Športové výsledky (19. 4. 2015)

Prehľad športových výsledkov z celého sveta.

(Zdroj: FOTOLIA)

Futbal

Česko, 24. kolo: Brno - Mladá Boleslav 1:0, Hradec Králové - Příbram 2:3

Francúzsko, 33. kolo: Lille - Bordeaux 2:0, Montpellier - Caen 1:0, Lyon - St. Etienne 2:2

Holandsko, 31. kolo: Ajax Amsterdam - NAC Breda 0:0, Heracles Almelo - PEC Zwolle 2:0, Feyenoord Rotterdam - Deventer 0:1, Utrecht - Twente Enschede 1:0

Rusko, 24. kolo: CSKA Moskva - FK Krasnodar 1:1, Terek Groznyj - Dinamo Moskva 0:0 (Hubočan odohral za hostí celé stretnutie), Kubaň Krasnodar - Zenit Petrohrad 0:0

Turecko, 27. kolo: Basaksehir - Rizespor 3:1 (Hološko za Rizespor nehral), Trabzonspor - Galatasaray Istanbul 2:1, Erciyesspor - Eskisehirspor 0:1, Sivasspor - Balikesirspor 1:1

Švajčiarsko, 28. kolo: Young Boys Bern - FC Thun 4:0, FC Vaduz - Aarau 0:2, Luzern -Grasshoppers Zürich 2:0

Poľsko, 28. kolo: Górnik Leczna - Lech Poznaň 1:1, Legia Varšava - Zawisza Bydgoszcz 2:0

Maďarsko, 24. kolo: Diosgyör - Székesfehérvár 1:2, Újpest - Lombard Pápa 4:0

Grécko, 31. kolo: Panthrakikos - Panathinaikos Atény 2:1, Atromitos - Giannina 1:1, Olympiakos Pireus - Levadiakos 4:0. Istým majstrom je už tri kolá pred koncom Olympiakos.

Portugalsko, 29. kolo: Penafiel - Arouca 0:2, Pacos Ferreira - Moreirense 0:0, Gil Vicente - Rio Ave 0:0, Vitoria Setubal - Estoril 1:2, Sporting Lisabon - Boavista Porto 2:1 (Marek Čech za hostí odohral celý zápas)

Rakúsko, 29. kolo: Austria Viedeň - Wolfsberger AC 1:1

Belgicko, 3. kolo v skupine o titul: FC Bruggy - Anderlecht Brusel 2:1, Kortrijk - Charleroi 1:1

Hokej

Príprava pred MS

Švédsko - Česko 2:1 (1:1, 1:0, 0:0), góly: 20. Andersson, 25. Sörensen - 6. Sobotka

Slovinsko - Rakúsko 4:3 (0:0, 3:2, 1:1), góly: 28. Pance, 29. Ograjenšek, 31. Muršak, 56. Sabolič - 22. Huber, 37. Mitterdorfer, 53. Woger

Turnaj A-skupiny I. divízie MS (Krakove): Maďarsko - Japonsko 4:2 (1:1, 1:1, 2:0), Ukrajina - Kazachstan 2:5 (0:2, 0:1, 2:2), Poľsko - Taliansko 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)

Turnaj B-skupiny I. divízie MS v Eindhovene: Kórejská republika - Chorvátsko 9:4 (1:1, 5:2, 3:1), Litva - Veľká Británia 3:2 (0:1, 2:0, 1:1), Holandsko - Estónsko 1:3 (0:2, 1:0, 0:1)

