Švédskych rozhodcov si doberajú za potrestanie Komarova

(Autor: TASR/AP)
SITA|13. máj 2015 o 16:49

Na sociálnych sieťach sa objavili upravené fotografie Komarova, kde mal namiesto ruky nohu s vytŕčajúcim kolenom.

OSTRAVA. Švédski rozhodcovia Mikael Nord a Tobias Björk sú v nemilosti fínskych fanúšikov po utorkovom súboji Fínov s Rusmi na majstrovstvách sveta v hokeji v Ostrave.

Švédski arbitri v závere prvej tretiny posúdili zákrok fínskeho útočníka Lea Komarova na ruského obrancu Jevgenija Medvedeva za obzvlášť nebezpečný a vymerali mu trest 5 minút plus do konca zápasu ako faul kolenom.

Incident sa odohral za stavu 1:0 pre Rusov, ale tí napokon podľahli Fínom 2:3 po samostatných nájazdoch. Medvedev skončil so zranením kolena a jeho štart vo štvrťfinále proti Švédom je otázny.

Fanúšikovia výberu "Suomi" si rozhodcov podali na sociálnych sieťach. Objavili sa tam upravené fotografie Komarova, kde mal namiesto ruky nohu s vytŕčajúcim kolenom, resp. hlavného rozhodcu s čiernymi okuliarmi a bielou paličkou v ruke ako hľadá hráča s pukom.

Striktne kritický bol aj expert švédskej televíznej stanice TV12 Niklas Wikegaard. "Bola to obrovská chyba. Prepáčte páni, ale toto je príliš tenký ľad. Na prípadnú nomináciu na finálový zápas môžete zabudnúť,“ odkázal švédskym rozhodcom ich krajan a bývalý hokejista aj tréner Wikegaard.

Bokom nezostal ani fínsky tréner Kari Jalonen. "Na turnaji takejto úrovne nemôžem pochopiť takú hrubú chybu,“ citoval Jalonena švédsky Aftonbladet.

Zmierlivejší, ale o to jednoznačnejší výklad podal asistent ruského trénera Harijs Vitolinš pre server championat.com: "Leov zákrok bol čistý. Pri takýchto tvrdých stretoch sa vynára podozrenie, či nešlo o faul, ale toto bolo korektné."

Na druhej strane, ruský útočník Vadim Šipačov požaduje pre Komarova ešte prísnejší trest. "Myslím si, že by mal stáť aspoň tri zápasy. Keď rozhodcovia takto rozhodli, znamená to, že pravidlá boli porušené,“ citoval krídelníka prvého útoku Rusov R-Sport.

Domov»Hokej»Reprezentácie»Švédskych rozhodcov si doberajú za potrestanie Komarova