Športové výsledky (19. 4. 2015)

Prehľad športových výsledkov z celého sveta.

(Zdroj: FOTOLIA)

Futbal

Česko, 24. kolo: Brno - Mladá Boleslav 1:0, Hradec Králové - Příbram 2:3

Francúzsko, 33. kolo: Lille - Bordeaux 2:0, Montpellier - Caen 1:0, Lyon - St. Etienne 2:2

Holandsko, 31. kolo: Ajax Amsterdam - NAC Breda 0:0, Heracles Almelo - PEC Zwolle 2:0, Feyenoord Rotterdam - Deventer 0:1, Utrecht - Twente Enschede 1:0

Rusko, 24. kolo: CSKA Moskva - FK Krasnodar 1:1, Terek Groznyj - Dinamo Moskva 0:0 (Hubočan odohral za hostí celé stretnutie), Kubaň Krasnodar - Zenit Petrohrad 0:0

Turecko, 27. kolo: Basaksehir - Rizespor 3:1 (Hološko za Rizespor nehral), Trabzonspor - Galatasaray Istanbul 2:1, Erciyesspor - Eskisehirspor 0:1, Sivasspor - Balikesirspor 1:1

Švajčiarsko, 28. kolo: Young Boys Bern - FC Thun 4:0, FC Vaduz - Aarau 0:2, Luzern -Grasshoppers Zürich 2:0

Poľsko, 28. kolo: Górnik Leczna - Lech Poznaň 1:1, Legia Varšava - Zawisza Bydgoszcz 2:0

Maďarsko, 24. kolo: Diosgyör - Székesfehérvár 1:2, Újpest - Lombard Pápa 4:0

Grécko, 31. kolo: Panthrakikos - Panathinaikos Atény 2:1, Atromitos - Giannina 1:1, Olympiakos Pireus - Levadiakos 4:0. Istým majstrom je už tri kolá pred koncom Olympiakos.

Portugalsko, 29. kolo: Penafiel - Arouca 0:2, Pacos Ferreira - Moreirense 0:0, Gil Vicente - Rio Ave 0:0, Vitoria Setubal - Estoril 1:2, Sporting Lisabon - Boavista Porto 2:1 (Marek Čech za hostí odohral celý zápas)

Rakúsko, 29. kolo: Austria Viedeň - Wolfsberger AC 1:1

Belgicko, 3. kolo v skupine o titul: FC Bruggy - Anderlecht Brusel 2:1, Kortrijk - Charleroi 1:1

Hokej

Príprava pred MS

Švédsko - Česko 2:1 (1:1, 1:0, 0:0), góly: 20. Andersson, 25. Sörensen - 6. Sobotka

Slovinsko - Rakúsko 4:3 (0:0, 3:2, 1:1), góly: 28. Pance, 29. Ograjenšek, 31. Muršak, 56. Sabolič - 22. Huber, 37. Mitterdorfer, 53. Woger

Turnaj A-skupiny I. divízie MS (Krakove): Maďarsko - Japonsko 4:2 (1:1, 1:1, 2:0), Ukrajina - Kazachstan 2:5 (0:2, 0:1, 2:2), Poľsko - Taliansko 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)

Turnaj B-skupiny I. divízie MS v Eindhovene: Kórejská republika - Chorvátsko 9:4 (1:1, 5:2, 3:1), Litva - Veľká Británia 3:2 (0:1, 2:0, 1:1), Holandsko - Estónsko 1:3 (0:2, 1:0, 0:1)

Švédsko, finále play off: Växjö - Skelleftea 1:2, na zápasy: 2:2

Cyklistika

Amstel Gold Race (Maastricht - Valkenburg, 258 km): 1. Michal Kwiatkowski (Poľ./Etixx - Quick-Step) 6:31:49 h, 2. Alejandro Valverde (Šp./Movistar), 3. Michael Matthews (Austr./Orica), 4. Rui Costa (Port./Lampre), 5. Greg Van Avermaet (Belg./BMC Racing), 6. Tony Gallopin (Fr./Lotto), 7. Julian Alaphilippe (Fr./Etixx - Quick-Step), 8. Enrico Gasparotto (Tal./Wanty), 9. Maciej Paterski (Poľ./CCC), 10. Philippe Gilbert (Belg./BMC Racing) všetci rovnaký čas ako víťaz

Rebríček UCI (stav k 19. aprílu)

Jednotlivci: 1. Richie Porte (Aus.) 303 bodov, 2. Alexander Kristoff (Nór.) 237, 3. John Degenkolb (Nem.) 232, 4. Michal Kwiatkowski (Poľ.) 195, 5. Geraint Thomas (V. Brit.) 184, 6. Greg van Avermaet (Belg.) 178, 7. Nairo Quintana (Kol.) 168, 8. Alejandro Valverde (Šp.) 158, 9. Zdeněk Štybar (ČR) 152, 10. Niki Terpstra (Hol.) 140, ... 13. Peter Sagan (SR) 136

Krajiny: 1. Austrália 638, 2. Španielsko 517, 3. Holandsko 435, 4. Kolumbia 428, 5. Belgicko 376, 6. Taliansko 359, ... 13. Slovensko 136.

