Petrohrad vyhral v prvom súboji o Gagarinov pohár v Kazani 4:2

(Autor: Twitter)
TASR|11. apr 2015 o 18:55

Hokejisti Petrohradu potvrdili obrovský vzrast formy. Vďaka nemu sa im pred niekoľkými dňami podarilo dokonať impozantný historický obrat finálovej série v Západnej konferencii.

KAZAŇ. Hokejisti SKA Petrohrad vstúpili víťazne do bojov o Gagarinov pohár. V sobotňajšom úvodnom finále play-off KHL triumfovali na ľade AK Bars Kazaň 4:2.

Potvrdili obrovský vzrast formy. Vďaka nemu sa im pred niekoľkými dňami podarilo dokonať impozantný historický obrat finálovej série v Západnej konferencii. CSKA Moskva zdolali 4:3 na zápasy. Prehrávali pritom už 0:3.

Úvodný gól sobotňajšieho duelu strelil v 17. minúte Artemij Panarin a naštartoval SKA za dôležitým triumfom. A Kazani nevyšiel ani začiatok druhého dejstva - inkasovala dvakrát z hokejok Patricka Thoresena a Jevgenija Dadonova.

Zápas sa potom niesol v réžii hostí. V 46. minúte upravil na 4:0 Vadim Šipačov. Kazaň zbrane nezložila, ale do konca duelu už len skorigovala na rozdiel dvoch gólov.

KHL - finále play-off, prvý zápas:

Ak Bars Kazaň - SKA Petrohrad 2:4 (0:1, 0:2, 2:1)

Góly: 51. Azevedo (Mirnov, Moller), 58. Zacharčuk (Varnakov, Gluchov) - 17. Panarin, 21. Thoresen (Kovaľčuk, Belov), 22. Dadonov (Šipačov), 46. Šipačov (Panarin)

Vylúčení: 8:8 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Anisimov, Olenin - Sivov, Šeľanin, 8585 divákov