Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky

Prvé góly Biceka a Somíka v sezóne

NEW YORK 6. januára (SITA) - Hokejisti Buffala Sabres v tohtoročných stretnutiach kanadsko-americkej NHL ešte neprehrali. Klub sa stále nedostal z finančných problémov, na ľade sa však šabliam začína dariť. V piatok porazili Carolinu 6:3, keď streleckú po

hodu z vlaňajšej sezóny našli Miroslav Šatan a J.P. Dumont a obaja si do štatistík pripísali po tri body za 2 góly a asistenciu. Šatan i Dumont skórovali aj v záverečnej tretine, keď šable prestrieľali svojho súpera pomerom 20:4. Kapitán majstrov sveta z Göteborgu dosiahol siedmy gól v presilovke v tejto sezóne. V sobotu prekvapujúco šable triumfovali na ľade silnej Ottawy. Oba ich góly strelil Aleš Kotalík, nováčik v bránke Ryan Miller zaznamenal 32 úspešných zákrokov. Bod za asistenciu pri góle Ottawy si pripísal Marián Hossa. Šancu rozhodnúť mal v predĺžení aj Zdeno Chára, no po Millerovom vyrazení strely Daniela Alfredssona nedokázal dopraviť puk do bránky.
Dvakrát počas dvoch dní na seba narazili New Jersey a Toronto. V obidvoch stretnutiach bolo úspešnejšie domáce mužstvo. Svojím prvým gólom po skoro dvoch rokoch a celkovo druhým v kariére rozhodol Jiří Bicek o piatkovom víťazstve New Jersey. Bicek, hrajúci svoj 17. duel v NHL, otvoril v 29. minúte strelou z ľavých kruhov skóre zápasu. Gólman Toronta Ed Belfour síce puk stlmil, no ten sa aj tak dostal za jeho chrbát. Na gól Bicekovi prihrával Patrik Eliáš, ktorý 89 sekúnd pred koncom ešte poistil víťazstvo domácich. V druhom stretnutí v torontskej Air Canada Centre zvíťazili javorové listy 2:1. Podarilo sa im to aj vďaka výbornému výkonu Eda Belfoura v bránke. Mierilo naňho 51 striel, no inkasoval len raz, v 35. minúte z hokejky Langenbrunnera. Jednu asistenciu si v stretnutí pripísal Róbert Švehla.
Brankár Sean Burke a útočník Ladislav Nagy sa postarali o piatkové víťazstvo Phoenixu na ľade obhajcu Stanleyho pohára Detroitu Red Wings. Burke kryl 40 striel a Nagy si piatykrát v kariére pripísal trojbodový zápas. "Jeho návrat bol pre nás skvelou vzpruhou. V prvom stretnutí s ním v bránke sme zvíťazili 4:0 (proti Philadelphii - pozn. SITA). Každý si teraz dôveruje. Vyhral pre nás už mnoho súbojov," povedal o gólmanovi Nagy, ktorý dokázal skórovať už vo štvrtom stretnutí po sebe. "Hrá sa mi dobre s mojimi spoluhráčmi z útoku. Langkow a Johnson mi skutočne pomáhajú," dodal Nagy, ktorý prvú asistenciu v kariére dosiahol 24. novembra 1999 práve v Detroite. V piatok tam v záverečnej časti hry pripravil pre spoluhráčov dva góly.
Ani gól Ľubomíra Višňovského a dve asistencie Žigmunda Pálffyho nepomohli hokejistom Los Angeles k víťazstvu v sobotňajšom domácom súboji nad Dallasom. Hráčom Dallasu sa v druhej tretine zásluhou Billa Guerina podarilo prekonať brankárov Kings vo vzájomných súbojoch po dlhých 207 minútach a 40 sekundách. V záverečnej tretine dokázali skórovať ešte dvakrát, čím predĺžili svoju sériu bez prehry na päť zápasov. Králi z Los Angeles dvakrát viedli, druhýkrát zásluhou presnej strely Ľubomíra Višňovského. Tretia časť hry však patrila hosťom, ktorí nedovolili domácim 13 a pol minúty vystreliť. Hokejistom Calgary pomohla výmena trénera. Odkedy je na lavičke Darryl Sutter, plamene v štyroch stretnutiach neprehrali. Vylepšili si aj bilanciu na domácom ľade, kde vyhrali už tretí súboj pod Sutterovým vedením. Dobrý výkon podal brankár Roman Turek. Kľúčovým momentom bolo, keď v závere druhej tretiny zneškodnil strelu Mariána Gáboríka. Slovenský kanonier tentoraz šance svojim spoluhráčom pripravoval a pripísal si asistencie pri oboch góloch. Okrem toho si odsedel aj šesť minút na trestnej lavici. Tridsaťštyri sekúnd pred koncom stretnutia vyrovnával na 4:4 útočník Montrealu Richard Zedník, no ani to veľmi nepomohlo vylepšiť bilanciu Canadiens na súperových klziskách, keď vonku nezvíťazili už v šiestom zápase po sebe. Zedník strelil svoj 19. gól v sezóne pri hre bez brankára. O víťazstve domáceho Edmontonu však minútu pred koncom predĺženia rozhodol Ryan Smyth.
Na nedeľňajšom víťazstve Philadelphie v Atlante 5:4 sa podieľal gólom aj Radovan Somík. Pre slovenského útočníka a majstra sveta z Göteborgu to bol vôbec prvý gól v elitnej zámorskej súťaži. Strelil ho v 38. minúte, keď mu z ľavého rohu klziska prihrával Donald Brashear. Gól 25-ročného Matinčana padol len 19 sekúnd po presnom zásahu jeho spoluhráča Dennisa Seidenberga. Pri týchto dvoch góloch letcov si body za asistencie pripísal aj ďalší Slovák Michal Handzuš. Ten má podiel aj na treťom góle domácej Atlanty. Shawn McEachern prihrával spoza bránky Danymu Heatleymu, ktorý však puk minul. Ten sa odrazil od Handzušovej korčule za chrbát bezmocného Čechmánka. Philadelphia mala smolu na šťastné góly domácich, keď jediné vedenie v zápase zariadil pre Atlantu Brad Tapper, od ktorého kolena sa puk odrazil do siete.