Atletika

Maratón v Lipsku

Muži: 1. Abebe Tebelu (Et.) 2:21:53, 2. Bartosz Olszewski 2:25:16, 3. Jakub Szymankiewicz (obaja Poľ.) 2:27:00, 4. Maik Willbrandt 2:27:57, 5. Kay-Uwe Müller (obaja Nem.) 2:28:14, 6. Gabriel Švajda (SR/Ready2run Dvory n/Ž.) 2:29:56 - slovenský výkon roka, o 6:12 min si zlepšil osobný rekord.

Tenis

Turnaj ATP v Barcelone (dotácia 2 265 235 eur, antuka)

Dvojhra - kvalifikácia, 2. kolo (finále): Andrej Rublev (Rus.) - Norbert Gombos (SR-2) 7:6 (4), 6:3

Turnaj WTA v Bogote (dotácia 250 000 USD, antuka)

Dvojhra - semifinále: Teliana Pereirová (Braz.) - Elina Svitolinová (Ukr.-1) 7:6 (7), 6:3, Jaroslava Švedovová (Kaz.-5) - Mariana Duqueová-Marinová (Kol.) 6:4, 3:6, 6:4, finále: Teliana Pereirová (Braz.) - Jaroslava Švedovová (Kaz.-5) 7:6 (2), 6:1

Turnaj ITF Futures v Dauhe (dotácia 10 000 USD, tvrdý povrch)

Dvojhra - finále: David Rice (V. Brit.-4) - Patrik Fabian (SR) 4:6, 7:6 (4), 6:2

Volejbal

Extraliga mužov, 2. kolo prelínacej súťaže o účasť v súťaži pre budúcu sezónu

Púchov - Stará Ľubovňa 0:3 (-20, -15, -9), Zvolen - VK KDS Šport Košice 3:2 (-16, 18, 24, -14, 15)

Konečná tabuľka:

1. Košice 6 4 2 14:8 13 - účasť v extralige volejbalistov 2015/2016

2. Stará Ľubovňa 6 4 2 14:7 12 - účasť v extralige volejbalistov 2015/2016

---------------------------------------------------------------

3. Zvolen 6 4 2 13:12 10

4. Púchov 6 0 6 4:18 1

Extraliga žien, 2. kolo prelínacej súťaže o účasť v súťaži pre budúcu sezónu

Senica - Dobré zo Slovenska-Prešov 2:3 (-14, -22, 21, 14, -14), Zvolen - VK ELBA Prešov 3:0 (17, 19, 17), VK TAMI Bratislava - Dobré zo Slovenska-Prešov 0:3 (-17, -22, -23)

Konečná tabuľka:

1. Zvolen 8 7 1 22:8 19 - účasť v extralige volejbalistiek 2015/2016

2. Dobré zo Slovenska - Prešov 8 6 2 21:11 17 - účasť v extralige volejbalistiek 2015/2016

---------------------------------------------------------------------

3. VK Bratislava 8 3 5 13:17 11

4. Senica 8 2 6 13:18 9

5. VK Prešov 8 2 6 7:22 4

Vodný slalom

Medzinárodné liptovské slalomy v Liptovskom Mikuláši

Muži, C1: 1. Michal Martikán (SR) 102,39 (0), 2. Benjamin Savšek (Slovin.) 103,52 (0), 3. Kacper Gondek (Poľ.) 106,63 (0), 4. Jerguš Baďura 106,85 (2), ... 10. Patrik Gajarský (obaja SR) 163,05 (56)

C2: 1. Michail Kuznecov, Dmitrij Larionov (Rus.) 110,08 (0), 2. Filip Brzezinski, Andrzej Brzezinski (Poľ.) 110,10 (0), 3. Tomáš Kučera, Ján Bátik (SR) 110,78 (2)

K1: 1. Dariusz Popiela (Poľ.) 99,11 (0), 2. Janos Peterlin (Slovin.) 99,50 (0), 3. Grzegorz Polaczyk (Poľ.) 99,88 (0)

Ženy, K1: 1. Urša Krageljová (Slovin.) 111,15 (0), 2. Štěpánka Hilgertová (ČR) 111,99 (0), 3. Marta Charitonovová (Rus.) 112,23 (2), ... 8. Monika Mitašíková 125,10 (4), 10. Silvia Brosová (obe SR) 132,29 (2)

C1: 1. Monika Škáchová (SR) 143,26 (6), 2. Anastasia Tropkinová (Rus.) 146,15 (6), 3. Alsu Minazovová (Rus.) 148,70 (6), ...6. Simona Glejteková (SR) 208,81 (12)

Športová gymnastika

Majstrovstvá Európy (Montpellier)

Ženy, preskok: 1. Maria Paseková (Rus.) 15,250 b, 2. Giulia Steingruberová (Švaj.) 15,149, 3. Kseniia Afanasevová (Rus.) 14,866

