Dunajská Streda porazila Myjavu, rozhodol Štepanovský

O troch bodoch pre DAC rozhodol Peter Štepanovský (vpravo).
O troch bodoch pre DAC rozhodol Peter Štepanovský (vpravo). (Autor: TASR)
TASR|5. máj 2015 o 21:00

Dunajská Streda zvíťazila v domácom prostredí nad Spartakom Myjava 1:0. Jediný gól zápasu strelil Štepanovský.

Fortuna liga - 28. kolo

DAC Dunajská Streda - Spartak Myjava 1:0 (1:0)

Gól: 15. Štepanovský.

ŽK: Černáček (Myjava), rozhodoval Glova, 1891 divákov.

DAC Dunajská Streda: Polaček - Turňa, Michalík, Tóth, Szabó - Ljubičič, Straka (59. Ľupták) - Brašeň, Sesar (62. Pape Sarr), Štepanovský - Szarka (85. Černák)

Spartak Myjava: Solnička - Kolár, Jánošík, Černáček (46. Častulín), Švec - Bílovský - Daniel (85. Janco), Peňaška, Cypris (60. Jastráb) - Kuzma, Pekár

DUNAJSKÁ STREDA. Futbalisti Dunajskej Stredy využili výhodu domáceho ihriska a zvíťazili nad Spartakom Myjava 1:0.

Už 6. minúte zahrozili hostia, po rohovom kope hlavičkoval tesne vedľa Jánošík. V 15. minúte sa dočkali gólu domáci, keď Straka loptou za obranu hostí vysunul Štepanovského, ktorý prestrelil vybiehajúceho brankára hostí - 1:0.

Od úvodu zápasu mali loptu na kopačkách prevažne domáci, Myjavčania však hrozili z nebezpečných protiútokov. V 27. minúte zahral domáci Szabó z ľavej strany sľubný priamy kop z 22 metrov, jeho strela však išla nad.

V 33. minúte prišla ďalšia šanca v podaní DAC, Sesarov priamy kop ale zblokovali hostia. V závere polčasu spálil tutovku i Szarka, po kombinácii Straku s Brašňom sa dostala lopta k útočníkovi Dunajskej Stredy, no ten sám pred bránou nastrelil ľavú tyčku.

V 50. minúte sa predral do pokutového územia Kuzma, strela z ľavačky však išla nad. Napriek vedeniu sa Dunajská Streda neustále tlačila dopredu. V 56. minúte po prihrávke Ljubičiča pred pokutovým územím Brašeň minul tesne bránu.

V 63. minúte sa blysol strelou Pape Sarr, lopta však minula Solničkovu bránu. O ďalšiu minútu sa dostal do pokutového územia Szarka, z ľavej strany však tesne minul bránu. V 66. minúte po priamom kope Brašeňa hlavičkoval na bránu Michalík, opäť sa blysol Solnička.

O dve minúty neskôr sa oprel do lopty Daniel, Polačeka však neohrozil. V 74. minúte poslal loptu do siete hosťujúci Jastráb, gól však neplatil. Aj napriek mnohým príležitostiam na domácej strane Dunajská Streda už neskórovala, ale po piatich zápasoch konečne získala cenné víťazstvo.

Hlasy:

Tomislav Marič, tréner Dun. Stredy: "Dnes to nebol ľahký zápas, hrali sme proti dobre organizovanému mužstvu. Po našej sérii piatich prehier a vypadnutí z pohára sme snažili vyhrať tento zápas. Čo hráčom môžem vyčítať, je len druhý gól, čím by ukľudnili priebeh zápasu. Keď som prišiel do Dunajskej Stredy, videl som, že máme najlepších fanúšikov v lige. Prial by som si, aby sme spolu - mužstvo, klub a fanúšikovia - išli spolu za úspechom."

Peter Gergely, tréner Myjavy: "Do Dunajskej Stredy sme prišli s úmyslom bodovať, čo sa nám nepodarilo, preto som sklamaný. Domáci prakticky z prvej šance dali gól. Dobre sa bránili, ťažko sme sa presadzovali. V druhom polčase po našich chybách si vypracovali ďalšie šance. Víťazstvo DAC je preto zaslúžené."