Švajčiari odčinili prehru s Rakúskom, porazili Francúzsko

Švajčiar Cody Almond dobiedza pred brankárom Cristobalom Huetom.
Švajčiar Cody Almond dobiedza pred brankárom Cristobalom Huetom. (Autor: TASR/AP)
SITA|3. máj 2015 o 23:12

Hokejisti Francúzska majú aj po druhom zápase na svojom bodovom konte nulu. Vo svojom prvom dueli na šampionáte nestačili na Nemecko.

MS v ľadovom hokeji v Česku - A-skupina:

Francúzsko - Švajčiarsko 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)

Góly: 49. Raux - 16. Hollenstein (Brunner, Josi), 22. Josi (Fiala, Blum), 60. Suri (Brunner).

Rozhodcovia: Hodek (ČR), Rantala (Fín) - Puolakka (Fín.), Philblad (Švéd.), vylúčení: 4:6 na 2 min., navyše: S. Treille 5+DKZ za údery do oblasti hlavy a krku, Roussel (obaja Fr.) 10+DKZ za nešportové správanie, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 8780 divákov

Francúzsko: Huet - Manavian, Auvitu, Besch, Hecquefeuille, Janil, Chakiachvili, Dieude-Fauvel - S. Da Costa, Roussel, Desrosiers - Meunier, S. Treille, Bertrand - Fleury, Y. Treille, T. Da Costa - Claireaux, Guttig, Lamperier

Švajčiarsko: Genoni - Streit, Du Bois, Blum, Josi, Helbling, Grossmann, Geering - Hollenstein, Romy, Brunner - Fiala, Almond, Suri - Bodenmann, Ambühl, Bieber - Trachsler, Schappi, Wieser

PRAHA. Hokejisti Švajčiarska sa rehabilitovali za vstupnú prehru s Rakúšanmi (3:4 po samostatných nájazdoch). V nedeľu v Prahe v A-skupine majstrovstiev sveta v Česku zdolali Francúzov 3:1.

Favorita poslal do vedenia v 16. minúte v presilovke Denis Hollenstein z Klotenu. A v 22. minúte pridal poistku obranca Nashvillu Roman Josi - vyšachoval defenzívu aj gólmana Cristobala Hueta.

Až dvaja Francúzi išli predčasne do šatne už počas prvej tretiny. Najprv Sacha Treille za napadnutie hlavy, po ňom aj Antoine Roussel. Prehnal to s vehemenciou protestov.

Napriek oslabeniu strelil útočník Brianconu Damien Raux v 49. minúte gól na 2:1. Využil rozhodenie gólmana Leonarda Genoniho po zmätkoch pri bránkovisku.

Nápor Francúzov však neviedol k vytúženému vyrovnaniu. A v 60. minúte pečatil na 3:1 do prázdnej bránky Reto Suri

Francúzi majú na týchto MS na svojom konte už dva nezdary. V sobotu prehrali s Nemcami 1:2. Vtedy rozhodujúci gól dostali až v 59. minúte.

V predchádzajúcich dvoch šampionátových konfrontáciách so Švajčiarmi bodovali. Teraz na to nedokázali nadviazať.

8. Lotyšsko 2 0 0 0 2 3:10 0 b

Domov»Hokej»Reprezentácie»Švajčiari odčinili prehru s Rakúskom, porazili Francúzsko