Bayern premárnil všetky 4 penalty: Som na hráčov hrdý, tvrdí kouč

Futbalové kontrasty - vľavo smútok hráča Bayernu, vpravo radosť futbalistov Borussie Dortmund. (Autor: TASR/AP)
Pavol Spál, SITA|28. apr 2015 o 23:57

BRATISLAVA. Podľa štúdie magazínu Journal for Sports Science majú strelci pri penaltovom rozstrele takmer sedemdesiatpäťpercentnú úspešnosť, ale občas zaváhajú i najlepší. Nezvládnu tlak. Ako hráči Bayernu Mníchov.

Prvý sa pošmykol kapitán Philipp Lahm a prekopol bránu. Náhoda? Druhý spoluhráč Xabi Alonso sa úplne rovnako pošmykol na totožnom mieste a opäť prekopol bránu.

Ani tretí v poradí z Bayernu nedal. Mario Götze mieril málo razantne a brankár Dormundu Langerak mu strelu chytil. Keď to nešlo hráčom, vyskúšal to brankár. Ani Manuel Neuer však nebol úspešný a trafil iba brvno.

Prejavila sa únava

"Pri jedenástkach sa prejavila únava našich hráčov. Som hrdý na svoj tím ako nikdy predtým. Zahrali sme veľmi dobre a
problémy sme mali iba 15 minút po vystriedaní Mchitarjana," citujú nemecké médiá trénera Bayernu Pepa Guardiolu.

Futbalisti Borussie Dortmund zvíťazili v semifinále Nemeckého pohára nad Bayernom Mníchov 2:1 po penaltovom rozstrele a postupujú do finále. Naďalej živia nádej na zisk trofeje v tomto ročníku.

"Bol to náš najlepší zápas proti Dortmundu počas môjhopôsobenia v Bavorsku. Gratulujem súperovi a želám veľa šťastia vo finále," dodal Guardiola.

Robben sa opäť zranil

V riadnom hracom čase sa zápas skončil 1:1. Nerozhodlo ani predĺženie a tak víťaza určili penalty. Zo siedmich exekútorov uspeli iba dvaja hráči z Dortmundu. Gündogan a Kehl.

Bayern opäť počítal po súboji straty na hráčoch. Čerstvo uzdravený Arjen Robben, ktorý naskočil do hry v 68 minúte - musel po šestnástich minútach dolu z ihriska s podozrením na natrhnutý sval v lýtku.

Útočník Lewandowski po súboji s brankárom súpera v 117. min dohral s možným otrasom mozgu a skončil v nemocnici na pozorovaní.

Nemecký pohár vo futbale - semifinále:

/hralo sa na jeden zápas/

Bayern Mníchov - Borussia Dortmund 1:1 pp, 0:2 na 11 m

Góly: 29. Lewandowski - 75. Aubameyang, ČK: 108. Kampl (Dortmund) po 2. ŽK

/do finále postúpil Dortmund/

Domov»Futbal»Nemecko»Bayern premárnil všetky 4 penalty: Som na hráčov hrdý, tvrdí kouč