Anglické legendy vyhrali futbalovú exhibíciu v Poprade

Po zápase prišiel na rad i penaltový rozstrel, ktorý zvládli lepšie legendy Česka a Slovenska v pomere 4:2.

V zápase česko-slovenských a anglických legiend padli tri góly.(Zdroj: TASR)
Dvojzápas našich na futbalových ME “21” v Poľsku >>

České a slovenské legendy - Legendy Premier League 1:2 (0:1)

Góly: 40. Zvara - 33. a 61. Mendieta. Rozhodoval: Mason (Ang.), 2000 divákov,

penaltový rozstrel: 4:2 - 1. Németh - 1:0, 2. Šmicer - 1:1, 3. Hapal - 2:1, 4. Ehiogu - 2:2, 5. Hipp - 3:2, 6. Hendrie - nedal, 7. Moravčík - 4:2, 8. Litmanen - nedal

České a slovenské legendy: Maier (36. Seman) - Maixner, Glonek, Hipp, Kinder - Karhan - Slovák (36. Michalík), Hapal (25. M. Sovič), Janočko (29. Kuka) - Moravčík (21. Zvara) - Németh (46. Obšitník)

Legendy Premier League: Jones - Ehiogu, Henchoz, Scharner - Anderton (36. Hendrie), Davis, Bowyer (36. Šmicer), Boa Morte (36. Beresford) - Mendieta (36. Litmanen) - Saha (36. Vassell), Cole (36. Mols)

POPRAD. Národné tréningové centrum v Poprade hostilo v piatok zápas medzi česko-slovenskými futbalovými legendami a legendami Premier League.

Futbalovú exhibíciu zvládol lepšie hosťujúci tím, ktorý sa tešil z víťazstva 2:1. Po zápase prišiel na rad i penaltový rozstrel, ktorý zvládli lepšie legendy Česka a Slovenska v pomere 4:2.

Už v 2. minúte sa dostal k zakončeniu hlavou Saha, ale Maiera neprekonal. O tri minúty neskôr pálil z voleja Moravčík po centri Németha, brankár Jones však predviedol pekný zákrok.

V ďalšom priebehu mali viac z hry legendy Premier League, no šancu si paradoxne vypracovali domáci, po oblúčiku Karhana vyprášil v 18. minúte Jonesove rukavice Németh. Hostia pohrozili o dve minúty neskôr Scharner trafil iba bočnú sieť.

Hostia zatlačili svojho súpera, v 31. minúte Cole hlavou neprekonal Maiera, ktorý vytlačil loptu na rohový kop. Dva minúty pred koncom prvého polčasu skóroval Mendieta, loptu poslal spoza šestnástky presne k pravej žrdi - 1:0.

Obidve mužstvá začali druhé dejstvo s pozmenenými zostavami. České a slovenské legendy dostali v 40. minúte výhodu priameho kopu. K lopte sa postavil Zvara a takmer z dvadsiatich metrov vyrovnal na 1:1.

Hostia odpovedali v 49. minúte šancou Molsa, ktorý trafil ľavú žrď Semanovej brány. V 51. minúte hlavný arbiter nariadil po faule na Hendrieho pokutový kop. Loptu si na biely bod postavil Litmanen, Seman však zlikvidoval jeho strelu k ľavej žrdi.

V 61. minúte sa dostal za obranu domácich Mendieta a krížnou strelou k pravej žrdi naklonil misku váh znovu na stranu legiend Premier League - 1:2.

V 63. minúte sa blysol Seman po tvrdom zakončení Šmicera. V 67. minúte Janočko poriadne natiahol Jonesa, vyrovnávajúci gól však už neprišiel.

Hlasy:

Miroslav Seman, brankár českých a slovenských legiend: "Zápas bol dobrý a ja som rád, že sa stále niečo dialo pred bránou. Je to pre brankára dôležité, chytí istotu a má pôžitok zo stretnutia. Chytiť dve penalty Litmanenovi je zážitok na celý život. Ani som nesníval, že si zahrám ešte proti takému hráčovi a už vôbec, že mu chytím dve penalty v jednom zápase."

Szilárd Németh, hráč českých a slovenských legiend: "Tešil som sa na tento zápas, aj keď som sa bál, že nemám kondičku. Bol to však duel pre divákov. Musím povedať, že Gaizka Mendieta bol dnes rozdielový hráč, stále má ťah na bránku."

Gaizka Mendieta, hráč legiend Premier League: "Zápas som si užíval, bola vynikajúca atmosféra. Bol to exhibičný zápas a som rád, že neboli žiadne zranenia. Musím povedať, že Szilárd Németh je stále rýchly hráč, párkrát som sa ho snažil zastaviť."

Jari Litmanen, hráč legiend Premier League: "Na Slovensku sa mi páčilo, zápas mal svoju úroveň. Už to nie to, čo bývalo, ale ukázali sme, že na to ešte máme. Škoda, že som nepremenil dve penalty, našťastie sa mi to v dôležitých stretnutiach nestávalo."