Mladí Slováci prehrali s Rusmi 2:4, čaká ich kľúčový zápas s Nemeckom

Slovenskí hokejisti podľahli na MS hráčov do 18 rokov Rusku 2:4.

Ilustračné foto.(Zdroj: TASR)
Zájazd na zápas Neapol – AC Miláno od 380 € >>

LUZERN. Slovenská hokejová reprezentácia do 18 rokov prehrala vo svojom treťom vystúpení na svetovom šampionáte s Ruskom 2:4.

Slováci podali oveľa lepší výkon ako v piatok proti USA pri debakli 0:10, na druhé víťazstvo na turnaji to však nestačilo.

Zverencov Antona Bartánusa čaká v pondelok od 18.45 dôležitý zápas o postup do štvrťfinále a vyhnutie sa bojom o záchranu proti Nemecku. Ak vyhrajú, účasť v najlepšej osmičke majú istú. Prehra bez zisku bodu ich automaticky odsunie do boja o udržanie sa.

Rýchle góly

Súboj s Ruskom začali Slováci aktívne. Zborná ich však schladila dvoma rýchlymi gólmi za 89 sekúnd v 6. a 7. minúte.

Sympatický výkon slovenského tímu korunoval v 18. minúte po rýchlom protiútoku presným zásahom Peter Horváth. Nadšenie slovenského tímu krátko po prestávke otupil Dmitrij Žukenov tretím gólom.

Rusi boli kombinačnejší, mali tlak. Slovákom sa v poslednej tretine znova podarilo znížiť na rozdiel gólu, keď sa v 49. minúte presadil Filip Lešťan. Definitívne šance na slovenský úspech však zmarili Rusi v 54. min štvrtým gólom.

Anton Bartánus (tréner Slovenska): "Odohrali sme veľmi dobrý zápas, herne kvalitný, podporený veľkým nasadením i bojovnými srdiečkami. Chlapci sa výkonom chceli ospravedlniť za nevydarené stretnutie s Američanmi. Dnes bol obrovský rozdiel práve v disciplinovanej a dôslednej hre v obrane. Utvorili sme si mnoho šancí, vyrovnaný duel rozhodli maličkosti."

Majstrovstvá sveta hokejistov do 18 rokov, A-skupina

Slovensko - Rusko 2:4 (1:2, 0:1, 1:1)

Góly: 18. Horváth (Solenský), 49. Lešťan (Vadovič) - 6. Ivaňuženkov, 7. Gurianov (Kaprizov, Vorobiov), 24. Žukenov (Beľajev, Kaprizov), 54. Jurtaikin (Kvartaľnov)

Vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Pešina (ČR), Solem (Nór.) - Buese (Fín.), Espinoza (Švaj.), 660 divákov

Zostava Slovenska: Húska - Vadovič, Hatala, Košecký, Kolesár, Roman, Mário Grman, D. Trška, Bodák - R. Bondra, Valent, Lešťan - Sádecký, Marek Sloboda, M. Hecl - M. Murín, Oško, Andrisík - P. Horváth, Žitný, Solenský

Ďalší výsledok: USA - Švédsko 6:4 (1:1, 2:2, 3:1)