Bayern nestačil na Leverkusen a pripísal si tretiu ligovú prehru

Prvý gól Leverkusenu strelil Hakan Calhanoglu.
Prvý gól Leverkusenu strelil Hakan Calhanoglu. (Autor: TASR/AP)
TASR|2. máj 2015 o 23:55

Dva najvyššie postavené celky tabuľky v rámci nemeckej bundesligy nevyhrali.

BERLÍN. Futbalisti Bayernu Mníchov zaznamenali v sobotu tretiu prehru v aktuálnej sezóne bundesligy. V 31. kole domácej súťaže prehral už istý majster na ihrisku Bayeru Leverkusen 0:2.

Domáci sa vďaka plnému bodovému zisku posunuli v tabuľke na priebežné tretie miesto.

V ďalšom stretnutí Wolfsburg premárnil dvojgólový náskok a doma iba remizovali s Hannoverom 2:2.

"Vlci" viedli po úvodnej 45-minútovke zásluhou Dosta a Perišiča, no víťazstvo si nechali vziať v druhej polovici, keď najprv znížil Briand a deľbu bodov napokon zariadil Sane. Wolfsburg figuruje na druhom mieste so 62 bodmi, za Bavormi zaostáva o 14 bodov.

O tri miesta vyššie sa v sobotu posunul Paderborn vďaka triumfu nad Freiburgom 2:1. Na ihrisku SC sa pritom postaral o dokonalý obrat, keď v rozmedzí desiatich minút zvrátil nepriaznivé skóre na svoju stranu a aktuálne mu tak patrí 14. miesto.

V zápase medzi Augsburgom a Kolínom nepadol ani jeden gól, od 77. minúty zasiahol do hry aj slovenský reprezentant Dušan Švento.

Bundesliga - 31. kolo:

1899 Hoffenheim - Borussia Dortmund 1:1 (1:1)

Góly: 40. Petersen - 70. a 80. Rupp

Werder Brémy - Eintracht Frankfurt 1:0 (0:0)

Gól: 66. Selke

Bayer Leverkusen - Bayern Mníchov 2:0 (0:0)

Góly: 55. Calhanoglu, 81. Brandt

Domov»Futbal»Nemecko»Bayern nestačil na Leverkusen a pripísal si tretiu ligovú prehru