Bradlá: 1. Daria Spiridonovová (Rus.) 15,466, 2. Rebecca Downieová (V.Brit.) 15,233, 3. Sanne Weversová (Hol.) 14,200

Kladina: 1. Andrea Munteanuová (Rum.) 14,366, 2. Rebecca Downieová (V.Brit.) 14,300, 3. Claire Martinová (Fr.) 14,200

Prostné: 1. Xenia Afanasjevová (Rus.) 14,733, 2. Claudia Fragapaneová (V.Brit.) 14,633, 3. Giulia Steingruberová (Švajč.) 14,466

Viacboj: 1. Giulia Steingruberová (Švaj.) 57,873 bodu, 2. Maria Charenkovová (Rus.) 57,132, 3. Elissa Downieová (V. Brit.) 56,623, 17. Barbora Mokošová (SR) 51,866

Muži, kruhy: 1. Eleftherios Petrounias (Gr.) 15,866, 2. Samir Ait Said (Fr.) a Denis Ablyazin (Rus.) obaja 15,566

Kôň s držadlami: 1. Louis Smith (V.Brit.) 15,800, 2. Harutjum Merdinjan (Arm.) 15,333, 3. Alberto Busnari (Tal.) 15,200

Prostné: 1. Kristian Thomas (V.Brit.) 15,166, 2. David Beljavskij (Rus.) 15,066, 3. Pablo Braegger (Švaj.) 14,941

Preskok: 1. Nikita Nagornyj (Rus.) 15,099, 2. Igor Radivilov (Ukr.) a Denis Abljazin (Rus.) obaja 15,083

Bradlá: 1. Oleg Verjnajev (Ukr.) 15,866, 2. Marius Daniel Berbecar (Rum.) a Christian Baumann (Švajč.) obaja po 15,300

Hrazda: 1. Marijo Moznik (Chor.) 14,833, 2. Sam Oldham (V.Brit.) 14,766, 3. Vlasios Maras (Gr.) 14,666

Viacboj: 1. Oleg Verňajev (Ukr.) 89,582 bodu, 2. David Beľavskij (Rus.) 88,131, 3. Daniel Purvis (V. Brit.) 87,423, v kvalifikácii (neredukované poradie): 37. Slavomír Michňák (SR) 79,990 - nepostúpil do finále

Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.

Najčítanejšie na SME Šport

Inzercia - Tlačové správy

  1. Premýšľate o aute do 10 000 eur? Poradíme vám, ako nenaletieť
  2. Jazdili sme na novom Volkswagene T-Cross!
  3. Slovensko čaká najdôležitejšie politické rozhodnutie roka
  4. Obľúbené Tunisko sa vracia do ponuky dovoleniek na rok 2019
  5. Máte pri čítaní „krátke ruky“? Vitajte vo svete štyridsiatnikov
  6. Test LG OLED B8: špičkový 4K televízor za cenu, akú ste nečakali
  7. Netradičná dovolenka? Plavba Stredomorím aj s letenkami v cene
  8. Ako veľmi eko sa dá byť vo firme s 2 300 zamestnancami?
  9. Príspevok až 1750 € môžu získať záujemcovia o solárne kolektory
  10. Prievidzská firma je malý zázrak. Uznáva ju americké letectvo
  1. Jazdili sme na novom Volkswagene T-Cross!
  2. Alori: upratujte efektívne a bez námahy
  3. Gansberg Koliba - Housing as a symbol of success
  4. Slovensko čaká najdôležitejšie politické rozhodnutie roka
  5. V Tescu vlani zákazníci nakúpili až 700 miliónov sl. potravín
  6. Obľúbené Tunisko sa vracia do ponuky dovoleniek na rok 2019
  7. Máte pri čítaní „krátke ruky“? Vitajte vo svete štyridsiatnikov
  8. OMV ponúka kávu so sebou aj do opakovane použiteľných pohárov
  9. Pojistným podvodům při nehodě zabráníte s kamerou MiVue 733 WiFi
  10. Test LG OLED B8: špičkový 4K televízor za cenu, akú ste nečakali
  1. Premýšľate o aute do 10 000 eur? Poradíme vám, ako nenaletieť 23 441
  2. Slovensko čaká najdôležitejšie politické rozhodnutie roka 22 654
  3. Netradičná dovolenka? Plavba Stredomorím aj s letenkami v cene 20 058
  4. Prievidzská firma je malý zázrak. Uznáva ju americké letectvo 16 946
  5. Test LG OLED B8: špičkový 4K televízor za cenu, akú ste nečakali 14 509
  6. Obľúbené Tunisko sa vracia do ponuky dovoleniek na rok 2019 11 666
  7. Ako veľmi eko sa dá byť vo firme s 2 300 zamestnancami? 6 717
  8. Príspevok až 1750 € môžu získať záujemcovia o solárne kolektory 5 690
  9. Máte pri čítaní „krátke ruky“? Vitajte vo svete štyridsiatnikov 5 687
  10. Reportáž: Boli sme pri krste novej lode Costa Venezia 4 041