Gólové hody v Myjave, Slovan skóroval šesťkrát

Za domácich strelil jeden gól aj bývalý slovanista Marek Kuzma. Po zápase však príliš veľa dôvodov na radosť mať nemohol. (Autor: TASR)
SITA|8. máj 2015 o 21:23

V druhom polčase videli diváci až sedem presných zásahov.

Fortuna liga 2014/15 - (29. kolo):

Spartak Myjava - ŠK Slovan Bratislava 3:6 (1:1)

Góly: 11. Š. Pekár (z pok. kopu), 67. M. Kuzma, 89. Saláta (vlastný) - 37. Soumah, 48. Simovič, 52. Zreľák, 63. B. Niňaj, 78. F. Oršula, 79. K. Mészáros

ŽK: 69. Marček - 10. Saláta, rozhodovali: Vnuk - Chládek, Kováč, 2083 divákov

Myjava: Solnička - Častulín, P. Jánošík, Černáček, Švec (84. Jastráb) - E. Daniel, Ľ. Kolár, Bilovský, Marček - Š. Pekár, M. Kuzma

Slovan: Krnáč - B. Niňaj (86. Záhumenský), Gorosito, Saláta, Čikoš - Simovič, Lásik - Milinkovič (72. Peltier), Soumah (72. F. Oršula), K. Mészáros - Zreľák

MYJAVA. Nevídané gólové predstavenie ponúkli fanúšikom domáci futbalisti Spartaka Myjava a hráči ŠK Slovan Bratislava v piatkovom zápase 29. kola Fortuna ligy.

Po prvom polčase bol stav nerozhodný 1:1, presadili sa Štefan Pekár a hosťujúci Seydouba Soumah.

Po zmene strán sa však s presnými zásahmi roztrhlo vrece - najskôr Simovič, Zreľák a Niňaj zabezpečili Slovanu trojgólový náskok, nasledovalo zníženie Kuzmu na priebežných 2:4.

V 78. a 79. minúte však udreli opäť hostia zásluhou Oršulu a Mészárosa. Posledné slovo, na radosť domácich priaznivcov, patrilo Myjave.

V predposlednej minúte skóroval do vlastnej siete Saláta a stanovil skóre na konečných 3:6.

Hlasy:

Peter Gergely (tréner Myjavy): "Zápas sa hodnotí veľmi ťažko. Prvý polčas bol vyrovnaný, možno sme mali viac vyložených šancí. Ťažko sa hrá proti takému súperovi ako je Slovan, keď im dovolíme v druhom polčase dať zo šiestich akcií päť gólov. Ako sa hecovali hostia, tak sme sa hecovali aj my v kabíne. Bohužiaľ, vyšli sme z kabíny a z dvoch situácií sme dostali dva lacné góly. Ťažko môžem hráčom niečo vyčítať, lebo aj za stavu 1:4 chceli s výsledkom niečo urobiť. Dali sme na 2:4, len potom prišli ďalšie dve chyby. Súper bol maximálne efektívny. Môžem súhlasiť, že to bol pre divákov dobrý futbal. Ale z našej strany bolo strašne veľa chýb a keď budeme robiť takéto chyby, tak nemáme šancu, aby sme bodovali."

Ján Švehlík (tréner Slovana Bratislava): "My sme veľmi radi, že sme získali veľmi cenné tri body v boji o európsku súťaž. V prvom polčase to nevyzeralo na takéto jednoznačné víťazstvo. Myslím, že to bola reklama pre futbal. Deväť gólov, z toho sedem v jednom polčase, je niečo neuveriteľné. Myslím, že nám pomohol začiatok druhého polčasu. Hráči sa v kabíne vyhecovali, chceli tento zápas vyhrať. V priebehu piatich minút sme dali dva góly. Potom sme ešte zvýšili na 4:1 a myslím, že zápas bol rozhodnutý. Sme veľmi radi, že sme proti tak kvalitnému súperovi získali tri body."