Duel Djokovič - Murray prerušili pre blížiacu sa búrku, dohrá sa zajtra

Podarí sa Murraymu "skrotiť" dosiaľ nezastaviteľného Djokoviča alebo Srb ľahko postúpi do finále? (Autor: SITA/AP)
Sportnet|5. jún 2015 o 17:39

Na parížskej antuke pokračoval turnajový program druhým semifinále mužskej dvojhry medzi prvým a tretím najvyššie nasadeným hráčom.

French Open 2015, muži - dvojhra (semifinále):

Novak Djokovič (1-Srb.) - Andy Murray (3-V. Brit.) 6:3, 6:3, 5:7, 3:3 (prerušené)

PARÍŽ. Druhým stretnutím pokračuje v Paríži mužský program semifinálových dvojhier na druhom tenisovom grandslamovom turnaji sezóny Roland Garros.

Po úvodnom dueli medzi dvojicou Wawrinka - Tsonga si svoje sily zmerali Brit Andy Murray a srbský tenista Novak Djokovič.

Prvý set patril srbskému favoritovi. Djokovič vzal v ôsmej hre súperovi podanie a následne si udržal svoj servis, čím získal prvé dejstvo v pomere 6:3.

Aj druhý set sa skončil identickým výsledkom, keď svetová jednotka Djokovič nestratil ani raz svoje podanie. "Nole" hral mimoriadne koncentrovane, takmer nekazil, jeho údery mali správnu dĺžku.

Murray sa v dôležitých momentoch dopúšťal ľahkých chýb, mal veľké problémy najmä pri hre nad hlavou. Škótsky rodák tak musel na postup do finále predviesť dokonalý obrat.

V treťom sete si obaja hráči v úvodných gemoch udržali svoj servis. Dôležitá bola aj ôsma hra za stavu 4:3 pre Djokoviča. Murray sa síce nadrel, no napokon si cez zhodu udržal servis a vyrovnal na 4:4.

Zlom v treťom sete prišiel za stavu 5:5, keď Djokovič prvýkrát v zápase stratil svoje podanie. Ponúknutú šancu už britský tenista nezahodil a tretie dejstvo získal pomerom 7:5 vo svoj prospech.

Štvrtý set začal lepšie Murray, ktorý za stavu 1:1 brejkol svojho srbského protivníka. Murray však brejk pri svojom podaní nepotvrdil a Djokovič si zobral stratené podanie späť - 2:2.

Potom sa však odohrali už iba dva gemy, keďže zápas bol za stavu 3:3 prerušený kvôli blížiacej sa búrke. Stretnutie sa dohrá v sobotu od 13.00 h.

Domov»Tenis»Duel Djokovič - Murray prerušili pre blížiacu sa búrku, dohrá sa zajtra