Slováci oplatili Grékom prehru z Verie, šanca na postup žije

TASR|12. jan 2003 o 19:55

Košice 12. januára (TASR) - Slovenskí hádzanári vyhrali v nedeľu vo štvrtom stretnutí 1. skupiny kvalifikácie o postup na ME 2004 v Slovinsku na palubovke ...

Košice 12. januára (TASR) - Slovenskí hádzanári vyhrali v nedeľu vo štvrtom stretnutí 1. skupiny kvalifikácie o postup na ME 2004 v Slovinsku na palubovke v košickom Všešportovom areáli 25:23 a ich šanca na postup do play off stále žije.

Slovensko - Grécko 25:23 (15:10)

Zostava a góly SR: Štochl, Meluš - Kolesár 1, Kukučka 1, M. Valo 3, D. Vallo 6, Pekár, Polakovič 3/1, Antl 4, Servátka, Hlavtúr 3, T. Stráňovský 1, Suchý, F. Šulc 3/1 - Grfécko najviac : Chalkidis 6, Tzimourtos 5/2, Grammatikos, Balomenos, Alvanos po 3, 7 m hody: 7/4 - 2/2, vylúčení: 7:8, ČK: 53. Chalkidis (Grécko), rozhodovali: Krstič a Ljubič (obaja Slovin.), 2000 divákov.

Ďalší výsledok 1. skupiny:

Litva - Taliansko 24:14 (13:9)

V porovnaní s prvým vzájomným zápasom vo Verii nastúpili Slováci doma so zmenami v zostave. Najmä úvod stretnutia bol veľmi nbervózny, plný chýb. Na strane hostiteľov bola niekedy až príliš veľká snaha zmazať štvorgólové manko z Grécka a naopak hostia umne spomaľovali hru. Gréci viedli v zápase 1:0, potom však slovenskí hráči prevzali iniciatívu, dobre im zachytal Štochl a postupne už v prvom polčase trikrát dokázali viesť o päť sgólov. Keď v úvode druhého polčasu natiahli rozdiel na šesť gólov (37. min 17:11) zdalo sa, že už majú všetko v suchu. Súper však vymenil brankára a odvtedy sa zverencom trénera Katušáka akoby prestalo dariť. Začali produkovať stále viac chýb, čo bola voda na mlyn Grékom a tí v druhej polovici druhého polčasu viackrát znížili až na rozdiel jediného gólu. Vyrovnať sa im síce nepodarilo, ale po skončení zápasu mali väčšiu radosť ako Slováci.

/k dispozícii je fotoreportáž/

či br vb

Domov»Halové športy»Hádzaná»Slováci oplatili Grékom prehru z Verie, šanca na postup žije