Víťazkou turnaja v Ríme sa stala Maria Šarapovová

Maria Šarapovová sa teší z víťazstva a ďakuje miestnemu publiku.
Maria Šarapovová sa teší z víťazstva a ďakuje miestnemu publiku. (Autor: TASR/AP)
TASR|17. máj 2015 o 16:39

Ruská tenistka vo finále porazila Španielku Carlu Suarezovú Navarrovú po viac ako dva a polhodinovej bitke.

Rím - finále:

/dotácia 2 183 600 USD, antuka/

M. Šarapovová (3-Rus.) - Carla Suarezová Navarrová (10-Šp.) 4:6, 7:5, 6:1

/za 157 minút/

Porazená Carla Suarezová Navarrová (vpravo) blahoželá k triumfu Marii Šarapovovej. FOTO - TASR/AP.

RÍM. Ruská tenistka Maria Šarapovová vyhrala prestížny turnaj WTA v Ríme. V nedeľňajšom finále zdolala v pozícii tretej najvyššie nasadenej hráčky Španielku Carlu Suarezovú Navarrovú za 2:37 h v troch setoch 4:6, 7:5, 6:1.

Španielka pritom získala prvý set v pomere 6:4. A v druhom vyrovnala z 3:5 na 5:5. Lenže koncovka patrila Šarapovovej. A záver zápasu Ruska ovládla úplne.

Po strate servisu hneď na začiatku tretieho setu uhrala až do premenenia mečbalu šesť hier za sebou.