Švédsko, finále play off: Växjö - Skelleftea 1:2, na zápasy: 2:2

Cyklistika

Amstel Gold Race (Maastricht - Valkenburg, 258 km): 1. Michal Kwiatkowski (Poľ./Etixx - Quick-Step) 6:31:49 h, 2. Alejandro Valverde (Šp./Movistar), 3. Michael Matthews (Austr./Orica), 4. Rui Costa (Port./Lampre), 5. Greg Van Avermaet (Belg./BMC Racing), 6. Tony Gallopin (Fr./Lotto), 7. Julian Alaphilippe (Fr./Etixx - Quick-Step), 8. Enrico Gasparotto (Tal./Wanty), 9. Maciej Paterski (Poľ./CCC), 10. Philippe Gilbert (Belg./BMC Racing) všetci rovnaký čas ako víťaz

Rebríček UCI (stav k 19. aprílu)

Jednotlivci: 1. Richie Porte (Aus.) 303 bodov, 2. Alexander Kristoff (Nór.) 237, 3. John Degenkolb (Nem.) 232, 4. Michal Kwiatkowski (Poľ.) 195, 5. Geraint Thomas (V. Brit.) 184, 6. Greg van Avermaet (Belg.) 178, 7. Nairo Quintana (Kol.) 168, 8. Alejandro Valverde (Šp.) 158, 9. Zdeněk Štybar (ČR) 152, 10. Niki Terpstra (Hol.) 140, ... 13. Peter Sagan (SR) 136

Krajiny: 1. Austrália 638, 2. Španielsko 517, 3. Holandsko 435, 4. Kolumbia 428, 5. Belgicko 376, 6. Taliansko 359, ... 13. Slovensko 136.

Atletika

Maratón v Lipsku

Muži: 1. Abebe Tebelu (Et.) 2:21:53, 2. Bartosz Olszewski 2:25:16, 3. Jakub Szymankiewicz (obaja Poľ.) 2:27:00, 4. Maik Willbrandt 2:27:57, 5. Kay-Uwe Müller (obaja Nem.) 2:28:14, 6. Gabriel Švajda (SR/Ready2run Dvory n/Ž.) 2:29:56 - slovenský výkon roka, o 6:12 min si zlepšil osobný rekord.

Tenis

Turnaj ATP v Barcelone (dotácia 2 265 235 eur, antuka)

Dvojhra - kvalifikácia, 2. kolo (finále): Andrej Rublev (Rus.) - Norbert Gombos (SR-2) 7:6 (4), 6:3

Turnaj WTA v Bogote (dotácia 250 000 USD, antuka)

Dvojhra - semifinále: Teliana Pereirová (Braz.) - Elina Svitolinová (Ukr.-1) 7:6 (7), 6:3, Jaroslava Švedovová (Kaz.-5) - Mariana Duqueová-Marinová (Kol.) 6:4, 3:6, 6:4, finále: Teliana Pereirová (Braz.) - Jaroslava Švedovová (Kaz.-5) 7:6 (2), 6:1

Turnaj ITF Futures v Dauhe (dotácia 10 000 USD, tvrdý povrch)

Dvojhra - finále: David Rice (V. Brit.-4) - Patrik Fabian (SR) 4:6, 7:6 (4), 6:2

Volejbal

Extraliga mužov, 2. kolo prelínacej súťaže o účasť v súťaži pre budúcu sezónu

Púchov - Stará Ľubovňa 0:3 (-20, -15, -9), Zvolen - VK KDS Šport Košice 3:2 (-16, 18, 24, -14, 15)

Konečná tabuľka:

1. Košice 6 4 2 14:8 13 - účasť v extralige volejbalistov 2015/2016

2. Stará Ľubovňa 6 4 2 14:7 12 - účasť v extralige volejbalistov 2015/2016

---------------------------------------------------------------

3. Zvolen 6 4 2 13:12 10

4. Púchov 6 0 6 4:18 1

Extraliga žien, 2. kolo prelínacej súťaže o účasť v súťaži pre budúcu sezónu

Senica - Dobré zo Slovenska-Prešov 2:3 (-14, -22, 21, 14, -14), Zvolen - VK ELBA Prešov 3:0 (17, 19, 17), VK TAMI Bratislava - Dobré zo Slovenska-Prešov 0:3 (-17, -22, -23)