PIATOK:
NY Islanders - Boston 8:4 (4:2, 3:1, 1:1)
Góly: 2. Blake, 3. Parrish (Peca), 13. Parrish (Jašin, Weinhandl), 20. Scatchard (Hamrlík), 27. Jašin (Parrish, Weinhandl), 28. Weinhandl (Jašin, Martínek), 40. Parrish (Peca, Lapointe), 44. Blake - 12. Murray (Thornton), 17. STÜMPEL (Huml, Boynton), 32. Murray (Thornton, Berard), 45. Grošek (Rolston, Boynton). Vylúčení: 5:6 na 2 min, navyše Godard, Cairns - Stock, Thornton, Brown na 5 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 1:0. Strely na bránku: 35:43. Brankári: Osgood - Grahame. Diváci: 15 032.

Washington - Columbus 2:2 po predĺžení (1:1, 0:1, 1:0 - 0:0)
Góly: 8. Gončar (Konowalchuk, Halpern), 51. Gončar (Nylander, Jágr) - 18. Whitney (Sillinger, Westcott), 39. Výborný (Klesla, Sillinger). Vylúčení: 8:6 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:1. Strely na bránku: 32:29. Brankári: Charpentier - Denis. Diváci: 14 602.

Buffalo - Carolina 6:3 (1:1, 2:2, 3:0)
Góly: 2. Dumont (Žitnik, Kotalík), 28. Brown (ŠATAN, Tallinder), 32. ŠATAN (Brown), 48. Barnes (Dumont, Kotalík), 50. Dumont (Barnes, Campbell), 58. ŠATAN (Patrick, Žitnik) - 9. Brind`Amour (Wesley, Battaglia), 25. Battaglia (Brind`Amour, Cole), 33. O`Neill (Brind`Amour, Battaglia). Vylúčení: 3:6 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0. Strely na bránku: 34:28. Brankári: Miller - Weekes. Diváci: 13 757.

New Jersey - Toronto 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Góly: 29. BICEK (Eliáš, Rafalski), 59. Eliáš (Gomez). Vylúčení: 2:2 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 25:17. Brankári: Schwab - Belfour. Diváci: 14 224.

