Kanada rozdrvila Nemecko 10:0, Hall strelil hetrik

Taylor Hall strieľa svoj tretí gól do brány Nemecka a završuje hetrik.
Taylor Hall strieľa svoj tretí gól do brány Nemecka a završuje hetrik. (Autor: TASR/AP)
TASR|3. máj 2015 o 18:40

Kanaďania rozhodli o víťazstve už v prvej tretine. A za štyridsať minút strelili neuveriteľných deväť gólov.

MS v hokeji v Česku - A-skupina:

Kanada - Nemecko 10:0 (4:0, 5:0, 1:0)

Góly: 9. Crosby (O´Reilly), 9. Hall (Eberle, Duchene), 17. Eakin (O´Reilly), 20. Eakin (Toffoli), 23. Hall (Duchene, Eberle), 25. Ekblad (Giroux, Wiercioch), 28. Giroux (Ennis, Savard), 36. Ennis (Giroux, Hamhuis), 40. Hall (Duchene, Muzzin), 43. Duchene (tr. strieľanie).

Rozhodcovia: KUBUŠ (SR), Olenin (Rus.) - McIntyre (USA), ŠEFČÍK (SR), vylúčení: 3:1 na 2 min., presilovky a oslabenia: 0:0.

Kanada: Jones - Hamhuis, Burns, Wiercioch, Savard, Muzzin, Barrie, Ekblad - Spezza, Crosby, MacKinnon - Seguin, Giroux, Ennis - Eberle, Duchene, Hall - Eakin, O´Reilly, Toffoli - Couturier

Nemecko: Endras (25. Aus den Birken) - Krueger, Müller, Kohl, Goc, Koppchen, Krupp, Daschner - Rieder, Wolf, Hager - Reimer, Ehliz, Pietta - Hospelt, Oppenheimer, Plachta - Kink, Seidenberg, Ullmann

PRAHA. Kanadskí hokejisti vo svojom druhom vystúpení v A-skupine MS deklasovali v pražskej O2 aréne Nemecko 10:0. Už v 25. minúte pritom viedli 6:0.

Hetrikom sa blysol Taylor Hall.

Kanaďania nastúpia v pondelok o 20.15 h proti domácemu Česku. Nemci si v utorok o 16.15 h zmerajú sily so Švajčiarmi.

Hlasy po zápase:

Sidney Crosby, útočník Kanady: "Bolo to dobré. Myslím, že sme hrali lepšie ako v predchádzajúcom stretnutí proti Lotyšsku. A to je najdôležitejšie - že sa zlepšujeme od zápasu k zápasu. Chalani si zvykajú na širšie európske klzisko a je to vidieť."

Matt Duchene, útočník Kanady: "Ukázali sme to, čoho sme schopní v útoku. Je to však stále iba začiatok turnaja. Až teraz nás čaká silný súper, v pondelok hráme s domácim Českom. Naplno však musíme hrať v každom zápase. Onedlho tu je play off a tam jedna prehra znamená vypadnutie."

Domov»Hokej»Reprezentácie»Kanada rozdrvila Nemecko 10:0, Hall strelil hetrik