Rangers odvrátili mečbal a vytvorili rekord NHL

Hokejisti NY Rangers odvrátili prvý mečbal. Šiesty duel série sa odohrá v nedeľu. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|9. máj 2015 o 07:10

Domáci hrali od úvodu duelu aktívnejšie, ale v prvých dvoch tretinách gól nepadol. Skóre otvoril v 51. minúte útočník Capitals Curtis Glencross.

NEW YORK. Hokejisti New Yorku Rangers odvrátili prvý postupový mečbal Washingtonu Capitals, keď v vyhrali v piatom stretnutí semifinálovej série Východnej konferencie 2:1 po predĺžení.

Séria pokračuje vo Washingtone

V predposlednej minúte riadnej hracej doby vyrovnal na 1:1 Chris Kreider a zápas poslal do predĺženia.

O výhre newyorského klubu rozhodol kapitán Ryan McDonagh v desiatej minúte nadstaveného času.

Víťazný gól McDonagha.

"Myslím si, že sme odohrali dobrý zápas v ofenzíve aj v defenzíve. Stále sme v hre. V nedeľu vo Washingtone necháme na ľade všetko," cituje nhl.com trénera Rangers Alaina Vigneaulta.

Rangers od roku 2008 vyhrali doma deviaty zápas za sebou, keď čelili vypadnutiu z play off, čo je nový rekord NHL.

Washington má k dispozícii ešte jeden mečbal. Šiesty duel série sa odohrá v nedeľu v hlavnom meste USA.

Ducks získali postupový mečbal

V druhom súboji vyhral Anaheim nad Calgary pomerom 4:2. Kalifornský klub tak v sérii vedie 3:2 na zápasy.

Rozhodujúci gól zaznamenal Matt Beleskey v úvode tretej časti. Jakob Silfverberg, Andre Cogliano a Patrick Maroon tiež skórovali.

K zisku postupového mečbalu pomohol aj brankár Andersen, kterého z 27 striel prekonali len Sean Monahan s Michaelom Ferlandom.

"Nikdy neviete, čo sa v play-off stane. Užívame si hru pred vlastnými fanúšikmi. Nemyslím si však, že to je kľúčový faktor tejto série. Dnes nám veľmi pomohli presilové hry. Potrestali sme súperove vylúčenie v druhej tretine. V piatom zápase musime poriadne zabrať," povedal webu NHL Matt Beleskey, strelec víťazného gólu.

Piate stretnutie je na programe v nedeľu. Ak Ducks vyhrajú, prvý raz od roku 2007 postúpia do finále Západnej konferencie. V spomínanom roku napokon získali Stanleyho pohár.

NHL - semifinále play-off:

Východná konferencia

NY Rangers - Washington 2:1 PP (0:0, 0:0, 1:1, 1:0)

Góly: 59. Kreider (Stepan, Yandle), 70. McDonagh (Stepan, Fast) - 51. Glencross (Niskanen, Wilson)

/stav série: 2:3/

Západná konferencia

Calgary - Anaheim 2:4 (2:1, 0:1, 0:2)

Góly: 5. Monahan (Gaudreau, Russell), 6. Ferland - 4. Silfverberg (Kesler, Beauchemin)(presilová hra), 37. Cogliano (Palmieri), 42. Beleskey (Silfverberg, Beauchemin)(presilová hra), 60. Maroon (prázdna bránka)