Detroit - Phoenix 1:4 (0:1, 1:1, 0:2)
Góly: 37. Avery (Devereaux, Holmström) - 5. Abid, 39. NAGY (Langkow, Johnson), 46. Johnson (NAGY, Väänänen), 59. Langkow (NAGY). Vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 41:27. Brankári: Joseph - Burke. Diváci: 20 058.

Atlanta - Pittsburgh 1:4 (1:0, 0:1, 0:3)
Góly: 16. Savard (Kaberle, Sutton) - 25. Straka (Lemieux, Tarnström), 43. McKenna (Donovan, Manderville), 46. Tarnström (Kovaľov, Lemieux),60. Donovan (Manderville, Primeau). Vylúčení: 7:3 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 24:28. Brankári: Nurminen - Aubin. Diváci: 14 177.

Anaheim - Philadelphia 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
Gól: 13. Primeau (Recchi, Murray). Vylúčení: 5:7 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 28:25. Brankári: Gerber - Esche. Diváci: 14 420.

SOBOTA:
NY Rangers - Washington 2:2 po predĺžení (1:0, 0:2, 1:0 - 0:0)
Góly: 8. Lindros (Barnaby, Holík), 57. Barnaby (Poti, Bouchard) - 28. Grier (Halpern, Konowalchuk), 38. Lang (Gončar, Halpern). Vylúčení: 5:4 na 2 min, navyše Dwyer 2x na 5 min - Doig, Henry na 5 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 30:32. Brankári: Dunham - Kölzig. Diváci: 18 200.

Columbus - Phoenix 2:0 (2:0, 0:0, 0:0)
Góly: 11. Sillinger (Whitney, Nash), 16. Pronger (Výborný, Sanderson). Vylúčení: 3:4 na 2 min, navyše Shelley - Hordichuk na 5 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 25:23. Brankári: Denis - Pelletier. Diváci: 18 136.

Ottawa - Buffalo 1:2 po predĺžení (0:1, 1:0, 0:0 - 0:1)
Góly: 33. Van Allen (MARIÁN HOSSA) - 1. Kotalík (Dumont), 65. Kotalík (Barnes, Patrick). Vylúčení: 2:3 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 33:21. Brankári: Lalime - Miller. Diváci: 16 406.

Toronto - New Jersey 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)
Góly: 19. Fitzgerald (Gavey, Healey), 44. Green (Mogiľnyj, ŠVEHLA) - 35. Langenbrunner (Gomez, Rafalski). Vylúčení: 6:3 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 19:51. Brankári: Belfour - Brodeur. Diváci: 19 287.

Boston - Carolina 2:4 (1:1, 0:2, 1:1)
Góly: 1. Thornton (Girard), 43. Murray (Thornton) - 6. O`Neill (Francis, Ward), 24. C. Adams (K. Adams), 40. O`Neill (Kapanen, Hlaváč), 53. Cole (Battaglia). Vylúčení: 12:11 na 2 min, navyše MALEC (CAR) DKZ, presilovky: 0:3, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 34:41. Brankári: Shields - Irbe. Diváci: 16 407.

Pittsburgh - NY Islanders 3:2 po predĺžení (2:0, 0:2, 0:0 - 1:0)
Góly: 9. Lemieux (Kovaľov, Hrdina), 20. Sivek, 61. Straka (Rozsíval, Bergevin) - 36. Parrish (Jonsson, Aucoin), 39. Asham (Peca, Aucoin). Vylúčení: 3:1 na 2 min, navyše McKenna - Cairns na 5 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 26:28. Brankári: Hedberg - Osgood (od 21. Snow). Diváci: 14 331.

St. Louis - Tampa Bay 5:1 (0:1, 3:0, 2:0)
Góly: 21. Čajánek (Ručinský), 22. Ručinský (Weight, Chavanov), 30. Drake (Weight, MacInnis), 43. Chavanov, 49. Čajánek (MacInnis, Jackman) - 14. Roy (Taylor, Boyle). Vylúčení: 6:3 na 2 min, navyše Low - Dingman na 5 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 2:0. Strely na bránku: 22:27. Brankári: Johnson - Chabibulin (od 43. Hodson). Diváci: 19 829.

