Utorok, 24. november, 2020 | Meniny má EmíliaKrížovkyKrížovky

Halák dostal päť gólov a zápas nedochytal, Jurčo asistoval

Slovenský brankár odchytal 49 minút, potom ho nahradil Čech Neuvirth. Hokejisti New Yorku Islanders prehrávajú v sérii s Washingtonom 2:3 na zápasy.

V noci sa Jaroslavovi Halákovi príliš nedarilo.V noci sa Jaroslavovi Halákovi príliš nedarilo. (Zdroj: SITA/AP)

BRATISLAVA. Séria štvrťfinále play-off medzi Detroitom a Tampou Bay je opäť vyrovnaná. Red Wings nevyužili výhodu domáceho prostredia a dvojgólové vedenie po dvoch tretinách. Prehrali 2:3 po predĺžení.

Rozhodujúci presný zásah zaznamenal v tretej minúte pridaného času po efektnej akcii už do prázdnej brány Tyler Johnson.

K nádejnému náskoku domácich prispel jednou asistenciou aj Tomáš Jurčo. Vo vyraďovacej časti má rovnakú bilanciu (1+1) ako Tomáš Tatar. Ten v noci nebodoval.

Pripísal si len dva mínusové body.

Víťazný gól v predĺžení strelil Tyler Johnson.

V noci sa vôbec nedarilo brankárovi Jaroslavovi Halákovi. Na ľade Washingtonu dostal z 35 striel až päť gólov. A zápas nedochytal. V 49. minúte ho nahradil Michal Neuvirth.

Capitals vybojovali prvý mečbal. V sérii vyhrávajú 3:2.

Možnosť spečatiť postup nevyužilo Chicago. V Nashville prehralo pomerne jednoznačne 2:5. Ešte po dvoch tretinách bol pritom stav nerozhodný 1:1.

Marián Hossa odohral viac ako sedemnásť minút. Bodovo sa tentoraz nepresadil. V tohtoročnom play-off zatiaľ stále na gól čaká. Dosiahol štyri asistencie.

Zásah Colina Wilsona na 3:1 bol napokon víťazný.

NHL - 1. kolo play-off:

Detroit - Tampa Bay 2:3 pp (0:0, 2:0, 0:2 - 0:1)

Góly: 26. Nyquist (Zetterberg, Abdelkader), 35. Andersson (Sheahan, JURČO) - 55. Johnson (Stralman), 56. Palát (Johnson, Garrison), 63. Johnson (Hedman, Palát). Brankári: Mrázek - Bishop, strely na bránku: 24:29, 20.027 divákov.

Tomáš Tatar (Detroit) odohral 17:50 min, nevystrelil na bránu, pripísal si dva mínusové body, Tomáš Jurčo (Detroit) odohral 4:53 min, vyslal jednu strelu na bránu, pripísal si jednu asistenciu a jeden plusový bod

/stav série: 2:2/

Nashville - Chicago 5:2 (1:1, 0:0, 4:1)

Góly: 15. Forsberg, 41. Neal (Stälberg), 44. Wilson (Ribeiro, Jones), 44. Forsberg (Fisher, Neal), 60. Forsberg - 14. Richards (Bickell, Seabrook), 55. Versteeg (Kane, Richards). Brankári: Rinne - Darling, strely na bránku: 29:30, 17.238 divákov.

Marián Hossa (Chicago) odohral 17:33 min, vyslal štyri strely na bránu, pripísal si jeden mínusový bod a dve trestné minúty

/stav série: 2:3/

Washington - NY Islanders 5:1 (1:1, 1:0, 3:0)

Góly: 10. Kuznecov (Johansson, Alzner), 31. Alzner (Brouwer, Beagle), 43. Laich (Beagle, Chimera), 47. Kuznecov (Niskanen, Ward), 49. Chimera (Johansson, Kuznecov) - 6. Bailey (Tavares, Leddy). Brankári: Holtby - HALÁK (Neuvirth), strely na bránku: 41:23, 18.506 divákov.

Jaroslav Halák (Islanders) odchytal 49 minút, kryl 30 z 35 striel, dosiahol 85,7-percentnú úspešnosť zákrokov

/stav série: 3:2/

Víťazný gól Washingtonu na 2:1 strelil Karl Alzner.

Vancouver - Calgary 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)

Góly: 34. Bonino (Vrbata, Edler), 42. D. Sedin (Hamhuis, H. Sedin) - 3. Jones (Stajan). Brankári: Miller - Hiller, strely na bránku: 43:21, 18.870 divákov.