Plážový volejbal: Dubovcová a Nestarcová postúpili v Prahe zo skupiny

(Autor: TASR)
TASR|21. máj 2015 o 16:15

Slovenské reprezentantky v plážovom volejbale Natália Dubovcová a Dominika Nestarcová si zabezpečili postup zo skupiny.

PRAHA. Slovenské reprezentantky v plážovom volejbale Natália Dubovcová a Dominika Nestarcová si zabezpečili postup zo skupiny na svojom prvom podujatí Svetovej série FIVB Prague Open už po prvom dni.

Dubovcová a Nestarcovou najskôr prehrali v českej metropole v E-skupine hlavnej súťaže s Američankami Brittany Hochevarovou a Heather Lee McGuirovou 0:2 (-22, -17). V prvom sete pritom viedli 14:11 a aj 20:18, ale nevyužili dva setbaly. V druhom mali dobrý vstup, viedli 4:1, ale v druhej časti setu ťahali za kratší koniec.

V druhom zápase proti venezuelskej dvojici Olayová a Noriová, ktoré prehrali na úvod s Japonkami, mali Slovenky namále. Prvý set im vôbec nevyšiel, prehrali ho 16:21 a v druhom boli za stavu 17:19 dve lopty od prehry. Napokon koncovku otočili, zvládli aj tajbrejk a s predstihom si vybojovali postup do vyraďovačky. V piatok sa od 10.00 h ešte stretnú v skupine s Japonkami, potom nasledujú zápasy v "pavúku". Informoval web Slovenskej volejbalovej federácie (SVF).

Domov»Halové športy»Volejbal»Plážový volejbal: Dubovcová a Nestarcová postúpili v Prahe zo skupiny