Nashville - Chicago 3:3 po predĺžení (2:1, 0:2, 1:0 - 0:0)
Góly: 1. Hartnell (Murray), 9. Johansson (Skrastinš, Legwand), 57. York (Archipov, Jačmenev) - 13. Nikolišin (Koroľov, Karpovcev), 32. Calder (Dempsey, Žamnov), 35. Berezin (Bell). Vylúčení: 2:4 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 35:35. Brankári: Vokoun - Thibault. Diváci: 14 112.

Calgary - Minnesota 3:2 (0:0, 2:1, 1:1)
Góly: 24. Lydman (Drury, Clark), 28. Gelinas (Gauthier, Iginla), 48. Gelinas (Conroy, Iginla) - 27. Zjuzin (Brunette, GÁBORÍK), 60. Brunette (Žoltoks, GÁBORÍK). Vylúčení: 8:7 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 31:24. Brankári: Turek - Roloson. Diváci: 15 974.

Vancouver - Florida 3:2 (0:0, 1:1, 2:1)
Góly: 36. Bertuzzi (Näslund), 44. Bertuzzi (Öhlund, Näslund), 51. Näslund (Bertuzzi, Čubarov) - 32. Ference, 50. Nilson (Novoselcev, Ference). Vylúčení: 2:5 na 2 min, navyše Langdon - Worrell na 5 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 31:21. Brankári: Cloutier - Luongo. Diváci: 18 422.

Edmonton - Montreal 5:4 po predĺžení (3:1, 0:1, 1:2 - 1:0)
Góly: 4. Comrie (Smyth, Niinimaa), 5. Hemský (Moreau), 8. Chimera (Cleary, Reasoner), 54. Smyth (York, Comrie), 64. Smyth (Marchant) - 19. Rivet (Audette, Perreault), 39. Quintal (Traverse, Lindsay), 41. Koivu (Audette, Brisebois), 60. ZEDNÍK (Bulis, Koivu). Vylúčení: 6:6 na 2 min, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 28:35. Brankári: Salo - Theodore. Diváci: 16 839.

Los Angeles - Dallas 2:3 (1:0, 1:1, 0:2)
Góly: 10. Schneider (Modrý, PÁLFFY), 32. VIŠŇOVSKÝ (PÁLFFY, Johnson) - 28. Guerin (Modano, Zubov), 44. Hatcher (Arnott), 49. Lehtinen (Modano, Guerin). Vylúčení: 2:2 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 19:29. Brankári: Storr - Tugnutt. Diváci: 18 118.

San Jose - Colorado 1:6 (1:3, 0:1, 0:2)
Góly: 3. Sturm (Selänne) - 4. Reinprecht (Sakic, McAmmond), 14. Shantz (Škoula), 17. Hinote (Hahl, Morris), 22. Blake (Morris), 45. Reinprecht (Tanguay, Muir), 48. Reinprecht (Tanguay, Keane). Vylúčení: 3:5 na 2 min, navyše Marleau - De Vries na 5 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 41:19. Brankári: Nabokov (od 21. Kiprusoff) - Roy. Diváci: 17 496.

NEDEĽA:
Atlanta - Philadelphia 4:5 (1:1, 1:2, 2:2)
Góly: 14. Štefan (Tapper, Kaberle), 29. Tapper (Kovalčuk, Štefan), 43. McEachern, 53. Savard (McEachern, Kaberle) - 2. Williams (Desjardins), 38. Seidenberg (HANDZUŠ), 38. SOMÍK (Brashear, HANDZUŠ), 52. Recchi (Seidenberg, Savage), 55. Recchi (Brendl, Seidenberg). Vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 22:40. Brankári: Nurminen - Čechmánek. Diváci: 12 002.

Anaheim - Dallas 1:1 po predĺžení (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0)
Góly: 6. Sýkora (Kariya, Hävelid) - 28. Turgeon (Young, Robidas). Vylúčení: 4:6 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 33:27. Brankári: Gerber - Turco. Diváci: 15 393.

Chicago - Detroit 3:4 po predĺžení (0:0, 2:0, 1:3 - 0:1)
Góly: 23. Calder (Housley, Žamnov), 28. Poapst (Žamnov, Fleury), 50. Fleury (Žamnov) - 43. Fiodorov, 53. Hull (Shanahan, Lidström), 60. Hull (Lidström, Fiodorov), 62. Woolley (Hull, Dandenault). Vylúčení: 2:3 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 24:32. Brankári: Thibault - Joseph. Diváci: 21 295.