Malkin už neodpovedá na otázky v angličtine

Malkin bol ústrednou postavou pri ruskom triumfe vo štvrťfinále nad Švédmi.
Malkin bol ústrednou postavou pri ruskom triumfe vo štvrťfinále nad Švédmi. (Autor: SITA/AP)
SITA|15. máj 2015 o 08:31

Jevgenij Malkin rozhodol dvoma gólmi o postupe Ruska cez Švédsko do semifinále MS.

OSTRAVA. Ruský útočník Jevgenij Malkin, ktorý dvoma gólmi v Ostrave rozhodol o postupe Ruska cez Švédsko do pražského semifinále na majstrovstvách sveta, odmietol po štvrťfinále rozprávať po anglicky.

Najskôr v mixzóne podľa webu championat.com poskytol rozhovor ruskej televízii, následne sa presunul k píšucim novinárom a na prvú otázku v angličtine zareagoval: "Dávajte mi otázky po rusky. Nemôžem už hovoriť po anglicky."

Malkin strelil vo štvrtok v ostravskej ČEZ aréne dva góly a posunul svoj tím po výhre 5:3 do semifinále proti USA.

Rusi viedli už 3:0, Švédom sa podarilo v tretej tretine vyrovnať na 3:3, ale napokon duel doviedla zborná do víťazného konca.

"Bol to veľmi dobrý zápas. Hrali sme proti silnému súperovi. Neboli sme v jednoduchej situácii, hokej sa však hrá celých 60 minút," povedal podľa championat.com Malkin.