Konečná tabuľka:

1. Zvolen 8 7 1 22:8 19 - účasť v extralige volejbalistiek 2015/2016

2. Dobré zo Slovenska - Prešov 8 6 2 21:11 17 - účasť v extralige volejbalistiek 2015/2016

---------------------------------------------------------------------

3. VK Bratislava 8 3 5 13:17 11

4. Senica 8 2 6 13:18 9

5. VK Prešov 8 2 6 7:22 4

Vodný slalom

Medzinárodné liptovské slalomy v Liptovskom Mikuláši

Muži, C1: 1. Michal Martikán (SR) 102,39 (0), 2. Benjamin Savšek (Slovin.) 103,52 (0), 3. Kacper Gondek (Poľ.) 106,63 (0), 4. Jerguš Baďura 106,85 (2), ... 10. Patrik Gajarský (obaja SR) 163,05 (56)

C2: 1. Michail Kuznecov, Dmitrij Larionov (Rus.) 110,08 (0), 2. Filip Brzezinski, Andrzej Brzezinski (Poľ.) 110,10 (0), 3. Tomáš Kučera, Ján Bátik (SR) 110,78 (2)

K1: 1. Dariusz Popiela (Poľ.) 99,11 (0), 2. Janos Peterlin (Slovin.) 99,50 (0), 3. Grzegorz Polaczyk (Poľ.) 99,88 (0)

Ženy, K1: 1. Urša Krageljová (Slovin.) 111,15 (0), 2. Štěpánka Hilgertová (ČR) 111,99 (0), 3. Marta Charitonovová (Rus.) 112,23 (2), ... 8. Monika Mitašíková 125,10 (4), 10. Silvia Brosová (obe SR) 132,29 (2)

C1: 1. Monika Škáchová (SR) 143,26 (6), 2. Anastasia Tropkinová (Rus.) 146,15 (6), 3. Alsu Minazovová (Rus.) 148,70 (6), ...6. Simona Glejteková (SR) 208,81 (12)

Športová gymnastika

Majstrovstvá Európy (Montpellier)

Ženy, preskok: 1. Maria Paseková (Rus.) 15,250 b, 2. Giulia Steingruberová (Švaj.) 15,149, 3. Kseniia Afanasevová (Rus.) 14,866

Bradlá: 1. Daria Spiridonovová (Rus.) 15,466, 2. Rebecca Downieová (V.Brit.) 15,233, 3. Sanne Weversová (Hol.) 14,200

Kladina: 1. Andrea Munteanuová (Rum.) 14,366, 2. Rebecca Downieová (V.Brit.) 14,300, 3. Claire Martinová (Fr.) 14,200

Prostné: 1. Xenia Afanasjevová (Rus.) 14,733, 2. Claudia Fragapaneová (V.Brit.) 14,633, 3. Giulia Steingruberová (Švajč.) 14,466

Viacboj: 1. Giulia Steingruberová (Švaj.) 57,873 bodu, 2. Maria Charenkovová (Rus.) 57,132, 3. Elissa Downieová (V. Brit.) 56,623, 17. Barbora Mokošová (SR) 51,866

Muži, kruhy: 1. Eleftherios Petrounias (Gr.) 15,866, 2. Samir Ait Said (Fr.) a Denis Ablyazin (Rus.) obaja 15,566

Kôň s držadlami: 1. Louis Smith (V.Brit.) 15,800, 2. Harutjum Merdinjan (Arm.) 15,333, 3. Alberto Busnari (Tal.) 15,200

Prostné: 1. Kristian Thomas (V.Brit.) 15,166, 2. David Beljavskij (Rus.) 15,066, 3. Pablo Braegger (Švaj.) 14,941

Preskok: 1. Nikita Nagornyj (Rus.) 15,099, 2. Igor Radivilov (Ukr.) a Denis Abljazin (Rus.) obaja 15,083

