Šláger kola vyhrali domáci, AS Trenčín - Spartak Trnava 1:0

Futbalisti AS Trenčín zvíťazili v piatkovom zápase 26. kola Fortuna ligy pred vypredaným hľadiskom nad FC Spartak Trnava 1:0 a upevnili si tak post lídra. Na čele tabuľky majú päťbodový náskok pred Žilinou, ktorá má nedeľňajší domáci súboj s Myjavou k dob

Hoci v tomto momente spadol na zem Trenčan Bero, nakoniec sa domáci futbalisti tešili z víťazstva.(Zdroj: TASR)
Zažite Audi cup na vlastnej koži od skvelých 95 € >>

Fortuna liga 2014/15 (26. kolo):

AS Trenčín - Spartak Trnava 1:0 (0:0)

Gól: 46. Rabiu

Rozhodoval: Poláček, ŽK: Ramón, Mondek - Nikolič, Vlasko, Sabo, 3500 divákov (vypredané)

Trenčín: Šemrinec- Kleščík, Ramón, Rundič, Lawrence- Bero, Koolwijk, Rabiu (81. Lobotka)- Guba (64. Mondek), Jairo, Van Kessel (85. Edmond)

Trnava: Kelava- Tóth (68. Sládek), Nikolič, Greššák, Čonka- Casado, Sabo- Vojtuš (53. Kuzma), Vlasko, Janečka- Mikovič (77. Vyskočil)

TRENČÍN. V Trenčíne hlásili v deň zápasu vypredané, čo sa napokon aj potvrdilo. Zápas sa hral vo výbornej atmosfére, k čomu výraznejšou mierou prispeli fanúšikovia Spartaka, ktorých na Sihoť prišlo päť stoviek. Oba tímy sa od začiatku snažili tlačiť do útoku.

Úvodné minúty však priniesli iba náznaky šancí a ani jedno mužstvo ich nedokázalo dokončiť do úspešného konca. Tempo hry ale postupne opadlo a dej sa odohrával predovšetkým v strede ihriska. V 22. min sa vyhol ofsajdu Van Kessel, jeho nízky center obrana dokázala obrana zraziť na rohový kop.

V 27. min sa na malom priestore uvoľnil Jairo, do jeho prudkého centra vletel Guba. Lopta napokon skončila mimo troch žrdí. Tlak Trenčanov postupne narastal a Trnavčania mali plné ruky aj nohy práce, aby sa dokázali ubrániť.

Po polhodine hry priamy kop Koolwijka hlavičkoval Bero do pripraveného Kelavu. V 37. min sa k odrazenej lopte dostal Bero. Jeho prudká strela iba tesne minula ľavú tyč. V závere polčasu preveril prvý raz vážnejšie Šemrinca Vojtuš. Ten jeho tvrdý projektil vyrazil pred seba.

Zápasové zostrihy

Nástup Trenčína do druhého dejstva bol priam impozantný. Už v 46. min nacentroval do šestnástky Guba, kde Rabiu hlavičkou poslal domáci tím do vedenia. Úvodný gól zápasu prospel.

V 53. min mohol Rabiu pridať aj druhý gól, ale jeho strelu na poslednú chvíľku zblokovala obrana. Na opačnej strane ukázal rýchlosť Mikovič. V poslednej chvíli ho od lopty odstavil Guba a následnú neprehľadnú situáciu vyriešila obrana odkopom.

V 57. min sa uvoľnil Vlasko. Už by sa bol sám rútil na Šemrinca, no v poslednej chvíli ho dokázala obrana zastaviť. Trnavčania sa čoraz viac snažili tlačiť pred bránku Trenčína.

V 71. min chýbala Mikovičovi presnosť, keď zostal nikým nekrytý na zadnej tyči. O minútu na to Jairo vyzvŕtal brániacich súperov, ale namiesto zakončenia sa zaplietol vo vlastných kľučkách.

Definitívne k.o. mohol Trnave zasadiť v 83. min Van Kessel. Predviedol perfektný šprint, ale namiesto prihrávky sám zakončil, hoci mu už na strelu nezostali sily. V samom závere nezvládli Trenčania ďalšiu brejkovú situáciu, ktorú dokázal vyriešiť včasným vybehnutím Kelava.

V 88. min Čonkovu strelu vyrazil Šemrinec a v tej istej minúte Jaira zastavila obrana, inak by sa už sám rútil na gólmana. Dramatický záver gól nepriniesol, a tak sa séria Spartaka bez prehry zastavila na čísle 14.

Hlasy:

Ivan Vrabec (tréner Trenčína): "Víťazstvo nás hreje pri srdci a veľmi sa z neho tešíme. Nerodilo sa ľahko. Bol to dobrý zápas pre divákov, o čo sa pričinili obe mužstvá. Zápas priniesol všetko, čo dobrý zápas má mať. Chlapcom nemám čo vyčítať, dreli až do konca a myslím si, že za to im patrí vďaka. Chcem sa poďakovať obecenstvu oboch tímov za vytvorenie vynikajúcej futbalovej kulisy."

Juraj Jarábek (tréner Trnavy): "Z pohľadu výsledku sa mi nehodnotí veľmi veselo. Chlapcom nemám čo vyčítať. Pripravili sme sa najlepšie ako sme vedeli. Platilo naše vysoké napádanie. Trenčín si v prvom polčase nevypracoval čistú šancu. Vzadu som nabádal hráčov, aby sme hrali aktívne. Rozhodujúci okamih bol sporný moment v šestnástke domácich. Podľa môjho názoru to bol faul na Vlaska. S výsledkom sme chceli niečo urobiť, futbal sa hral pekný, ľudia sa zabavili. Blahoželám Trenčínu a sú na dobrej ceste dosiahnuť to, po čom túžia."