Boston si sťažil situáciu, Daňo dosiahol dvadsiaty bod v sezóne

Tím okolo kapitána Zdena Cháru prehral vo Washingtone 0:3. V tabuľke Východnej konferencie je na ôsmom mieste - s rovnakým počtom bodov ako deviata Ottawa.

Hokejisti Bostonu odchádzajú so sklonenými hlavami z ľadu vo Washingtone. O postup do play-off budú musieť ešte tuho bojovať.(Zdroj: TASR/AP)
Zažite súboj gigantov FC Barcelona - Real na vlastnej koži >>

BRATISLAVA. Boje o postup do play-off vrcholia. V noci zo stredy na štvrtok mala kanadsko-americká NHL na programe tri stretnutia. A predstavili sa v nich traja slovenskí hokejisti.

Duel dvoch nepostupujúcich tímov Columbusu a Toronta sa stal jasnou záležitosťou domácich hráčov. Blue Jackets zvíťazili vysoko 5:0. O úspechu rozhodli troma gólmi už v úvodnej tretine.

Pri zásahu Scotta Hartnella na 3:0 si pripísal asistenciu aj dvadsaťročný útočník Marko Daňo. Bodoval v štyroch z posledných piatich zápasov. A so šiestimi pokusmi bol spolu s hosťujúcim Philom Kesselom najaktívnejším strelcom súboja.

Vo svojej premiérovej sezóne v NHL dosiahol jubilejný dvadsiaty bod. K ôsmim gólom pridal aj dvanásť prihrávok. Richard Pánik v drese Toronta nebodoval.

Gól Scotta Hartnella na 3:0, pri ktorom si pripísal asistenciu Marko Daňo.

Situáciu v boji o play-off si podstatne skomplikoval Boston. Na ľade Washingtonu nevyzrel na brankára Bradena Holtbyho a nestrelil ani gól. Prehral hladko 0:3.

Zdeno Chára napriek tohtotýždňovým zdravotným problémom po bolestivom nastrelení puku do nohy nastúpil. Odohral viac ako dvadsaťtri minút. Rovnako ako jeho spoluhráči sa bodovo nepresadil.

V tabuľke Východnej konferencie majú Bruins dve kolá pred koncom naďalej deväťdesiatpäť bodov - rovnako ako deviata Ottawa. O postup sa bude biť aj Pittsburgh (96), Detroit (97) a New York Islanders (98).

Tím okolo slovenského kapitána sa najbližšie predstaví hneď počas ďalšej noci - na ľade Floridy. Panthers už prišli o šancu na účasť vo vyraďovacej fáze.

Víťazný gól Johna Carlsona na 1:0.

V poslednom stretnutí medzi Anaheimom a Dallasom už o postup nešlo. Domáci Ducks si však mohli v prípade úspechu zabezpečiť víťazstvo v Západnej konferencii.

Na súpera nestačili. Stars zvládli skvelo najmä prostrednú časť hry. V priebehu desiatich minút skórovali Vernon Fiddler, Jordie Benn a Patrick Eaves. A v záverečnej tretine triumf ešte prikrášlili. Vyhrali 4:0.

V tabuľke konferencie už lepšie ako na desiatom mieste neskončia. Anaheim naďalej vedie - získal stosedem bodov. Predbehnúť ho ale môžu St. Louis (105) a Nashville (104).

Základná časť NHL končí v noci zo soboty na nedeľu.

Otvárací gól Vernona Fiddlera bol napokon víťazný.

NHL - štvrtok:

Columbus - Toronto 5:0 (3:0, 2:0, 0:0)

Góly: 14. Anisimov (Dubinsky, Foligno), 16. Jenner (Johansen, Johnson), 19. Hartnell (DAŇO), 24. Murray (Dubinsky, Hartnell), 37. Morin (Letestu, Goloubef). Brankári: Bobrovskij - Reimer (24. Bernier), strely na bránku: 33:35, 15.631 divákov.

Marko Daňo (Columbus) odohral 14:04 min, vyslal šesť striel na bránu, pripísal si jednu asistenciu a jeden plusový bod - Richard Pánik (Toronto) odohral 11:41 min, vyslal jednu strelu na bránu, nebodoval

Washington - Boston 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)

Góly: 5. Carlson (Bäckström, Johansson), 8. Niskanen (Bäckström, Brouwer), 38. Johansson (Kuznecov, Brouwer). Brankári: Holtby - Rask, strely na bránku: 33:27, 18.506 divákov.

Zdeno Chára (Boston) odohral 23:25 min, vyslal dve strely na bránu, nebodoval

Anaheim - Dallas 0:4 (0:0, 0:3, 0:1)

Góly: 23. Fiddler (Garbutt, Horcoff), 29. Jordie Benn (Seguin, Jamie Benn), 32. Eaves (Jamie Benn, Spezza), 52. Eaves (Jamie Benn). Brankári: Andersen - Enroth, strely na bránku: 19:32, 17.252 divákov.