Šala prehrala v Lubine, ROZŠÍRENÉ: Braunová spokojná

TASR|5. jan 2003 o 19:59

Lubin 5. januára (TASR) - Hádzanárky slovenského majstra Slovana Duslo Šaľa prehrali v prvom stretnutí 3. kola Pohára EHF na palubovke poľského tímu ...

Lubin 5. januára (TASR) - Hádzanárky slovenského majstra Slovana Duslo Šaľa prehrali v prvom stretnutí 3. kola Pohára EHF na palubovke poľského tímu Dominet Zaglebie Lubin 20:24, hoci do kabín odchádzali zverenky trénerky Dariny Braunovej s dvojgólovým náskokom. Odveta je na programe 11. januára o 16.30 h v Šali.

Dominet Zaglebie Lubin - Slovan Duslo Šaľa 24:20 (10:12)

Zostava a góly Šale: Kodayová, Harišová - Sedláková, Kormanová 5, Hrabovská 4/4, Ladicsová 4, Banková 0, Caltíková 5, Stuparovičová 2, 7m hody 3/2 - 4/4, vylúčení 4:3, rozhodovali: Konopľasty a Šaľ (Ukr.), 300 divákov

Hráčky Šale si v prvom polčase vďaka dobrej streľbe a zákrokom Kodayovej udržiavali náskok a do kabín išli s dvojgólovým vedením. Po zmene strán však chemičky začali mať problémy s tvrdou hrou poľských súperiek, ktorú rozhodcovia tolerovali a hádzanárky Lubinu otočili skóre. Hneď po zmene strán sa im podarilo dohnať dvojgólové manko a získali postupne štvrogólový náskok, ktoré Šalianky už nedokázali zlikvidovať. Hosťujúce hráčky doplatili aj na nepremieňanie vyložených gólových príležitostí.

Darina Braunová, trénerka Dusla: "Aj napriek štvorgólovej prehre som s výkonmi mojich zvereniek spokojná a myslím, že pred odvetou je všetko otvorené. Nastúpili sme proti silnému protivníkovi, v drese ktorého hrali prím spojky a v prvom polčase sme držali opraty zápasu vo svojich rukách. V druhom dejstve však hráčky Lubinu začali hrať v obrane tvrdšie a v dôležitých momentoch nás poškodili rozhodcovia, čo sa tiež podpísalo pod našú prehru. Štyrikrát sme nastrelili žrď, navyše Kodayová v druhom polčase dostala niekoľko neštastných gólov, keď siahala na loptu, no tá napokon skončila v sieti. V niektorých fázach nám citeľne chýbala Flašková."