V Ríme triumfoval Djokovič, Federera zdolal za 75 minút

Novak Djokovič sa teší z triumfu na turnaji v Ríme.
Novak Djokovič sa teší z triumfu na turnaji v Ríme. (Autor: SITA/AP)
SITA|17. máj 2015 o 18:53

Srb má v tejto sezóne na konte už päť titulov. A sériu duelov bez prehry natiahol na číslo 22.

Rím (3 830 295 eur, antuka) - finále:

Novak Djokovič (Srb.-1) - Roger Federer (Švaj.-2) 6:4, 6:3

/za 75 minút/

RÍM. Súboj titanov svetového tenisu vo finále turnaja ATP v Ríme vyznel pre Srba Novaka Djokoviča. Svetový hráč číslo jeden zdolal dvojku renkingu Rogera Federera zo Švajčiarska za 75 minút 6:4, 6:3.

Po vyrovnanom prvom sete si Djokovič na začiatku druhého utvoril náskok 3:0. A už ho nepustil. Pri svojom podaní za stavu 6:4, 5:3 premenil hneď prvý mečbal.

Po 39. súboji znížil bilanciu vzájomných zápasov s Rogerom Federerom na 19:20.

Zostrih z finálového zápasu.

Srb sa na rímskom Foro Italico tešil z celkového triumfu štvrtý raz. A aktuálnu sériu duelov bez prehry natiahol už na číslo 22. Zatiaľ naposledy prehral súťažné stretnutie 28. februára 2015 vo finále turnaja v Dubaji práve s Federerom.

"Mám za sebou výborný týždeň. Dnes som odohral najlepší zápas. Prišiel v čase, keď som to najviac potreboval. Na výsledku nezáleží, pretože proti Rogerovi je vždy veľmi náročné hrať," hodnotil Djokovič.

V sezóne 2015 má už päť titulov - Australian Open, Indian Wells, Miami, Monte Carlo a Rím.

Roger Federer sa musel uspokojiť s ocenením pre porazeného finalistu. FOTO - SITA/AP.

Federer sa dostal v Ríme štvrtýkrát do finále, ale netešil sa ani raz. V roku 2003 podľahol Španielovi Felixovi Mantillovi, o tri roky neskôr Rafaelovi Nadalovi. A v sezóne 2013 rovnako nestačil na Nadala.

"Osemdesiat percent zápasu z mojej strany bolo dobrých, mal som však niekoľko nevynútených chýb. Škoda, bol to dobrý týždeň s niekoľkými kvalitnými súbojmi. Cítim sa dobre, som zdravý a teším sa už na Roland Garros," cituje agentúra dpa Federerove slová.

Švajčiar nemá z turnajov prestížnej série ATP Masters 1000 v zbierke tituly iba z antuky v Ríme a Monte Carle. To platí aj po tohtoročnej edícii monackého a rímskeho turnaja.