. V 78. minúte sa dostali hostia k priamemu kopu, ale z 25 metrov Hlohovský strelil nad. V 83. minúte centroval do pokutového územia Privrel, ale Majtán hlavičkoval vedľa.

O tri minúty neskôr prišla ďalšia šanca Senice, z priameho kopu tentokrát netrafil bránku Dolný. V 88. minúte mohol pridať druhý gól domácich Černák, ale strelu zo 17-tich metrov vyrazil Šulla. Po ďalšej akcií domácich hlavičkoval na bránu Brašeň, ale brankár bol pozorný.