Tréner Calgary Bob Hartley (druhý sprava) dáva pokyny hráčom.
Tréner Calgary Bob Hartley (druhý sprava) dáva pokyny hráčom. (Autor: TASR/AP)
SITA|19. apr 2015 o 08:21

Za rovnaký incident dostal kouč Calgary Bob Hartley v minulej sezóne pokutu 25-tisíc dolárov.

NEW YORK. Tréner hokejistov Calgary Bob Hartley dostal pokutu 50-tisíc dolárov. Podľa názoru disciplinárneho oddelenia NHL je práve on zodpovedný za incident v závere piatkového druhého zápasu série play off s Vancouvrom.

V predposlednej minúte za stavu 4:1 sa na ľade strhla hromadná bitka, do ktorej sa zapojili všetci hráči na ľade okrem brankárov.

Najväčšími bitkármi boli domáci Brad Richardson a hosťujúci Matt Stajan. Obranca Calgary Deryk Engelland si zo šarvátky odniesol 42 trestných minút, celkovo v jednej chvíli rozdali rozhodcovia 132 trestných minút.

"Nebolo to o posielaní odkazu pre ďalší zápas. Je to play off, máme v tíme ostrých chlapcov, súper tiež. Nerobil by som z toho žiadnu vedu," obhajoval sa po zápase Hartley.

Disciplinárna komisia s ním nesúhlasila, v NHL sú bitky v posledných sekundách zakázané. Hartley mal konať tak, aby sa predišlo podobným situáciám. Za rovnaký incident dostal kouč už v minulej sezóne pokutu 25-tisíc dolárov.

Domov»Hokej»NHL»Tréner Calgary nabádal hráčov k bitke, dostal pokutu 50-tisíc dolárov