Budaj skončil sezónu bez víťazstva, Daňo stále čaká

Peter Budaj.
Peter Budaj. (Autor: STJOHNSICECAPS.COM)
SITA|19. apr 2015 o 08:03

Marko Daňo stále nevie, či si zahrá v play off AHL, alebo bude môcť posilniť reprezentáciu na MS v Česku.

ST. JOHN'S. Bez jediného víťazstva ukončil sezónu slovenský hokejový brankár Peter Budaj. Jeho tím St. John's IceCaps prehral v sobotňajšom domácom súboji AHL so Springfieldom 3:4 po predĺžení.

Pre tím to bol posledný zápas základnej časti a v tabuľke Východnej konferencie je mimo postupovej osmičky do play off.

Nula víťazstiev

Budaj mal v sezóne bilanciu nula víťazstiev, deväť prehier v riadnom hracom čase a šesť po predĺžení alebo samostatných nájazdoch.

Dovedna zasiahol do devätnástich duelov IceCaps, mal v v nich úspešnosť zásahov 88,8 % a priemer 3,55 inkasového gólu na jedno stretnutie.

Budaj mal v sobotu proti Springfieldu na dosah triumf, no 92 sekúnd pred treťou sirénou inkasoval gól na 3:3 z hokejky Labrieho a v predĺžení ho prekonal Collins.

Daňo dohral a čaká

V prípade úspechu mohol 32-ročný brankár zastaviť na ceste do play off Springfield, v ktorom hrá v závere sezóny aj Marko Daňo (v zápase nebodoval).

Slovenský útočník stále nevie, či si zahrá v play off, alebo bude môcť posilniť reprezentáciu na MS v Česku. Springfield už nehrá v základnej časti žiadny zápas a momentálne je na poslednom mieste zaručujúcom postup do vyraďovacej časti.

Predstihnúť ho však môže Portland, ktorý čaká ešte súboj na ľade Worcesteru (ten už má istotu postupu). Ak získa aspoň bod, Springfield sa ocitne mimo hry a Daňo bude k dispozícii trénerovi reprezentácie Vladimírovi Vůjtkovi.