Litvínov bol 36 sekúnd od titulu, ale Třinec zachránil Dravecký

Vladimír Dravecký.
Vladimír Dravecký. (Autor: TASR)
Sportnet|19. apr 2015 o 22:04

Slovenský útočník asistoval pri vyrovnávajúcom góle 36 sekúnd pred koncom a premenil rozhodujúci nájazd.

TŘINEC. Hokejisti Třinca sú stále v hre o majstrovský titul v českej extralige. V piatom finále vydreli doma v dramatickom dueli nad Litvínovom výhru 2:1 po nájazdoch a v sérii znížili na 2:3.

Litvínov bol veľmi blízko k zisku premiérového titulu, ešte v poslednej minúte riadneho času viedol 1:0. Do predĺženia však stretnutie poslal necelých 36 sekúnd pred sirénou Tomáš Plíhal po asistencii slovenského útočníka Vladimíra Draveckého.

V nájazdoch potom rozhodol o triumfe Třinca hrdina zápasu Dravecký. Domácim sa v predĺžení zranil slovenský brankár Peter Hamerlík, v 74. minúte ho nahradil Šimon Hrubec.

Šieste finále je na programe v utorok v Litvínove.

Finále play off českej extraligy

Třinec - Litvínov 2:1 sn (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0, 1:0) - stav série: 2:3

Góly: 60. Plíhal (Dravecký), rozhodujúci nájazd Dravecký - 11. Gula

Peter Hamerlík (Třinec) chytal do 74. minúty.

Domov»Hokej»Ďalšie súťaže»Litvínov bol 36 sekúnd od titulu, ale Třinec zachránil Dravecký