Rozhodla druhá tretina, ČR - Rakúsko 4:0

Martin Zaťovič (v popredí) strieľa gól rakúskemu gólmanovi Starkbaumovi.
Martin Zaťovič (v popredí) strieľa gól rakúskemu gólmanovi Starkbaumovi. (Autor: TASR/AP)
TASR|8. máj 2015 o 18:34

Českí hokejisti sú blízko k postupu do štvrťfinále MS. V piatkovom dueli "pražskej" A-skupiny potvrdili úlohu favorita a Rakúšanov zdolali presvedčivo 4:0.

MS v hokeji 2015 (A-skupina):

Česko - Rakúsko 4:0 (0:0, 3:0, 1:0)

Góly: 32. Němec (Simon), 39. Zaťovič (Hejda, Němec), 40. Sobotka (Červenka, Krejčík), 41. Voráček (Jordán, Hertl)

Rozhodcovia: Bulanov (Rus.), Rönn (Fín.) - Lazarev (Rus.), McIntyre (USA), vylúčení: 2:5 na 2 min., presilovky a oslabenia: 0:0, 17.383 divákov (vypredané)

ČR: Pavelec- Jordán, Hejda, Nakládal, Kolář, Němec, Čáslava, Krejčík Voráček, Sobotka, Hertl Jágr, Jan Kovář, Červenka Smoleňák, Novotný, Erat Simon, Koukal, Zaťovič

Rakúsko: Starkbaum (41. Swette)- Pallestrang, Heinrich, Schumnig, Mitterdofer, Altmann, Mühlstein, Peter T. Raffl, Komarek, Latusa - Lebler, M. Raffl, Herburger Rotter, Hundertpfund, Ganahl Petrik, Fischer, Woger - Cijan

PRAHA. Tradične vypredaná O2 aréna od začiatku len márne čakala na nápor českého tímu. Rakúšania v prvej polovici tretiny nielenže dôkladne bránili modrú čiaru, ale vyrovnali sa súperovi aj v ofenzívnej činnosti.

Pavelec vytiahol dva exkluzívne zákroky ľavým betónom, jeho brankársky oponent Starkbaum zasa so šťastím udržal čisté konto pri záverečnom tlaku domácich.

V druhom dejstve vygradoval český ofenzívny val a fanúšikov potešil hneď trikrát. Rakúšanov načal v 32. minúte Němec a v závere tretiny za 64 sekúnd ešte viac otupili Zaťovič so Sobotkom.

Sedem sekúnd po návrate z kabín zaklincoval štvrtým gólom Voráček a Česi viac nepotrebovali. Snažili sa síce pridať aj ďalšie góly, divákov rozprúdila najmä Jágrova excelentná palicová technika, no skóre sa už nemenilo.

Čechov čaká deň voľna a po ňom v nedeľu o 16.15 h Nemecko, Rakúšanov už v sobotu v tom istom čase existenčný zápas o udržanie sa v elitnej kategórii proti Lotyšsku.

Hlasy:

Dominik Simon (útočník ČR, v zápase 0+1): "Začiatky nám nevychádzajú ako by sme si želali. Dúfam, že to zlomíme a zdvihneme sa, pretože dnes nám to dlho trvalo. Potrebovali sme dať gól. Ten prišiel síce neskôr, ale prišiel, a potom to už z našej strany vyzeralo lepšie."

Ondřej Pavelec (brankár ČR): "Odohrali sme druhý zápas za dva dni, a to je vždy ťažké. Čakali sme na prvý gól viac ako sme očakávali, ale boli sme trpezliví. Zápas sme nezačali tak, ako sme chceli, ale našli sme napokon recept na to, ako streliť góly. Potom sme stretnutie bez problémov kontrolovali."

Domov»Hokej»Reprezentácie»Rozhodla druhá tretina, ČR - Rakúsko 4:0