Tatran zdolal v úvodnom finále Hlohovec 40:25

Tatran v dlhodobej časti ligovej sezóny nenašiel premožiteľa.

(Zdroj: TASR)

PREŠOV. Hádzanári Tatrana Prešov zvíťazili v úvodnom zápase finále play off extraligy mužov nad HC Sporta Hlohovec na vlastnej palubovke 40:25. V sérii hranej na tri víťazstvá sa ujali vedenia 1:0. Druhý zápas je na programe v sobotu 16. mája v Hlohovci (18.00).

Zverenci trénera Petra Dávida sa priblížili k zisku deviateho titulu v rade a jedenásteho v ére samostatnosti.

Tatran v dlhodobej časti ligovej sezóny nenašiel premožiteľa, v druhom semifinálovom zápase však prehral v Považskej Bystrici 29:30 a skončila sa tak jeho vyše dvojročná a 79 zápasov trvajúca séria bez prehry v najvyššej súťaži. Nový slovenský majster bude známy najneskôr 27. mája.

1. zápas finále play off

Tatran Prešov - HC Sporta Hlohovec 40:25 (18:10)

Prešov: Krupa, Verkič, Vernarský - Rábek 6, Kopčo 5, Hrstka 1/1, Krok 1, Sadovij 5, Radčenko 3, L. Urban 2, Furlan, Pekár, T. Urban 7/2, Číp 5, Antl 1, Petro 4

Hlohovec: Olejár, Kašťák, Žernovič - Takáč, Guzy 1, Kožík 1, Laho 4/2, Holdoš 4, Baláž 1, Ďuriš 3, Petrov 3, Ivanov, Mažár 3, Zaťko, Dudáš 1, Majbík 4

Rozhodovali: Oťapka, Sivák, vylúčenia: 4:4, ČK: 51. Ivanov (Hlohovec) za tri vylúčenia, 7 m hody: 4/3 - 3/2, 1235 divákov.

/na zápasy: 1:0/

o tretie miesto

HK Agro Topoľčany - MŠK Považská Bystrica 27:24 (13:11)

Najviac gólov: Kucharik 6, Valent 4/1, Slaninka 4 - J. Kozák 5, Kostelanský 4, Macháč 3. Rozhodovali: Brunovský, Čanda, vylúčení: 3:3, ČK: Klačanský (Topoľčany) za faul, 7 m hody: 6/2 - 1/0, 320 divákov

/na zápasy 1:0/

Druhý zápas je na programe v sobotu 16. mája o 18.00 v Považskej Bystrici.

O úvodný presný zásah sa postaral už v prvej minúte domáci Kopčo, na rozdiel dvoch gólov zvýšil v 5. minúte Tomáš Urban - 4:2. Hráči úradujúceho šampióna pokračovali v koncentrovanom výkone a počas vylúčenia Ivanova zvýšil v 14. minúte na 8:5 Petro. Zeleno-bieli pozornou defenzívou podporenou brankárom Verkičom odskočili Hlohovcu v 22. minúte už na rozdiel šiestich gólov, keď sa presadil Číp. O šesť minút neskôr upravil Tomáš Urban na 17:8, polčasový rezultát uzavrel Holdoš, ktorý korigoval manko na rozdiel ôsmich gólov - 18:10.

Úvod druhého dejstva patril Tatranu, Tomáš Urban zvýšil najprv na rozdiel desiatich gólov 21:11 a v 36. minúte aj na 23:12. Po ňom sa presadil pred súperovou bránou i Radčenko a Prešov vyhrával o dvanásť gólov (24:12). Domáci hráči kontrolovali priebeh hry, postupne sa na palubovke prestriedali všetci hráči, s výnimkou brankára Vernarského. V 45. minúte vyhrávali 28:15 o tri minúty neskôr Sadovij upravil na 30:16. Prešov sa napokon tešil zo zaslúženého víťazstva 40:25.

Peter Dávid, tréner Prešova: "Sme veľmi spokojní, takto sme si to predsavzali a naplánovali. Na súpera sme mali pripravené taktické veci, ktoré nám nevychádzali do pätnástej minúty, keďže súper bol ešte čerstvý. Bolo dobré, že sme udržali počas celého zápasu vysoké tempo a prerotovali sme celé družstvo. Sme radi za prvý krok, ale v sobotu to bude o inom."

Martin Lipták, tréner Hlohovca: "Zápas sa z našej strany hral iba pätnásť minút. Piaty semifinálový zápas s Topoľčanmi nám veľmi uškodil. Prešov bol dobre oddýchnutý a dobre sa nás pripravil."