Chicago je krok od postupu, Calgary znížilo

Hokejisti Calgary prežili spolu so svojimi fanúšikmi dramatický večer so šťastným koncom. (Autor: TASR/AP)
TASR|6. máj 2015 o 07:15

Hráči Calgary vyrovnali 20 sekúnd pred koncom, aby potom zvládli aj následné predĺženie.

NEW YORK. Hokejisti Chicaga sú blízko k postupu do finále Západnej konferencie NHL. Blackhawks vedú v sérii 2. kola play off už 3:0, keď v noci na stredu vyhrali v Minnesote 1:0.

V drese hostí mal slovenský útočník Marián Hossa minutáž 18:35 a dve strely na bránku.

Chicagu stačil na triumf jediný presný zásah, o ktorý sa už v prvej tretine postaral v presilovej hre Patrick Kane.

"Divosi" nedokázali gólovo odpovedať, brankár hostí Corey Crawford si tak vďaka 30 úspešným zákrokom pripísal čisté konto a stal sa prvou hviezdou večera.

V doterajších troch dueloch série chytil 90 z 94 striel súpera. Kane má vo vyraďovačke na konte v deviatich zápasoch už šesť gólov a päť asistencií.

Minnesota - Chicago (zostrih)

Ďalśí duel semifinále Západnej konferencie medzi Calgary a Anaheimom rozhodlo až predĺženie, v riadnom čase sa zrodila remíza 3:3.

Zápas poslal do nadstavenia domáci krídelník Johnny Gaudreau, ktorý vyrovnal 20 sekúnd pred sirénou tretej tretiny a Mikael Backlund potom v 65. minúte rozhodol o víťazstve Calgary. Kanadský celok tak znížil v sérii na 1:2.

Calgary - Anaheim 4:3 pp

Góly: 3. Bollig (Raymond, Granlund), 25. Colborne, 60. Gaudreau (Russell), 65. Backlund (Wideman, Brodie) - 7. Maroon (Getzlaf, Vatanen), 15. Perry (Despres, Getzlaf), 29. Beleskey (Kesler, Despres)

Brankári: Rämö - Andersen, strely na bránku: 21:21, 19.289 divákov

/stav série: 1:2/

Slovák v akcii:

Marián Hossa (Chicago) 18:35 0 0 0 0 2 0

/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, (+/-), strely na bránku, trestné minúty/