Veľkú cenu Talianska vyhral Lorenzo, dosiahol tretí triumf za sebou

Jorge Lorenzo je v posledných týždňoch mimoriadne rýchly.
Jorge Lorenzo je v posledných týždňoch mimoriadne rýchly. (Autor: SITA/AP)
TASR|31. máj 2015 o 13:15

Jorge Lorenzo na okruhu v Mugelle dominoval. Ostatní motocyklisti za ním výrazne zaostali. Druhý skončil Andrea Iannone, tretí Valentino Rossi.

MUGELLO. Španiel Jorge Lorenzo na Yamahe sa stal na okruhu v Mugelle víťazom Veľkej ceny Talianska - šiesteho podujatia seriálu majstrovstiev sveta motocyklov v kategórii MotoGP.

Dosiahol už tretí triumf za sebou.

Ostatní súperi výrazne zaostali. Na druhom mieste skončil Talian Andrea Iannone na Ducati, na bronzovom stupienku dokončil deväťnásobný šampión Valentino Rossi na Yamahe.

Úradujúci majster sveta Španiel Marc Márquez v boji o stupne víťazov spadol.

V kategórii Moto3 sa z víťazstva na okruhu v Mugelle radoval Portugalčan Miguel Oliveira. Pre 20-ročného jazdca to bol premiérový triumf v pretekoch majstrovstiev sveta v kariére.

Druhé miesto so stratou 0,071 s obsadil líder celkového poradia šampionátu Angličan Danny Kent na Honde. Tretí skončil Talian Romano Fenati na KTM.

Miguel Oliveira sa teší z trofeje za premiérové víťazstvo v seriáli MS. FOTO - SITA/AP.

V kategórii Moto2 triumfoval obhajca titulu Španiel Esteve Rabat. Na druhej pozícii sa umiestnil so stratou 0,308 s líder priebežného poradia šampionátu Francúz Johann Zarco, tretí bol Švajčiar Dominique Aegerter.

MS cestných motocyklov - Veľká cena Talianska:

Moto3:

1. Miguel Oliveira (Portug./KTM) 39:39,510 min, 2. Danny Kent (Angl./Honda) +0,071 s, 3. Romano Fenati (Tal./KTM) +0,127, 4. Francesco Bagnaia (Tal./Mahindra) +0,130, 5. Enea Bastianini (Tal./Honda) +0,200, 6. Niccola Antonelli (Tal./Honda) +0,381

Celkové poradie MS (po 6 z 18 pretekov): 1. Kent 124 b, 2. Bastianini 78, 3. Fenati 67, 4. Oliveira 66, 5. Efren Vazquez (Šp./Honda) 60, 6. Isaac Viňales (Šp./Husqvarna) 55

Moto2:

1. Esteve Rabat (Šp.) 39:40,545 min, 2. Johann Zarco (Fr.) +0,308 s, 3. Dominique Aegerter +5,280, 4. Sam Lowes (Angl.) +5,554, 5. Luis Salom (Šp.) +7,493. 6. Xavier Simeon (Belg.) +7,896

Celkové poradie MS (po 6 z 18 pretekov): 1. Zarco 109 b, 2. Rabat 78, 3. Thomas Lüthi (Švajč.) 68, 4. Lowes 67, 5. Jonas Folger (Nem.) 57, 6. Alex Rins (Šp.)

MotoGP:

1. Jorge Lorenzo (Šp./Yamaha) 41:39,173 min, 2. Andrea Iannone (Tal./Ducati) 41:44,736, 3. Valentino Rossi (Tal./Yamaha) 41:45,834, 4. Dani Pedrosa (Šp./Honda) 41:49,151, 5. Bradley Smith (V. Brit./Yamaha) 41:54,457, 6. Pol Espargaro (Šp./Yamaha) 41:54,838

Celkové poradie MS (po 6 z 18 pretekov):1. Rossi 118 b, 2. Lorenzo 112, 3. Andrea Dovizioso (Tal./Ducati) 83, 4. Iannone 81, 5. Marc Marquez (Šp./Honda) 69, 6. Smith 57

Domov»Ďalšie športy»Motorizmus»Veľkú cenu Talianska vyhral Lorenzo, dosiahol tretí triumf za sebou