Hossa asistoval, Chicago opäť zdolalo Minnesotu

Marián Hossa.
Marián Hossa. (Autor: TASR/AP)
SITA|4. máj 2015 o 06:58

Slovenský útočník v 33. minúte vo vlastnom oslabení našiel presnou prihrávkou Jonathana Toewsa.

NEW YORK. Marián Hossa prispel jednou asistenciou k víťazstvu hokejistov Chicaga 4:1 nad Minnesotou v nedeľňajšom stretnutí 2. kola play-off NHL. Pre Hossu to bola už siedma finálna prihrávka v tohtoročnom play off.

"Je pre mňa prekvapenie, že reálne ešte nedal gól. Ja mám pocit, že skóruje v každom zápase," narážal na vynikajúce Hossove výkony obranca Brent Seabrook. Dva góly Blackhawks strelil Patrick Kane. Zabrali opäť všetky opory Chicaga. "V tom je naša najväčšia sila. Môžeme sa vždy spoľahnúť na našich top hráčov," povedal tréner Joel Quenneville.

Slovenský útočník v 33. minúte vo vlastnom oslabení našiel presnou prihrávkou Jonathana Toewsa, ktorý otvoril skóre. Chicago vyhralo oba domáce zápasy a v sérii vedie 2:0.

Západná konferencia - play off - 2. kolo

Chicago - Minnesota 4:1 (0:0, 2:0, 2:1) - stav série 2:0

Góly: 33. Toews (HOSSA), 40. P. Kane (Keith), 48. Sharp (Teräväinen), 58. P. Kane (Sharp, Hjalmarsson) - 42. Dumba (Suter, Dubnyk)

Marián Hossa (Chicago) 1 asistencia, odohral 15:29

Anaheim - Calgary 3:0 (1:0, 0:0, 2:0) - stav série 2:0

Góly: 8. Beleskey (Kesler, Silfverberg), 52. Lindholm (Perry, Getzlaf), 58. N. Thompson (Perry, Getzlaf)

Východná konferencia - play off - 2. kolo

Montreal - Tampa Bay 2:6 (1:1, 0:3, 1:2) - stav série 0:2

Góly: 8. Petry (T. Mitchell, Prust), 52. T. Gilbert (Jemelin, Smith-Pelly) - 20. Filppula (Hedman, Killorn), 29. Stamkos (Garrison, Coburn), 33. Kučerov (T. Johnson, Stamkos), 40. Hedman (Killorn, Filppula), 47. Kučerov (T. Johnson, Stamkos), 57. J.T. Brown (Filppula, B. Boyle).