Seničania doma jasne porazili Podbrezovú

Kanonier Jan Kalabiška (vpravo) pridal dva góly aj v poslednom tohtosezónnom dueli. (Autor: TASR)
TASR|30. máj 2015 o 20:11

Český útočník Jan Kalabiška si navyše vystrieľal korunu kráľa ligových strelcov.

Fortuna liga 2014/15:

FK Senica - ŽP Šport Podbrezová 3:0 (1:0)

Góly: 27. Pillár, 61. a 84. Kalabiška

Rozhodoval: Trutz, ŽK: Vaščak, Kupčík (obaja Podbrezová), ČK: 64. Vaščak (Podbrezová), 1094 divákov

FK Senica: Šulla (89. Junas) - Dolný, Pavlík, Pillár, Čunta - Krč (66. Komara), Hušek - Kosorín, Hlohovský, Kalabiška - Mráz (86. Gombala)

ŽP Šport Podbrezová: Baláž - Migaľa, Nosko, Kupčík, M. Pančík - Kochan, Hovančík - Gal Andrezly, Vaščak, Harvilko (56. J. Pančík) - Nworah

SENICA. Na Záhorí pred zápasom odovzdali pohár a zlaté medaily dorastencom do 19 rokov, ktorí sa stali majstrami Slovenska.

Takisto sa rozlúčili aj s hlavným rozhodcom Trutzom, pre ktorého to bol posledný súťažný duel. Seničania opäť nastúpili s viacerými mladíkmi v zostave a na ich hre to bolo v úvode poznať.

Loptu mali viac vo svojej moci hostia, vážnejšiu šancu na gól mal v 9. minúte Harvilko, ktorý sa po centri sprava uvoľnil v šestnástke, no jeho strelu vyrazil brankár Šulla nohami na roh.

V 27. minúte padol úvodný gól zápasu, po priamom kope Hlohovského krásne hlavičkoval do pravej šibenice Pillár a strelil už svoj ôsmy gól v sezóne.

Od tohto momentu boli Seničania lepším celkom a najmä Čuntova šanca po narážačke s Kalabiškom volala po góle.

Druhý polčas bol plne v réžii Záhorákov. Vypracovali si viacero gólových šancí a pridali dva góly. Do 60. minúty sa v dvoch príležitostiach ocitol Kalabiška a v jednej Kosorín.

Kalabiškovi sa napokon po hodine hry podarilo premeniť tretiu šancu na gól, keď krásnou tvrdou strelou zo šestnástky k žrdi dal na 2:0.

V 63. minúty opustil trávnik po červenej karte hosťujúci Vaščák a prevaha Záhorákov bola ešte vyššia. Desať minút pred koncom nastrelil Komara brvno, no v 84. minúta prišla opäť chvíľa Kalabišku.

Po prihrávke Kosorína pekne preskočil na päťke brániaceho hráča a upravil na rozdiel troch góloch. Nakoniec mohol český legionár streliť i dvadsiaty gól sezóny, loptu na päťke však netrafil dobre.

Honor najlepšieho strelca si tak rozdelil so žilinským Matejom Jeličom.