Bradlá: 1. Oleg Verjnajev (Ukr.) 15,866, 2. Marius Daniel Berbecar (Rum.) a Christian Baumann (Švajč.) obaja po 15,300

Hrazda: 1. Marijo Moznik (Chor.) 14,833, 2. Sam Oldham (V.Brit.) 14,766, 3. Vlasios Maras (Gr.) 14,666

Viacboj: 1. Oleg Verňajev (Ukr.) 89,582 bodu, 2. David Beľavskij (Rus.) 88,131, 3. Daniel Purvis (V. Brit.) 87,423, v kvalifikácii (neredukované poradie): 37. Slavomír Michňák (SR) 79,990 - nepostúpil do finále

Najčítanejšie na SME Šport


Inzercia - Tlačové správy


  1. Naučme sa správne dochucovať ryby
  2. Od septembra opäť po starom
  3. Mama taxi: Koľko najazdí rodič mesačne kvôli svojim deťom?
  4. ENERGOFÓRUM® 2017 spojí elektrinu a plyn pod jednu strechu
  5. 100 %-nú hypotéku môžete dostať aj na mestský apartmán
  6. Získajte prístup k zamknutým článkom už o niekoľko sekúnd
  7. Návod, ako si s kreditkou užijete dovolenku a ešte aj ušetríte
  8. 5 tipov ako na zdravé nôžky v škole
  9. 6 účinkov prírodného slovenského výrobku
  10. Let s prestreleným srdcom: Samovraždy slovenských hercov
  1. Naučme sa správne dochucovať ryby
  2. 10 vecí, ktoré môžete dostať od zdravotnej poisťovne zadarmo
  3. Úspech na Majstrovstvách sveta v Quadrathlone
  4. Mama taxi: Koľko najazdí rodič mesačne kvôli svojim deťom?
  5. Od septembra opäť po starom
  6. Máte doma retro kúsky spojené s pivom Šariš?
  7. ENERGOFÓRUM® 2017 spojí elektrinu a plyn pod jednu strechu
  8. 100 %-nú hypotéku môžete dostať aj na mestský apartmán
  9. Business Smartphones Connected to Public Wi-Fi Can Be in Danger
  10. Získajte prístup k zamknutým článkom už o niekoľko sekúnd
  1. Let s prestreleným srdcom: Samovraždy slovenských hercov 6 988
  2. Od septembra opäť po starom 5 946
  3. Získajte prístup k zamknutým článkom už o niekoľko sekúnd 4 711
  4. Mama taxi: Koľko najazdí rodič mesačne kvôli svojim deťom? 3 157
  5. Návod, ako si s kreditkou užijete dovolenku a ešte aj ušetríte 1 835
  6. 6 účinkov prírodného slovenského výrobku 1 739
  7. 5 tipov ako na zdravé nôžky v škole 1 197
  8. Máte doma retro kúsky spojené s pivom Šariš? 1 130
  9. Ako sme jazdili v socializme 1 091
  10. Leto nekončí! 1 039

Hlavné správy zo Sme.sk

DOMOV

Odchod z koalície? Názory sú pol na pol, hovorí poslanec SNS

Fico ustúpil Dankovi a vláda v stredu nerokovala. Mandát premiéra do Salzburgu ministri nakoniec odsúhlasili na diaľku, Fico neprišiel na ohlásenú tlačovú besedu.

KOMENTÁRE

Fico môže stratiť viac než Danko

V prípade vabanku môže Smer stratiť viac než SNS. Už teraz má preň kauza nepríjemné dôsledky.

KOMENTÁRE

Podomový šmejd s jadrom Únie

Žiadna „super EÚ“ s jedným pevným jadrom sa nechystá.

Neprehliadnite tiež

V Liverpoole padlo šesť gólov, Stoch a Greguš v Lige majstrov končia

Súhrn výsledkov stredajších stretnutí štvrtého predkola Ligy majstrov 2017/2018.