Ôsmu etapu na Gire vyhral Intxausti, Contador si udržal ružové tričko

(Autor: Twitter)
TASR|16. máj 2015 o 17:50

Španiel o svojom triumfe rozhodol v záverečnom stúpaní. Najväčší favoriti prišli do cieľa spoločne so stratou 35 sekúnd.

CAMPITELLO MATESE. Španiel Beňat Intxausti vyhral sobotňajšiu ôsmu etapu cyklistických pretekov Giro d'Italia. Viedla z Fiuggi na Campitello Matese a merala 186 km.

V zaujímavej bitke na trati rozhodol o svojom triumfe v záverečnom stúpaní. Zvíťazil s náskokom dvadsiatich sekúnd pred krajanom Mikelom Landom. Tretí skončil Švajčiar Sébastien Reichenbach.

Favoriti 98. ročníka sa počas dňa pozorne strážili. Do cieľa prišli spoločne s odstupom 35 sekúnd na Intxaustiho. Španiel Alberto Contador si udržal vedenie v celkovom poradí. Pred Fabiom Aruom má štvorsekundový náskok.

Počas etapy to bola taktická bitka tímov Tinkoff-Saxo a Astana. Necelých päť kilometrov pred záverom predviedol z hlavnej skupiny veľký atak Aru. Contador i Richie Porte ho však veľmi rýchlo zlikvidovali.

Víťazný Intxausti dosiahol na slávnom Gire svoj druhý triumf. Prvý získal v 16. etape v roku 2013.

V nedeľu je na 98. ročníku na programe 9. etapa z Benevento do San Giorgio del Sannio (215,0 km).

5. Mikel Landa (Šp.) Astana +42

6. Roman Kreuziger (ČR/Tinkoff - Saxo) +1:00 min.

7. Giovanni Visconti (Tal./Movistar) +1:16

8. Rigoberto Urán (Kol.) Etixx - Quick-Step +1:24

9. Damiano Caruso (Tal.) BMC +1:34

10. Andrey Amador (Kost./Movistar) +1:38

Domov»Cyklistika»Ôsmu etapu na Gire vyhral Intxausti, Contador si udržal ružové tričko