Višňovského asistencia nestačila, Islanders prehrali vo Washingtone 3:4

Ľubomír Višňovský (vpravo) v súboji s kapitánom Washingtonu Alexandrom Ovečkinom. (Autor: SITA/AP)
Sportnet|18. apr 2015 o 07:14

V zápase play off NHL prehrali aj hokejisti Chicaga s Mariánom Hossom na ľade Nashville.

NEW YORK. Hokejistom New Yorku Islanders nepomohla asistencia slovenského obrancu Ľubomíra Višňovského a prehrali v druhom súboji 1. kola play off NHL na ľade Washingtonu 3:4. Stav série je 1:1.

V bránke hostí sa opäť predstavil Jaroslav Halák, ktorý zneškodnil 31 z 35 striel. Islanders viedli v zápase 2:0 aj 3:1, ale náskok neudržali. Washingtonu sa vyplatila strelecká aktivita, súpera prestrieľal 35:21.

"Strieľali zo všetkých pozícií. My sme však nehrali naplno celých 60 minút. V prvej polovici to bolo dobré, potom sme však prestali korčuľovať," povedal Halák, ktorý góly inkasoval po strelách zo stredných vzdialeností. Len Alexander Ovečkin ho prekonal z dorážky.

"V tretej tretine sme prišli o vedenie. Hráči súpera sa do nás tvrdo pustili. Nezopakovali sme výkon z prvého zápasu. Nehrali sme dobre, preto sme prehrali," skonštatoval Višňovský.

Po dvoch zápasoch vo Washingtone sa séria sťahuje do New Yorku.

Jaroslav Halák zasahuje pri šanci Marcusa Johanssona. FOTO - SITA/AP

Vyrovnaný stav 1:1 je aj v sérii medzi Nashville a Chicagom. Blackhawks s Mariánom Hossom v zostave podľahli v druhom zápase domácim hladko 2:6. Zápas však bol dlho vyrovnaný, hráči Nashville dali tri góly v záverečných minútach.

Montreal v kanadskom derby zdolal Ottawu 3:2 po predĺžení a vedie už 2:0 na zápasy. Rozhodujúci gól strelil v 64. minúte Alex Galchenyuk. "Je to skvelý pocit, ale až čas ukáže, či to bol dôležitý gól alebo nie," komentoval strelec.

"Celú základnú časť sme bojovali o to, aby sme mali v play off výhodu domáceho ľadu. Vieme, že sa u nás súperom hrá ťažko. Aj dnes sme z publika čerpali energiu. Vedieme 2:0 na zápasy, ale ešte o ničom nie je rozhodnuté," vyhlásil kouč Montrealu Michel Therrien.

Vancouver zdolal Calgary 4:1 a vyrovnal sériu na 1:1.

Východná konferencia - 1. kolo play off

Washington - New York Islanders 4:3 (0:1, 2:2, 2:0)

Stav série: 1:1

Góly: 32. Alzner (M. Green, Nicklas Bäckström), 37. Ovečkin (Niskanen, Nicklas Bäckström), 44. Nicklas Bäckström (Carlson), 48. Chimera (Niskanen) - 6. Clutterbuck (M. Martin), 24. Strome (Tavares, VIŠŇOVSKÝ), 35. Okposo (Bailey, De Haan)

Jaroslav Halák inkasoval 4 góly, mal 31 úspešných zákrokov, odchytal 58:43, Ľubomír Višňovský (obaja Islanders) 1 asisencia, 1 strela, +1, odohral 20:42

Montreal - Ottawa 3:2 pp (0:1, 2:0, 0:1 - 1:0)

Stav série: 2:0

Góly: 28. Pacioretty (Desharnais, A. Markov) , 37. Subban (Smith-Pelly, Desharnais), 64. Galchenyuk (Gallagher, Plekanec) - 19. C. MacArthur (Stone, Ceci), 54. Wiercioch (Stone, E. Karlsson)

Západná konferencia - 1. kolo play off

Nashville - Chicago 6:2 (2:1, 1:1, 3:0)

Góly: 3. C. Wilson (C. Smith, Ribeiro), 20. Josi (S. Weber), 35. C. Smith (Franson, Ribeiro), 53. F. Forsberg, 55. C. Smith (F. Forsberg, Rinne), 55. Santorelli (Järnkrok, Stalberg) - 17. Sharp (Hjalmarsson, Shaw), 31. P. Kane (Seabrook)

Marián Hossa (Chicago) 2 strely, -1, odohral 17:03

Vancouver - Calgary 4:1 (2:0, 0:0, 2:1)

Góly: 3. D. Sedin (H. Sedin, Burrows), 8. Higgins (Burrows, Tanev), 43. Kenins (Horvat, Sbisa), 58. R. Vrbata (Bonino, Tanev) - 57. Russell (Monahan, Gaudreau)

Domov»Hokej»NHL»Višňovského asistencia nestačila, Islanders prehrali vo Washingtone 3:4