Halák vypadol, Tatarove dva nádherné góly Detroitu nestačili

Hokejisti Washingtonu (v bielom) nakoniec Haláka a spol. zastavili hneď v úvodnom kole play off. (Autor: TASR/AP)
TASR|28. apr 2015 o 07:15

Slovenskí hokejisti boli v akcii v oboch nočných zápasoch vyraďovacej fázy NHL. Žiaľ, výsledkovo sa našim reprezentantom nedarilo.

NEW YORK. Slovenský hokejový brankár Jaroslav Halák je voľný pre MS v Prahe a Ostrave, keďže jeho New York Islanders vypadol v 1. kole play off NHL s Washingtonom Capitals.

V rozhodujúcom siedmom zápase štvrťfinále Východnej konferencie prehrali Islanders na ľade Washingtonu 1:2. Halák síce kryl 24 z 26 striel domácich, ale Capitals sériu vyhrali 4:3 na zápasy a v konferenčnom semifinále sa stretnú s New York Rangers.

Islanders bez zraneného slovenského obrancu Ľubomíra Višňovského vyslali na bránu súpera len 11 striel a boje o Stanleyho pohár sú pre nich už v tejto sezóne stratené.

O postupe klubu z hlavného mesta USA rozhodol ruský nováčik Jevgenij Kuznecov v 53. minúte, keď si krásne od mantinelu naviedol puk až pred Haláka, položil si ho ľad a rozhodol o postupe Washingtonu.

Rozhodujúci gól J. Kuznecova

V boji o konferenčné finále sa Caps stretnú s víťazom Prezidentskej trofeje NY Rangers. Pre Islanders to bol posledný zápas v Nassau Coliseum a v budúcej sezóne sa sťahujú do Brooklynu.

Dva góly strelil slovenský krídelník Detroitu Tomáš Tatar, ale Red Wings v šiestom stretnutí štvrťfinále Východnej konferencie doma prehrali s Tampou Bay Lightning 2:5 a rozhodne sa tak až v poslednom možnom zápase série.

Hrdinom sa ale nestal dvojgólový Tatar, ale jeho rovnako dvojgólový protihráč Tyler Johnson. Tampa viedla v druhej tretine už 3:0, potom ale prišli dva nádherné okamihy Slováka.

Tatarov prvý gól v zápase

Najprv si v presilovke v 33. minúte vymenil krížne pasy s Niklasom Kronwallom a nechytateľne znížil na 1:3, potom v 42. minúte po zisku puku z vhadzovania v útočnej tretine predviedol excelentný ťah na bránu a "tanečnou otočkou" znížil na rozdiel gólu.

Druhý Tatarov gól v dueli

Ani to ale jeho spoluhráčov nenakoplo a sériu rozhodne až siedmy zápas. Tatarov krajan Tomáš Jurčo odohral vyše 9 minút, ale do štatistík sa nezapísal. Víťaz tejto série sa v semifinále konferencie stretne s Montrealom Canadiens.

1. kolo play off NHL

Východná konferencia (šiesty zápas štvrťfinále):

Detroit - Tampa Bay 2:5

Góly: 33. TATAR (N. Kronwall), 42. TATAR (Daciuk) - 4. T. Johnson (Kučerov, Hedman), 12. Garrison (Stamkos, Kučerov), 30. T. Johnson (Palát, Kučerov), 55. Killorn, 60. Paquette

Tomáš Tatar 2 góly, 5 striel, odohral 17:54, Tomáš Jurčo (obaja Detroit) odohral 09:10

/stav série: 3:3/

siedmy zápas štvrťfinále:

Washington - New York Islanders 2:1 (za hostí Halák 24 zákrokov, odchytal 59 minút)

Góly: 39. J. Ward (Orpik, Ovečkin), 53. Kuznecov (Chimera, Carlson) - 44. Nielsen (Hickey, Strome)

Jaroslav HALÁK (Islanders) dostal 2 góly, mal 24 úspešných zákrokov, odchytal 59:00

/konečný stav série: 4:3, do 2. kola postúpil Washington/