Atlanta prehrala s Clevelandom, prišla o DeMarreho Carrolla

LeBron James zakončuje na kôš v v úvodnom finále play-off Východnej konferencie. (Autor: SITA/AP)
TASR|21. máj 2015 o 07:30

V drese víťazného mužstva zabral hviezdny LeBron James. Zaznamenal 31 bodov, osem doskokov a šesť asistencií.

NEW YORK. Basketbalisti Clevelandu Cavaliers uspeli v prvom zápase finále play-off Východnej konferencie zámorskej NBA. V noci na štvrtok zvíťazili na palubovke Atlanty Hawks 97:89 a ujali sa vedenia v sérii.

Domáci navyše prišli aj o DeMarreho Carrolla - zranil si koleno.

V drese víťazov opäť zabral hviezdny LeBron James. Zaznamenal 31 bodov, osem doskokov a šesť asistencií. Skvele mu sekundoval J. R. Smith. Naskočil z lavičky a nastrieľal dvadsaťosem bodov, vrátane ôsmich trojok.

"Po príchode do Clevelandu som skúšal v jednotlivých zápasoch častejšie strieľať. Všetci mi hovorili, že v tom mám pokračovať. Som rád, že to tam padá," povedal pre oficiálnu stránku profiligy Smith.

Jeho deväť bodov na začiatku záverečnej štvrtiny pomohlo hosťom vybudovať si rozhodujúci náskok 85:67.

J. R. Smith nastrieľal osem trojok.

Domácim nepomohlo ani 27 bodov Jeffa Teaguea. Minútu pred koncom síce znížili na 87:91, ale súper už víťazstvo z rúk nepustil.

Posledné slovo mal James - predviedol elegantný smeč. "V NBA sme všetci ako bratia. Nikomu neželáte, aby si ublížil a nepríjemne sa zranil. Povedal som DeMarremu pár slov na povzbudenie," prezradil hviezdny hráč.

Zápas číslo dva je na programe v noci na sobotu opäť v Atlante.

LeBron James opäť preukázal svoje kvality.

Východná konferencia NBA - finále play-off, prvý zápas:

Atlanta - Cleveland 89:97

Najviac bodov: Teague 27, Horford 16, Millsap 13 - James 31, J. R. Smith 28, Thompson 14 (10 doskokov), 18.489 divákov.

/stav série: 0:1/

Päť najlepších momentov noci podľa NBA.

Domov»Halové športy»Basketbal»Atlanta prehrala s Clevelandom, prišla o DeMarreho Carrolla